Nedarbo lygis ES ir Lietuvoje

69
(atnaujinta 09:14 2017.07.19)
Sputnik Lietuva surinko informaciją apie liūdną ES ir Lietuvos nedarbo statistiką
Nedarbo lygis ES ir Lietuvoje
© Sputnik

Daugiausia darbingo amžiaus gyventojų buvo registruota Ignalinos — 15,1%, Lazdijų — 14,3% ir Zarasų — 13,6% rajonų savivaldybėse. Mažiausia — Neringoje — 3,1%, Kretingoje — 3,3% ir Birštone — 4,0%. Lietuvos darbo biržos duomenų registre liepos 1 dieną šalyje buvo 128,8 tūkstančių darbo ieškančių žmonių — 4,1 tūkstančiais mažiau palyginti su analogišku laikotarpiu pernai.

69
Tegai:
nedarbo išmokos, nedarbo lygis, nedarbas, Lietuva
Dar šia tema
Nedarbas Lietuvoje: darbo ieškosi beveik 130 tūkst žmonių
Nedarbas Lietuvoje gegužės mėnesį sudarė 7,3%
Seimo narė siūlo netaikyti 15% mokesčio bedarbiams

Socialinė apsauga Europos Sąjungoje

(atnaujinta 10:11 2020.12.04)
Pasak aštuonių iš dešimties europiečių, laisva rinkos ekonomika turi būti derinama su aukšto lygio socialine apsauga
Socialinė apsauga Europos Sąjungoje
© Sputnik
Tegai:
Lietuva, socialinė apsauga

Gruodžio orai Lietuvoje ir Vilniuje

(atnaujinta 20:44 2020.12.01)
Sputnik Lietuva pasakoja, kokios oro sąlygos prognozuojamos respublikoje gruodžio mėnesį.
Gruodžio orai Lietuvoje ir Vilniuje
© Sputnik
Tegai:
Lietuva, Vilnius, orai
Кошка сидит около витрины магазина в Вильнюсе

Gruodžio 6 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 14:08 2020.12.05)
Gruodžio 6 dienos horoskopas žada kupina ne tik emocijų, bet ir reikalų dieną, Avinams verta iš pačio ryto išspręsti visas rimtas užduotis, Dvynių gyvenime yra daug žmonių, kurie gali tapti gerais draugais, Svarstyklių diena kupina netikėtumų

Palanki diena bendravimui. Netgi labai skirtingo charakterio žmonės gali susitarti, surasti bendrą kalbą dėl bendrų veiksmų. Galima verslo ir draugiškų santykių pradžia, kuri netrukus taps rimta ir atneš daug naudos. Neatmetama romantiškų susidomėjimų.

Verta ypatingą dėmesį skirti intuicijos užuominoms: jos visada yra tikslios. Antroje savaitės pusėje gali kilti idėjų, kurių įgyvendinimas inicijuos didelius pokyčius į gerąją pusę. Paaiškės, kaip išspręsti pastaruoju metu visus jaudinančias problemas.

Avinas (03.21-04.20)

Diena prasideda gerai. Pabandykite praleisti rytą kuo vaisingiau: būtent šiuo metu daugeliu atvejų galite pasiekti puikių rezultatų, įskaitant ir sunkiausius. Jums puikiai sekasi tai, ko nepavyko padaryti kitiems. Jei jums reikia kieno nors palaikymo, galite lengvai jį gauti.

Popietė laisvesnė. Ji tinka norint grįžti prie to, kas buvo sumanyta anksčiau, užbaigti kai kuriuos senus dalykus. Taip pat bus galimybė gerai pailsėti.

Jautis (04.21-05.21)

Nerami ir labai įdomi diena. Jūs daug ką darote gerai. Galite imtis visiškai naujų dalykų; galite greitai išspręsti tai, apie ką anksčiau daug galvojote. Ne visi sprendimai yra sėkmingi, tačiau intuicija neabejotinai nurodo, kurie turėtų būti nedelsiant įgyvendinami, o kuriuos galima atidėti.

