Nepaisant to, kad oras Europoje sušyla maždaug vienodai, dėl reljefų skirtumo, vėjų rožės, jūros artumo ir oro drėgmės skirtingose šalyse ta pati temperatūra juntama skirtingai.
Žemės klimatas vis šiltėja, todėl pavasaris ateina anksčiau. Tačiau visuotinis atšilimas turi įtakos kritulių kiekiui, todėl kartu su šiltu oru dažniau sulaukiame kritulių. Šie metai parodė, kad žiemos mėnesiai darosi vis šaltesni ir snieguotesni.
Danijoje pavasaris ateina gana anksti. Nuotraukoje, padarytoje kovo 30 dieną, merginos jau plaukioja Kopenhagoje, vietoje, vadinamoje Sandkaj Havnebad. Šiuo metu, anot sinoptikų, šalyje yra apie 9 laipsniai šilumos.
Kovo 29 dieną Vašingtone, prie Nacionalinės galerijos, padaryta žydinčių tulpių nuotrauka. Šiuo metu JAV sostinėje yra apie vienas–du laipsniai šilumos.
Briuselio "Bois de la Cambre" parke žmonės jau džiaugiasi šiltu oru. Kita vertus, Belgija sugriežtino kovos su koronavirusu priemones ir nuo kovo 29 d. uždarė universitetus ir mokyklas. Šiuo metu Briuselyje temperatūra vietomis pakilo iki 10 laipsnių šilumos.
Kovo 30 dieną padarytoje nuotraukoje šuo žaidžia Clapham Common tvenkinyje, Londone. Didžiosios Britanijos sostinėje taip pat yra iki 10 laipsnių šilumos.
Nuotraukoje: žmonės važinėja dviračiais Bornmuto paplūdimyje, Didžiojoje Britanijoje.
Prancūzijoje jau žydi rapsai. Nuotrauka padaryta Saint-Père-en-Retz laukuose kovo 30 dieną. Šalyje temperatūra pakilo iki 14 laipsnių šilumos.
Nuotraukoje: žmonės mėgaujasi saulėtu ir šiltu oru Prancūzijos Saint-Brevin-les-Pins paplūdimyje.
Nuotraukoje: moteris šildosi Nicos Promenade des Anglais paplūdimyje.
Nuotraukoje: žmonės Madrido El Ritero parke. Ispanijoje šiuo metu yra apie 15 laipsnių šilumos.
Amsterdame jau žydi vyšnios. Nuotraukoje: Moteris pozuoja fotografui Amstelveen parke, miesto pakraštyje. Olandijoje šiuo metu yra apie septynis laipsnius šilumos.
Lietuvoje kovo ir balandžio orai šiek tiek skiriasi nuo Centrinės Europos. Nepaisant to, kad termometras rodo septynis laipsnius šilumos, dėl vėjų ir drėgmės šalyje yra daug vėsiau.
Karantinas paskelbtas visoje Lietuvoje.
Lietuvos valdžia ragino gyventojus Velykų savaitgalį būti ypač atsargius ir laikytis epidemiologinių atsargumo priemonių.
Rusijos gynybos ministerija vaizdo įraše parodė sunaikinto priešo oro taikinių sunaikinimą naudojant priešlėktuvinių raketų sistemą S-400.
Šią savaitę Pietų karinės apygardos oro gynybos sistemos skaičiavimai dalyvavo pratybose specializuotame Telembos poligone Buriatijoje.
Kariškiai vykdė kovinius paleidimus prie Samano taikinių. Jie imitavo oro objektus dideliu ir mažu nuotoliu bei įvairiame aukštyje.
S-400 yra ilgo ir vidutinio nuotolio priešlėktuvinių raketų sistema. Jis buvo pradėtas eksploatuoti 2007 metų pavasarį ir gali sunaikinti, be kita ko, hipergarsinius atakos ginklus. S-400 vaidina vieną pagrindinių vaidmenų naujoje Rusijos ginkluotųjų pajėgų koncepcijoje ir Rusijos Federacijos gynyboje galimo priešo išpuolio atveju.
Aptikimo nuotolis yra iki 600 kilometrų, oro gynybos sistema pajėgi pataikyti į aerodinaminius taikinius iki 400 nuotolio ir taktinius balistinius taikinius — iki 60 kilometrų.
