Muziejų nakties šventės metu vilniečiai plūdo į muziejus ne tik pasižvalgyti po įprastas ekspozicijas, bet ir specialiai muziejų nakčiai parengtas pramogas. Šeštadienio vakarą Vilniuje įvyko kasmetinė Muziejų naktis.
Kai kuriose vietose teko keliasdešimt minučių išstovėti eilėje, nes į muziejus atėjo daug žmonių. Renginiai įvairiose muziejuose skyrėsi. Vienuose muzejuose galima buvo pačiam apžiūrėti įdomius eksponatus. Kituose — muziejų darbuotojai vedė ekskursijas. Gidas sudarydavo grupę žmonių ir jiems aprodydavo ekspoziciją, tuo metu kiti lankytojai laukdavo savo eilės.
Nors šventė vadinasi "Muziejų naktis", į parodas žmonės pradėjo eiti dar iki saulėlydžio. Muziejai atvėrė duris apie šeštą valandą, o užsidarymo laikas priklausė nuo muziejų vadovybės. Daugelis muziejų nedirbo jau 22:00, o kai kurie priėmė lankytojus net iki 00:00 valandos.
"Patekau į Šiuolaikinį meno centrą neplanavusi to iš anksto. Atėjau į gatvės muzikos dieną ir pamačiau, kad šiandien dar ir muziejų naktis, taip čia ir atsidūriau. Praeitais metais lankiausi keliuose muziejuose šio renginio metu. Man labai patinka tokia iniciatyva, kai žmonės gali apsilankyti ten, kur jiems įdomu," — papasakojo Sputnik moksleivė Justina.
"Manau, kad vien tai, kad muziejuose galima lankytis nemokamai, labai pritraukia žmones. Nes kartais neišeina nuvykti į parodą, kaina atstumia, nors ir būna nedidelė. O kai nemokamai, žmonės galvoja – "Kodėl gi ne?". "Ši diena leidžia visiems susipažinti su kultūra", — pasakojo studentė Ugnė.
Vaizdas pro langą iš Šiuolaikinio meno centras. Atsiveria gražus vaizdas į Vilniaus rotušę.
Lietuvos nacionalinis muziejus. Ekspozicija vaizduoja Žalgirio mūšį. Centre Kunigaikštis Vytautas Didysis.
Lietuvos nacionalinis muziejus. Ginklai ir karių šarvai, skydas, kardas. Lankytojas apžiūrinėja ekspoziciją.
Lietuvos nacionalinis muziejus. Lietuvos didikų šeimos portretai. Ekspozicija parodė kilmingų Lietuvos valdovų ir jų šeimų buities ypatumus.
Lietuvos nacionalinis muziejus. Vokiečių kunigaikščio sarkofagas. Pasirodė labai trumpas.
Lietuvos nacionalinis muziejus. Lietuvos karių senoviniai įrankiai ir ginklai.
Lietuvos nacionalinis muziejaus viduje. Lankytojų buvo labai daug. Atsirado daug norinčių susipažinti su didinga Lietuvos praeitimi ir kultūra.
Garo katilas Energetikos ir technikos muziejuje. Pagrindinis muziejaus eksponatas, apie kurį pasakoja gidas.
Ekspozicija "Dialogas" Energetikos ir technikos muziejuje.
Eilė į Energetikos ir technikos muziejų. Norint patekti į technikos muziejų, eilėje teko išstovėti beveik valandą. Čia atėjo šeimos su vaikais.
Plieno skulptūrų instaliaciją, kurią sukūrė belgų menininkai Jos de Gruyter ir Harald Thys. Didžiosios salės centre pastatyta šiuolaikinį meną atspindinti instaliacija "Baltas suprematizmas". Labai didelė baltos spalvos instaliacija parodo menininku sukonstruotą tragikomišką šiuolaikinės visuomenės portretą. ŠMC (šiuolaikinio meno centre) didžioji salė.
Remiantis statistiniais duomenimis, Lietuvoje fiksuojamas mažiausias valandinis darbo užmokestis tarp Baltijos šalių.
Trečiadienį "Belorus" sanatorijos darbuotojai Vilniuje surengė protestą prie Lietuvos užsienio reikalų ministerijos. Jie reikalavo panaikinti neteisėtus apribojimus ir leisti institucijai tęsti savo darbą. Peticiją dėl jų palaikymo pasirašė daugiau nei šeši tūkstančiai žmonių.
Anksčiau "Swedbank" įšaldė "Belorus" sanatorijos Druskininkuose sąskaitas dėl trečiojo ES sankcijų paketo Baltarusijos valdžios institucijoms įsigaliojimo, dėl kurio darbuotojai liko be atlyginimų. Daugelis jų prarado vienintelį pajamų šaltinį. Sanatorijos atstovai surengė keletą protestų ir kreipėsi į teismą.
Šiais metais sanatorija švęs 75 metų jubiliejų. Įstaigos direktorius Ilja Epifanovas anksčiau pažymėjo, kad visą šį laiką ji veikė, nepaisant to, kaip klostėsi Lietuvos ir Baltarusijos santykiai.
Nuotraukoje yra protestuotojų plakatas: "Ministre G. Landsbergi, neatimkite darbo iš 400 žmonių! Leiskite VŠĮ sanatorija "Belorus" darbuotojams dirbti savo darbą — gydyti neįgalius vaikus".
Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pakomentavo situaciją aplink "Belorus" sanatoriją. Užsienio reikalų ministras teigė, kad teismas pateiks galutinį atsakymą, ar teisingai pritaikytos sankcijos.
Nuotraukoje: "Belorus" sanatorijos atstovai mitinge priešais Prezidentūros pastatą.
Trečiadienį institucijos atstovai Prezidentūrai, Seimui ir vyriausybei perdavė peticiją su 6600 parašų.
"Swedbank" gruodį įšaldė "Belorus" sanatorijos sąskaitas, kai ES įvedė ribojančias priemones kaimyninei valstybei. Šį sprendimą sukritikavo ne tik įstaigos darbuotojai, bet ir kai kurie Lietuvos politikai, taip pat Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) atstovai.
Nuotraukoje: "Belorus" sanatorijos darbuotojų kreipimasis į Lietuvos valdžią.