Draugai noriai palaiko jūsų pastangas. Neatmetami įdomūs pasiūlymai, kuriuos priimsite nedvejodami. Vengiate nereikalingo skubėjimo, bet taip pat negaišite laiko.

Michael Probst
Jaučių laukia nerami ir labai įdomi diena

Dvyniai (05.22-06.21)

Nerami diena. Vargu ar pavyks sutelkti dėmesį į vieną dalyką, net labai svarbų. Labiausiai tikėtina, kad turėsite padaryti kelis dalykus vienu metu, laikydami daug dalykų galvoje. Jums pavyks nieko nepamiršti ir nesupainioti, laiku išspręsti visas skubias užduotis. Tai daro įspūdį kitiems. Tie, kurie anksčiau jus nuvertino, pakeis savo nuomonę. Gali būti, kad žmonės, su kuriais anksčiau palaikėte tik formalius santykius, norės su jumis susidraugauti.

Trumpas pertraukėles pailsėti dienos metu pravers. Jų dėka jūs nesijausite pavargę, o jūsų nuotaika pagerės.

Vėžys (06.22-07.22)

Reikalų kupina diena. Jų bus dar daug daugiau nei įprasta, kartais teks skaičiuoti kiekvieną minutę. Su viskuo susitvarkysite, jei vadovausitės savo patirtimi ir sveiku protu. Kitų patarimai ne visada yra geri, net jei jie duodami iš širdies. Taigi gerai pagalvokite prieš laikydamiesi šių rekomendacijų.

Yra šansų pasisekti tais klausimais, kurie reikalauja ne tiek tikslumo ir atidumo detalėms, kiek sugebėjimo pamatyti situaciją kaip visumą, įvertinti įvykių raidos perspektyvas. Intuicija dažnai nurodo, ką daryti geriausiai.

Liūtas (07.23-08.23)

Teks surimtėti. Bet koks lengvabūdiškumo pasireiškimas šiandien gali turėti pasekmių. Net jei imsitės paprastų ir pažįstamų dalykų, turėtumėte būti atsargūs: kažkas gali nutikti visiškai ne taip, kaip įprasta. Gerai, jei esate pasirengę greitai pritaikyti planus ir prisitaikyti prie aplinkybių.

Diena yra palanki bendravimo požiūriu: lengvai surasite, kaip susibendrauti su tam tikrais žmonėmis, suprasite, ko jie iš jūsų tikisi. Lengvai pavyks susidraugauti, net su tais, kurie visai nepanašūs į jus.

Замерзшее озеро в Литве
© Depositphotos / Ramunas Bruzas
Liūtams teks greitai prisitaikyti prie besikeičiančių aplinkybių

Mergelė (08.24-09.22)

Nesitraukite prieš kliūtis, atminkite, kad jos yra įveikiamos. Svarbu labiau pasikliauti savo jėgomis, nei kažkieno palaikymu ar sėkme. Kuo mažiau jūs priklausote nuo kitų, tuo didesnės jūsų galimybės pasiekti sėkmę. Tikėtina, kad pasisekusios rungtynės bus naudingos profesionaliu požiūriu.

Kai kurie ženklo atstovai supras, ką reikia padaryti norint pakilti karjeros laiptais. Atminkite, kad ne visas idėjas verta įgyvendinti nedelsiant. Kartais naudinga apgalvoti savo mažų dalykų planą prieš jį įgyvendinant.

Svarstyklės (09.23-10.22)

Nors diena kupina netikėtumų, jums pavyks išsaugoti ramybę. Jūs nepasiklydote, jei kažkas nevyks ne pagal planą, greitai sureaguosite į viską, kas vyksta, ir tokiu būdu gausite naudos iš bet kokių įvykių. Galite užbaigti anksčiau pradėtus reikalus arba sutelkti dėmesį į ką nors naujo; žvaigždės vis tiek bus jūsų pusėje.

Vakaras yra puikus laikas atsipalaiduoti. Atgausite jėgas, jausitės linksmesni ir energingesni. Šis laikotarpis taip pat tinkamas norint pasikalbėti su artimaisiais apie ką nors įdomaus ir malonaus.

