Europos šalių reitingas pagal benzino prieinamumą gyventojams

(atnaujinta 22:31 2020.08.25)
Didžiausią benzino kiekį už vidutinį atlyginimą galima įsigyti Liuksemburge, kur kuro kainos yra palyginti žemos, o gyventojų pajamos yra vienos didžiausių Europoje; mažiausią — Ukrainoje, kur žemos kainos proporcingos kukliam darbo užmokesčiui.
Europos šalių reitingas pagal benzino prieinamumą gyventojams
© Sputnik /

Ria.ru infografikoje žiūrėkite, kokią reitingo eilutę užima Lietuva.

Tegai:
Lietuva, benzinas

Nauji išmaniųjų telefonų flagmanai Samsung "Galaxy Note20" ir "Note20 Ultra"

(atnaujinta 21:11 2020.09.19)
Bendrovė "Samsung" surengė internetinį savo naujų produktų pristatymą, tarp kurių du flagmanai — "Galaxy Note20" ir "Note20 Ultra".
Nauji išmaniųjų telefonų flagmanai Samsung «Galaxy Note20» ir «Note20 Ultra»
© Sputnik /

Ką sugeba naujoji Korėjos gamintojo linija ir ar joje yra revoliucinių sprendimų — Ria.ru infografikoje.

Tegai:
Samsung

Kiek metų Europos žmonės gyvena pensijoje?

(atnaujinta 18:44 2020.09.08)
Kiek metų Europos žmonės gyvena pensijoje? Sputnik Lietuva sudarė Europos žemėlapį, kuriame parodyta vidutinė gyvenimo pensijoje trukmė.
Kiek metų Europos žmonės gyvena pensijoje?
© Sputnik /

Didžiausia vidutinė gyvenimo trukmė po išėjimo į pensiją užfiksuota Maltoje (20 metų).

Tegai:
Europa, Europa, Lietuva, pensijos
Nord Stream-2 statyba

Rusijos Federacijos taryba įvertino ES atsisakymo nuo "Nord Stream-2" pasekmes

(atnaujinta 13:40 2020.09.20)
Maskvos teigimu, be finansinių nuostolių, Vokietijai ir kitoms Europos šalims "kils didelių klausimų dėl garantuotų energetinių resursų užtikrinimo"

VILNIUS, rugsėjo 20 — Sputnik. Rusijos Federacijos tarybos užsienio reikalų komiteto narys Sergejus Cekovas pakomentavo Bundestago deputato, Tarptautinių reikalų komiteto nario Valdemaro Gerdto pareiškimą, jog atsisakymas nuo "Nord Stream-2" gres milijardų eurų baudos sankcijomis.

Kaip Сekovas pranešė "RT", Gerdtas "labai teisingai išdėstė akcentus" ir pasisakė "labai aiškiai, labai konkrečiai".

"Jei kas nors mano, kad įmanoma atšaukti "Nord Stream-2" vien dėl to, kad kažkam kils noras, arba kad galima šokti pagal JAV dūdą ir tuo metu nieko nebus, tai tikrai bus. Bus rimtos baudos sankcijos... Vokietija, ir visa Europa turės didelių klausimų, kaip užtikrinti garantuotus energetinius resursus", — pasakė Cekovas.

Pasak Cekovo, taip pat verta priminti, kad atsisakius dujotiekio statybos, nukentės ir Vokietijos, taip pat tų šalių, kurios palaikė "Nord Stream-2", autoritetas.

Rusijos senatorius išreiškė viltį, kad Gerdto išsakytos protingos mintys artimiausiu metu "vis daugiau ir daugiau" skambės Vokietijoje ir ne tik.

Anksčiau Vokietijos politikas perspėjo, kad atsisakymas nuo "Nord Stream-2" Europai grės daugiau nei dešimties milijardų eurų baudos sankcijomis. Taip pat, pasak parlamentaro, atsisakius nuo projekto kils abejonių dėl Vokietijos energetinio saugumo.

Gerdto teigimu, projekto užbaigimas yra nenaudingas JAV ir šiuo klausimu vyksta kova "nešvariais politiniais ir ekonominiais metodais".

Anksčiau Meklenburgo-Pomeranijos ministrė pirmininkė Manuela Schleswig pareiškė, kad dujotiekis užbaigtas 97 proc.

"Nord Stream 2" projekte numatyta iš Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją nutiesti dvi dujotiekio, kurio bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, linijas. Jis taip pat eis per Suomijos, Švedijos ir Danijos teritorines ar išskirtines ekonomines zonas.

Projektą įgyvendina "Nord Stream 2 AG" su vieninteliu akcininku — "Gazprom". Europos partneriai — "Royal Dutch Shell", "OMV", "Engie", "Uniper" ir "Wintershall" — bendrai finansuoja projektą 50 proc., tai yra iki 950 milijonų eurų sumos kiekvienas.

Prieš "Nord Stream-2" aktyviai pasisako JAV, kurios stumia savo suskystintas gamtines dujas į ES. Vašingtonas gruodžio mėnesį įvedė sankcijas projektui, pareikalavęs iš bendrovių nedelsiant nutraukti dujotiekio tiesimą. Tada Šveicarijos "Allseas" beveik iškart paskelbė apie tokių darbų sustabdymą. Dabar JAV diskutuojama apie projekto apribojimų išplėtimą.

Rusija ne kartą pareiškė, kad "Nord Stream-2" yra statomas energetinio saugumo visoje Europoje interesais. Projektą taip pat remia Vokietija.

Nord Stream-2
© Sputnik /
"Nord Stream-2"
Tegai:
Vokietija, ES, Rusija, Nord Stream-2 statyba, Nord Stream-2
Temos:
Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba
Dar šia tema
Vokietijos užsienio reikalų ministras mano, kad "Nord Stream-2" gali būti užšaldytas
Galintis užbaigti "Nord Stream-2" laivas atplaukė į Vokietijos uostą  
Europarlamentaras papasakojo apie "Nord Stream-2" užkulisius