antrankiai

Klaipėdoje baigtas tyrimas dėl prekybos žmonėmis

21
(atnaujinta 10:31 2017.12.19)
Visiškai nuo sutuoktinių priklausoma prekybos žmonėmis auka buvo nuolat bauginama, kaltinamieji neišleisdavo jos iš buto, vertė verstis prostitucija

VILNIUS, gruodžio 19 — Sputnik. Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdyba (VPK KPONTV) ir Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius baigė ikiteisminį tyrimą dėl prekybos žmonėmis, organizavimo ir vadovavimo prostitucijai bei kitų nusikaltimų, praneša policijos spaudos tarnyba.

Įtariama, kad 50-metis Kelmėje gyvenamąją vietą deklaravęs romų tautybės kaltinamasis pasinaudojo nukentėjusiosios socialiniu pažeidžiamumu — praeityje už sunkius ir labais sunkius nusikaltimus teistas asmuo įkalbėjo nukentėjusiąją vykti į uostamiestį, kur perleido ją kitiems kaltinamiesiems.

KPONTV tyrėjai nustatė, kad merginos prostituciją organizavo ir iš jos viename Paryžiaus komunos gatve esančiame daugiabutyje pelnėsi laisvės atėmimo bausme už nužudymą, išžaginimą bei kitus nusikaltimus teistas kaltinamasis ir jo taip pat teista ir už vertimąsi prostitucija bausta žmona.

Visiškai nuo sutuoktinių priklausoma prekybos žmonėmis auka buvo nuolat bauginama, kaltinamieji neišleisdavo jos iš buto, vertė užsiimti prostitucija. Skelbimai dėl atlygintinų seksualinių paslaugų buvo publikuojami pažinčių tinklalapiuose ir dienraščiuose.

Teisėsaugininkai gavo duomenų, kad sąvadautojas filmuodavo klientų apsilankymus pas nukentėjusiąją ir savo žmoną, juos apvogdavo, pakeisdavo pinigus netikrais banknotais.

Per kratą bute policijos pareigūnai aptiko pneumatinį šautuvą, psichotropinę medžiagą — amfetaminą, kitus įkalčius bei 2016 metų vasarą Klaipėdos rajone iš privataus namo kiemo pavogtą Jorkšyro terjerą. Ikiteisminio tyrimo metu tyrėjams nepavyko nustatyti tikrųjų šuns savininkų. Kaltinimas dėl vagystės pareikštas 8 kartus teistam klaipėdiečiui. Pavogtą šuniuką jis padovanojo seksualiai išnaudojamai merginai.

Įtariama merginą sąvadautojams pardavęs kaltinamasis suimtas kitoje baudžiamojoje byloje, kurioje jis kaltinamas platinęs heroiną. Kitiems įtariamiesiems paskirtos švelnesnės už suėmimą kardomosios priemonės.

Už prekybą žmonėmis baudžiama laisvės atėmimo nuo 2 iki 10 metų bausme. Už organizavimą ir vadovavimą prostitucijai gali būti paskirta laisvės atėmimo iki 6 metų bausmė.

21
Tegai:
prekyba žmonėmis, prostitucija, Klaipėda
Dar šia tema
Demaskuota prekyba žmonėmis Lietuvoje: pasieniečiai išgelbėjo 9 ukrainiečius
Policija, archyvinė nuotrauka

Jonavoje reketininkai uždarė vyrą garaže ir peršovė jam pėdą

(atnaujinta 22:13 2020.04.25)
Pranešama, kad užpuolikai veikė penkiese, keturi iš jų buvo sulaikyti, penktasis ieškomas, nukentėjusysis pristatytas į ligoninę

VILNIUS, balandžio 25 — Sputnik. Jonavoje grupė nusikaltėlių uždarė vyrą garaže ir reikalavo iš jo pinigų, pranešama Lietuvos policijos įvykių suvestinėje.

Incidentas įvyko ketvirtadienį, balandžio 23 dieną, apie 09.50, Kauno gatvėje, privataus namo kieme.

Pranešama, kad 1985 metais gimęs vyras buvo užrakintas garaže. Ten užpuolikai panaudojo prieš jį fizinį smurtą bei peršovė pėdą.

Nukentėjusysis nugabentas į ligoninę.

Keturi įtariamieji, gimę 1983 metais, 1990 metais, 1987 metais ir 1985 metais, buvo sulaikyti. Dar vienas įtariamasis (gimęs 1984 metais) ieškomas.

Įvykio aplinkybės tiriamos.