Skorpionas (10.23-11.21)

Diena gali būti sunki, tačiau galėsite įveikti visus jos keliamus iššūkius. Dažnai reikia veikti greitai, priimti sprendimus akimirksniu. Kaip jums pavyks? Tiesiog puikiai. Intuicija nurodo, kaip geriausia elgtis, o savo vaizduotės dėka rasite galimybių ir metodų, kurie nepasitaikė aplinkiniams.

Tikėtina, kad po pietų jūsų lauks netikėti sutapimai. Jie ne tik nudžiugins, bet ir atneš apčiuopiamos naudos. Šis laikotarpis puikiai tinka namų ruošos darbams, jie jus nenuvargins.

Рождественские украшения в сувенирном магазине Я и мистер Джонс, Фрошдем, Великобритания
© REUTERS / MOLLY DARLINGTON
Skorpionų po pietų jūsų lauks netikėti sutapimai

Šaulys (11.22-12.21)

Bus galimybė sustiprinti verslo ryšius ir užmegzti asmeninius santykius. Ši diena gera norint rasti bendraminčių ir sąjungininkų; labai skirtingi žmonės pasirengę stoti į jūsų pusę. Gali kilti naujų idėjų apie darbą. Atminkite, kad jų įgyvendinimas užtruks ilgiau nei manote, todėl būkite kantrūs.

Tikėtini nedidelės pinigų įplaukos. Neskubėkite išleisti jų; planuojami pirkimai yra daug sėkmingesni nei spontaniški. Vakare tikėtinos geros naujienos iš toli.

Ožiaragis (12.22-01.20)

Bus šiek tiek sunkiau nei įprastai susitarti su aplinkiniais. Bet tikrai rasite būdą išvengti konfliktų ir palaikyti gerus santykius su visais. Svarbiausios užduotys turėtų būti sprendžiamos savarankiškai. Tokiu atveju viskas bus atlikta laiku ir tinkamai, likusiu atveju galimi netikėtumai. Tikėtina, kad finansai pasikeis į gera: grynųjų pinigų įplaukos, įskaitant iš netikėtų šaltinių, senų skolų grąžinimas.

Namie galimi keli malonūs renginiai. Kai kurie ženklo atstovai gaus gerų žinių iš kituose miestuose gyvenančių draugų ir giminaičių.

Подготовка к Рождеству в Варшаве
© Sputnik / Алексей Витвицкий
Vandeniams gali pasirodyti, kad diena bus sunku, tačiau reikia mažiau jaudintis

Vandenis (01.21-02.19)

Nesijaudinkite, ši diena nėra tokia bloga, kaip kartais gali atrodyti. Sunkiausia nesusipainioti ir nepamesti galvos. Jei pasiseks, tada viskas pasisuks geriausiu būdu. Gyvenimo patirtis dažnai padeda priimti teisingus sprendimus; pasitikėkite ja.

Teigiamų tendencijų įtaka, silpna ryte, ilgainiui įgauna jėgų. Tai ypač pastebima asmeninių santykių srityje. Todėl visus svarbius pokalbius su artimaisiais reikėtų atidėti iki antros dienos pusės. Tikėtinos malonios staigmenos, netikėtos dovanos.

Žuvys (02.20-03.20)

Palanki diena, įdomi ir turininga. Intuicija bus labai aštri, ji neabejotinai nurodys, ką daryti, į ką sutelkti dėmesį. Netoliese yra žmonių, kurie pasirengę palaikyti daugybę jūsų idėjų, padėti įgyvendinti jūsų planus. Bendras darbas gali tapti ilgos draugystės pradžia.

Maži pirkiniai yra sėkmingi: jūs neabejotinai pasirenksite tai, kas džiugins. Su dideliais įsigijimais geriau neskubėti. Užtruksite šiek tiek laiko, kol išsirinksite geriausią iš kelių variantų. Padarykite tai patys, patarimai ne visada yra geri.

Tegai:
horoskopas