Iš viso princo Filipo laidotuvėse dalyvavo apie 30 žmonių. Šį nedidelį skaičių paaiškina su koronavirusu susiję apribojimai. Pagal ankstesnius planus, laidotuvėse turėjo dalyvauti 800 žmonių.
Į gedulo ceremoniją susirinko tik artimiausi žmonės iš Filipo Mautnbeteno aplinkos.
Nuotraukoje: karalienė Elžbieta II vyro laidotuvėse.
Prieš palaidojimą princo Filipo atminimui įvyko tylos minutė. Pradžioje ir pabaigoje kariai paleido po šūvį iš devynių aikštelių.
Nuotraukoje: princas Čarlzas, princesė Ana ir karališkosios šeimos nariai princo Filipo laidotuvėse.
Į savo senelio laidotuves iš JAV atvyko princas Haris. Tai tapo jo pirmuoju viešu pasirodymu su karališkosios šeimos nariais po skandalingo interviu su Opra Vinfri. Jo žmona Megan Markl liko JAV, ji laukiasi kūdikio, ir gydytojai rekomendavo jai likti namuose.
Paskui princo karstą ėjo visi keturi jo vaikai, anūkai, žentas ir keli rūmų darbuotojai. Procesiją lydėjo kelių kariuomenės rūšių atstovai.
Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Džonsonas nedalyvavo laidotuvėse, nes karantino apribojimų metu jis atsisakė vietos kokio nors iš šeimos narių naudai.
Elžbieta II laidotuvėse sėdėjo viena dėl karantino fone esančių apribojimų. Kartu su princu Filipu jie kartu pragyveno 73 metus.
Nuotraukoje: Kornvalio hercogienė Kamila ir Kembridžo hercogienė Keitė.
Laidotuvių ceremoniją vedė Vestminsterio abatijos abatas Devidas Hoilas ir Kenterberio arkivyskupas Džastinas Velbis. Mažas choras iš keturių žmonių atliko maldas ir muzikinius kūrinius, kuriuos pasirinko Edinburgo kunigaikštis savo laidotuvių ceremonijai.
Princas Filipas mirė balandžio 9 d., likus dviem mėnesiams iki jo šimtmečio. Jis ilgiausiai per visą Didžiosios Britanijos istoriją liko konsortu ir pasiekė visų Britanijos karališkosios šeimos narių gyvenimo trukmės rekordą istorijoje.
Tačiau be visų karališkų pareigų, svarbiausia, jis buvo pagrindinė karalienės atrama, kaip ji pati prisipažino. Pirmą kartą jie susitiko, kai Elžbietai buvo tik 13 metų, o Graikijos princui Filipui — 18, ir jie visą gyvenimą pragyveno kartu.
Hercogas palaidotas koplyčios karališkame laidojimo rūsyje, tačiau mirus našlei princo palaikai bus perkelti į tą vietą koplyčioje, kur palaidoti karalienės tėvai — karalius Georgas VI ir karalienė Elžbieta, jos jaunesnioji sesuo princesė Margaret ir kur bus palaidota pati Elžbieta II. 73 metus kartu pragyvenusi pora vėl galės susivienyti.
VILNIUS, balandžio 19 — Sputnik. Vidaus reikalų ministro įsakymu yra išduoti 805 leidimai Baltarusijos piliečiams atvykti į Lietuvos Respubliką ypatingais humanitariniais tikslais, teigiama ministerijos pranešime.
Pabrėžiama, jog iš jų — 376 Baltarusijos piliečiai jau yra Lietuvoje, o prieglobsčio pasiprašė 133 asmenys.
Pažymima, kad toks vidaus reikalų ministro leidimas išduodamas gavus Užsienio reikalų ministerijos motyvuotą siūlymą dėl užsieniečio atvykimo į Lietuvą dėl ypatingų humanitarinių priežasčių. Tokie leidimai išduodami nukentėjusiems nuo režimo ir represijų ar persekiojamiems Baltarusijos piliečiams, aktyviems opozicijos atstovams.
Lietuva nuo rugpjūčio 11 d. taiko išimtį ir išduoda leidimus atvykti humanitariniais pagrindais piliečiams iš Baltarusijos. Jiems yra privaloma karantininė izoliacija.