Ežeras, archyvinė nuotrauka

Du vilniečiai išgelbėjo skendusį žvejį

30
(atnaujinta 14:51 2017.11.06)
Žvejys be gelbėjimosi liemenės apvirto žvejodamas maža gumine valtimi, tik laimingo atsitiktinumo dėka pavyko išvengti nelaimės

VILNIUS, lapkričio 6 — Sputnik. Molėtų rajone du vilniečiai išgelbėjo skendusį žvejį, praneša Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjomo departamentas.

Lapkričio 5 dieną 10:31 iš Bendrojo pagalbos centro buvo gautas pranešimas, kad Molėtų rajone,  Arino ežere, esančiame Joniškio seniūnijoje,  apie 200 metrų nuo kranto plūduriuoja apsivertusi valtis, tad gali būti, jog yra nuskendęs žvejys. 

Atvykus ugniagesiams gelbėtojams, ežere skendęs Vilniaus miesto gyventojas,  jau buvo išgelbėtas greta žvejojusių žmonių. Greitosios medicinos pagalbos medikai nukentėjusį išvežė į Molėtų ligoninės priėmimo skyrių.

Ugniagesiams pavyko išsiaiškinti, kad žvejys apvirto žvejodamas maža gumine valtimi. Skendusį žmogų laiku pastebėjo ir išgelbėjo du vilniečiai.

Pasak žvejo gelbėtojų, pradžioje jie pastebėjo valtį,  plūduriuojančią su nuleistu inkaru. Vėliau atkreipė dėmesį į tai, kad joje nematyti žmogaus.  Vyrai buvo apie 100 metrų atstumu nuo nukentėjusio. Tikėtina, kad žmogus bandė įlipti į valtį, o ši apsivertė. Laimei, gretimai žvejoję vyrai į tai atkreipė dėmesį ir nuplaukė link vandenyje atsidūrusio žvejo.

Beje, į vandenį įkritęs žmogus buvo be gelbėjimosi liemenės. Jis plaukė labai maža valtimi, o tuo metu buvo smarkus bangavimas, nuo kurio ji ir galėjo apvirsti.

Žmogus vandenyje išbuvo apie 15-20 minučių. Nukentėjusiojo gyvybei pavojaus šiuo metu nėra.

30
Tegai:
skenduoliai, žvejai, gelbėjimas
Dar šia tema
Žvejų dėmesiui: nuo spalio 16 draudžiama žvejoti lašišas ir šlakius
Policija, archyvinė nuotrauka

Jonavoje reketininkai uždarė vyrą garaže ir peršovė jam pėdą

(atnaujinta 22:13 2020.04.25)
Pranešama, kad užpuolikai veikė penkiese, keturi iš jų buvo sulaikyti, penktasis ieškomas, nukentėjusysis pristatytas į ligoninę

VILNIUS, balandžio 25 — Sputnik. Jonavoje grupė nusikaltėlių uždarė vyrą garaže ir reikalavo iš jo pinigų, pranešama Lietuvos policijos įvykių suvestinėje.

Incidentas įvyko ketvirtadienį, balandžio 23 dieną, apie 09.50, Kauno gatvėje, privataus namo kieme.

Pranešama, kad 1985 metais gimęs vyras buvo užrakintas garaže. Ten užpuolikai panaudojo prieš jį fizinį smurtą bei peršovė pėdą.

Nukentėjusysis nugabentas į ligoninę.

Keturi įtariamieji, gimę 1983 metais, 1990 metais, 1987 metais ir 1985 metais, buvo sulaikyti. Dar vienas įtariamasis (gimęs 1984 metais) ieškomas.

Įvykio aplinkybės tiriamos.

Baltijos jūra, archyvinė nuotrauka

Rusijos žvejybos traleris nuskendo Baltijos jūroje

(atnaujinta 09:08 2020.02.07)
Tralerio įgula išsigelbėjo plausto dėka. Jūreiviai buvo įkelti į šalia esantį laivą, o dabar yra ligoninėse Estijoje ir Suomijoje

VILNIUS, vasario 7 — Sputnik. Rusijos žvejybos traleris nuskendo prie Estijos krantų, pranešė RIA Novosti, su nuoroda į Estijos policijos ir pasienio apsaugos valdybos spaudos tarnybą.