Baltijos jūra, archyvinė nuotrauka

Rusijos žvejybos traleris nuskendo Baltijos jūroje

(atnaujinta 09:08 2020.02.07)
Tralerio įgula išsigelbėjo plausto dėka. Jūreiviai buvo įkelti į šalia esantį laivą, o dabar yra ligoninėse Estijoje ir Suomijoje

VILNIUS, vasario 7 — Sputnik. Rusijos žvejybos traleris nuskendo prie Estijos krantų, pranešė RIA Novosti, su nuoroda į Estijos policijos ir pasienio apsaugos valdybos spaudos tarnybą.

Pranešama, kad incidentas įvyko penktadienio vakarą, buvo išgelbėti septyni įgulos nariai. Visi vyrai yra Rusijos piliečiai.

Kilometras į šiaurę nuo Estijos šiaurinės pakrantės 23:40 val. gautas nelaimės signalas.

Pranešama, kad laivas tapo nevaldomas ir abi sekcijos buvo pilnos vandens. Po kurio laiko laive dingo elektra.

Gelbėjimo operacijoje dalyvavo specialistai iš Estijos ir Suomijos.

Anot Estijos policijos ir pasienio apsaugos valdybos, pirmasis avarijos vietoje atvykęs tanklaivis plaukė po Liberijos vėliava. Jis aptiko gelbėjimo plaustą, ant kurio buvo jūreiviai iš Rusijos laivo. Visi jie buvo paimti į laivą, du jūreiviai sraigtasparniu nugabenti į Helsinkio ligoninę, kiti buvo išsiųsti į Šiaurės Estijos regioninę ligoninę Taline.

Tegai:
Suomija, Estija, jūra
Dar šia tema
Filipinų pakrantėse rastas giliausiai nuskendęs karo laikų radinys — video
Sevastopolyje nuskendo plūduriuojantis dokas su povandeniniu laivu B-380
Graikijos vakaruose nuskendus laivui žuvo dvylika migrantų
Balandžio 16-oji

Kokia šiandien diena: balandžio 16-osios šventės

(atnaujinta 17:19 2021.04.15)
Šią dieną sulaukusi 35-erių metų amžiaus, Prancūzijoje, Nevero vienuolyne, mirė Bernadeta, kuriai 1858 m. Lurde buvo apsireiškusi Švenčiausioji Mergelė Marija. 1933 metais Popiežius Pijus XI paskelbė ją šventąja

Balandžio 16-oji yra 106-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 259 dienos.

Šiandien saulė teka 06:18, leidžiasi 20:22, dienos ilgumas 14 val. 04 min.

Savo vardadienį šiandien švenčia Benediktas, Giedrius, Algedė, Kalikstas ir Ūdrys.

Ši diena Lietuvos istorijoje

1794 metais Šiauliuose paskelbtas pirmasis Lietuvos kariuomenės sukilimo aktas.

1885 metais gimė Juozas Vaičkus, vienas lietuvių profesionaliojo teatro kūrėjų, aktorius, režisierius. Mirė 1935 m.

1948 metais mirė lietuvių muzikos klasikas, kompozitorius, profesorius Juozas Gruodis. Gimė 1884 m.

2007 metais Juozas Imbrasas išrinktas Vilniaus miesto meru.

Ši diena pasaulio istorijoje

1879 metais sulaukusi 35-erių metų amžiaus, Prancūzijoje, Nevero vienuolyne, mirė Bernadeta, kuriai 1858 m. Lurde buvo apsireiškusi Švenčiausioji Mergelė Marija. 1933 metais Popiežius Pijus XI paskelbė ją šventąja.

1889 metais gimė anglų komikas Čarlis Čaplinas.

1906 metais baigti ryšio kabelio tarp JAV ir Kinijos tiesimo darbai.

1940 metais gimė Danijos karalienė Margaretė II.

1945 metais II pasaulinio karo metais JAV armija Vokietijoje įžengė į Niurnbergą.

1948 metais įkurta Europos ekonominio bendradarbiavimo organizacija (OEEC).

1970 metais Prancūzijos Alpėse sniego nuošliauža užgriuvo vaikų sanatoriją, žuvo 72 žmonės.

1996 metais Britanijoje paskelbta apie princo Endriu ir Saros Fergiuson skyrybas.

2008 metais būdamas 90 metų nuo vėžio mirė Chaoso teorijos kūrėjas Edvardas Lorenzas, kuris atskleidė drugelio efektą — tai, kaip maži veiksmai gali nulemti didelius pokyčius.

Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai