"AirBaltic" bagažo vežimo taisyklės

86
(atnaujinta 14:40 2018.03.16)
"AirBaltic" bagažo vežimo taisyklės
AirBaltic bagažo vežimo taisyklės
© Sputnik

Kaip neapsirikti, vykstant į kelionę.

86
Tegai:
lėktuvų keleiviai, bagažo vežimo taisyklės, airBaltic
Temos:
Po lėktuvo sparnu: Lietuvos oro uostai (70)
Dar šia tema
"Ryanair" leidžia į saloną pasiimti tik vieną mažą kuprinę

Vidutinis automobilių parko amžius Lietuvoje ir Europoje

(atnaujinta 18:50 2020.11.09)
Vidutinis automobilių parko amžius Lietuvoje ir Europoje. Automobilių parko amžius Lietuvoje yra didžiausias ES, Lietuvos gyventojai važinėja seniausiais automobiliais.
Vidutinis automobilių parko amžius Lietuvoje ir Europoje
© Sputnik

Kaip atrodo vidutinis automobilių amžius Lietuvoje Europos šalių kontekste, žiūrėkite Sputnik Latvija infografikoje.

Tegai:
Lietuva, automobiliai, automobilis

Vidaus krovinių gabenimas Europoje: automobiliai, geležinkeliai, vandens transportas

(atnaujinta 19:06 2020.11.11)
Kokios transporto rūšys Europos šalyse dažniausiai naudojamos gabenant krovinius šalies viduje ir kokie yra Latvijos ir Lietuvos ypatumai.
Vidaus krovinių gabenimas Europoje: automobiliai, geležinkeliai, vandens transportas
© Sputnik

Išsamiau — Sputnik Latvija infografikoje.

Tegai:
Lietuva, krovinys
Vaistai, archyvinė nuotrauka

Prokuratūra išaiškino farmacijos bendrovės ir gydytojų neskaidrius sandorius

(atnaujinta 10:17 2020.11.25)
Teisėsaugos duomenimis, farmacijos įmonė gydytojams mokėjo kyšius už tai, kad jie pacientams išrašinėtų būtent jų firmos vaistus

VILNIUS, lapkričio 25 — Sputnik. Šiaulių apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą byloje, kurioje įtarimai dėl stambaus masto korupcinių nusikalstamų veikų pareikšti farmacijos bendrovei, bendrovės atstovams ir gydytojams, praneša spaudos tarnyba.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavusio prokuroro nuomone, pareigūnai surinko pakankamai duomenų, pagrindžiančių įtariamųjų kaltę dėl jiems inkriminuojamų nusikalstamų veikų padarymo.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta nusikalstama korupcinė schema, kurioje, įtariama, dalyvavo farmacijos kompanijos atstovai ir įvairių šalies gydymo įstaigų gydytojai. Įtariama, kad 12 šios farmacijos įmonės darbuotojų veikė organizuotoje grupėje. Dalis šios grupės narių – bendrovės vadybininkės – galimai susitardavo su savo aptarnaujamų Lietuvos miestų ir rajonų gydymo įstaigų gydytojais, kad jie už neteisėtą atlygį rekomenduotų pacientams įsigyti, o vėliau suleistų būtent jų įmonės platinamus produktus.

Baigtoje byloje farmacijos bendrovei yra pareikšti įtarimai dėl papirkimo ir apgaulingo apskaitos tvarkymo. 7 farmacijos bendrovės atstovams pareikšti įtarimai dėl papirkimo bei daliai jų – dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo, 4 gydytojams – pareikšti įtarimai dėl kyšininkavimo.

Atliekant tyrimą apklausta daugiau nei 1100 asmenų ir surinkta duomenų, kad gydytojams papirkti nuo 2014 metų iki 2015 metų pradžios kyšiams įmonė galėjo skirti daugiau kaip 74 tūkstančių eurų.

Ikiteisminis tyrimas jau anksčiau baigtas 80 gydytojų ir 5 farmacijos bendrovės darbuotojams, kuriems pripažinus kaltę, jų atžvilgiu priimti procesiniai sprendimai. Kyšių sumos konfiskuotos, skirtos įmokos į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą, taip pat skirtos baudos. Šioje byloje proceso dalyviai jau yra sumokėję daugiau kaip 100 tūkst. eurų, kuriais papildytas valstybės biudžetas. Taip pat, Valstybinė mokesčių inspekcija farmacijos bendrovei yra pateikusi ieškinį didesnei nei 39 tūkst. eurų sumai.

Tegai:
prokuratūra
Dar šia tema
Lietuvoje buvęs aukšto rango teisėjas įtariamas prekyba poveikiu
Generalinė prokuratūra nori panaikinti Seimo nario Gapšio teisinę neliečiamybę
Keturi marijampoliečiai medinėmis lazdomis mirtinai sumušė savo sugėrovą