Pranešama, kad incidentas įvyko penktadienio vakarą, buvo išgelbėti septyni įgulos nariai. Visi vyrai yra Rusijos piliečiai.

Kilometras į šiaurę nuo Estijos šiaurinės pakrantės 23:40 val. gautas nelaimės signalas.

Pranešama, kad laivas tapo nevaldomas ir abi sekcijos buvo pilnos vandens. Po kurio laiko laive dingo elektra.

Gelbėjimo operacijoje dalyvavo specialistai iš Estijos ir Suomijos.

Anot Estijos policijos ir pasienio apsaugos valdybos, pirmasis avarijos vietoje atvykęs tanklaivis plaukė po Liberijos vėliava. Jis aptiko gelbėjimo plaustą, ant kurio buvo jūreiviai iš Rusijos laivo. Visi jie buvo paimti į laivą, du jūreiviai sraigtasparniu nugabenti į Helsinkio ligoninę, kiti buvo išsiųsti į Šiaurės Estijos regioninę ligoninę Taline.

Tegai:
Suomija, Estija, jūra
Dar šia tema
Filipinų pakrantėse rastas giliausiai nuskendęs karo laikų radinys — video
Sevastopolyje nuskendo plūduriuojantis dokas su povandeniniu laivu B-380
Graikijos vakaruose nuskendus laivui žuvo dvylika migrantų
Astravo AE, archyvinė nuotrauka

Lietuva rengia notą Baltarusijai dėl Astravo AE

(atnaujinta 14:19 2020.08.07)
Anot Užsienio reikalų ministerijos vadovo, fizinis Astravo AE paleidimas taps pavyzdžiu to, kad objektas pradedamas eksploatuoti "ne pagal saugos standartus, o pagal kitą kalendorių likus kelioms dienoms iki Baltarusijos prezidento rinkimų"

VILNIUS, rugpjūčio 7 — Sputnik. Lietuva Minskui išsiųs notą dėl Baltarusijos atominės elektrinės (BelNPP), esančios prie Lietuvos sienos ir už 50 km nuo Vilniaus, eksplotacijos pradžios. Apie tai žurnalistams penktadienį pranešė Baltijos Respublikos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, rašo TASS.

"Be jokios abejonės, taip mes reaguosime į šį faktą, kuris nėra netikėtas, nes buvome įspėti apie tai", — sakė jis.

Anot Užsienio reikalų ministerijos vadovo, fizinis Astravo AE paleidimas taps pavyzdžiu to, kad objektas pradedamas eksploatuoti "ne pagal saugos standartus, o pagal kitą kalendorių likus kelioms dienoms iki Baltarusijos prezidento rinkimų".

Ministras kritikavo, kad Minskas anksčiau pakeitė AE paleidimo licencijavimo tvarką, atskirai išduodamas licenciją tik fiziniam paleidimui, nors, pasak Linkevičiaus, tai turėtų būti vienas procesas AE ir negali būti suskirstytas į etapus.

"Turime atkreipti tarptautinės bendruomenės dėmesį į manipuliacijas su licencijos išdavimu", — sakė jis.

Kaip praneša Baltarusijos energetikos ministerija, penktadienį prasideda branduolinio kuro pakrovimas į pirmojo atominės elektrinės jėgainės reaktoriaus šerdį, o tai reiškia jo fizinio paleidimo etapą.

Lietuvos Seimas paskelbė, kad Astravo AE kelia grėsmę nacionaliniam saugumui ir 2017 metais teisiškai uždraudė pirkti, taip pat eksportuoti elektros energiją per savo elektros tinklus. Į šį boikotą Vilnius bando įtraukti kaimynines šalis.

Tegai:
nota, Lietuva, Astravo AE
Temos:
Astravo atominės elektrinės statybos
Dar šia tema
Lietuvos prezidentas ragina Baltarusijos valdžią nepaleisti Astravo AE
VRM: Lietuva surengs pratybas, imituojančias sprogimą Astravo AE
Lietuva prašo JAV dalyvauti sprendžiant Astravo AE klausimą