Kaip pasakoje: realūs pastatai, patekę į animacinius filmus

25
(atnaujinta 13:32 2017.11.14)
 • Мон-Сен-Мишель, Франция
 • Замок Ношвайштайн, Германия
 • Нидаросский собор, Норвегия
 • Шильонский замок, Швейцария
 • Тадж-Махал, Индия
 • Страсбург, Франция
 • Запретный город в Пекине, Китай
Grožio troškimas būdingas ne tik animacinių filmukų kūrėjams. Kaip paaiškėjo, kartais sukurti pasakų pilis herojams juos įkvėpia realios vietos

Svetainė Sputnik Lietuva siūlo kelionę po realias vietas, kurios pavaizduotos garsiuose animaciniuose filmuose.

25
 • Мон-Сен-Мишель, Франция

  Sala su tvirtove, apsupta jūrų įlankų, yra 285 kilometrų nuo Paryžiaus, Prancūzijos šiaurės vakarų pakrantėje. Nuo Prancūzijos revoliucijos iki 1863 metų ši vieta buvo naudojama kaip kalėjimas ir tuo metu buvo ironiškai vadinama "Laisvės kalnu". Porą valandų traukiniu iš Prancūzijos sostinės į Reną, o paskui dar maždaug valandą autobusu — ir štai jūs tikroje pasakoje! Ne veltui Mont Saint-Michel primena karališkūs rūmus iš "Ilgo plauko istorija". Šio animacijos filmo animatoriai ir patys neneigia tvirtovės panašumo su ta, kur gyveno jų ilgaplaukė herojė.

 • Замок Ношвайштайн, Германия

  Visi "Walt Disney Pictures" darbo gerbėjai turi atpažinti pastatą, pavaizduotą nuotraukoje. Viena iš populiariausių turistinių vietų Vokietijos pietuose — Noišvanšteino pilis. Ši romantiška Bavarijos karaliaus Liudviko II pilis yra netoli Fiuseno miesto, netoli Austrijos sienos. "Naujoji gulbių pilis" — taip galima išversti iš vokiečių jo pavadinimą. Voltas Disnėjus pirmą kartą pamatė pilį 30-aisiais metais keliaudamas po Europą, Noišvanšteinas pasirodė animatoriui vartais į pasakų pasaulį, todėl pasakotojas nusprendė panaudoti šį vaizdą savo projektose. 1955 metais pirmojo Disneilendas centre pagal Disnėjaus idėją įsikūrė Miegančiosios gražuolės pilis, stilizuota pagal Noišvanšteiną, 1959-aisiais ji buvo nupiešta "Miegančioji gražuolė" animaciniame gilme, o 1985 metais jos siluetas tapo bendrovės "Walt Disney Pictures" logotipu.

 • Нидаросский собор, Норвегия

  Liuteronų katedra Nidaroje — labai reikšminga Norvegijai bažnyčia, nes būtent joje priimta karūnuoti monarchus. Katedra yra Trondheimo mieste, kurios senasis pavadinimas yra Nidara. Ši didinga bažnyčia įkvėpė animatorius Elsos, vienos iš filmuko "Šaltoji širdis" helorjų, ledinių rūmų sukūrimui.Animaciniame filmuke pasakų rūmai nuo Nidaros katedros skiriasi tik tuo, kad jie buvo visiškai pastatytas iš ledo.

 • Шильонский замок, Швейцария

  Šiljono pilis, taip primenanti princo Erico, gražolės Undinelės mylimojo, pilį, yra Šveicarijoje. Tiesa, skirtingai nuo animacijos versijos, ši pilis realiame gyvenime stove ne prie jūros, o Ženevos ežero pakrantėje. Pilis buvo pastatyta IX amžiuje ir daugelį metų tarnavo kaip Savojos hercogų strateginė rezidencija, vėliau atliko tvirtovės ir kalėjimo vaidmenį. XIX amžiuje jame atsidarė muziejus.

 • Тадж-Махал, Индия

  Žavingi sultono rūmų iš animacinio filmo "Aladinas" yra labai panašūs į Indijos Tadžmahalą, esantį netoli Agros miesto.

 • Страсбург, Франция

  Mergina Bela iš animacinio filmo "Grožuolė ir Pabaisa" mėgo pasivaikščioti mielomis gatvėmis, tarsi perpieštimos nuo Strasbūro — vieno iš Prancūzijos Elzaso regiono miestų. Maži namukai su čerpių stogais ir siauromis gatvėmis, dekoruotomis gėlėmis ir krūmais, — štai miesto atmosfera, kuri puikiai tiko animacinio filmuko aplinkai.

 • Запретный город в Пекине, Китай

  Kinijos sostinė filmukui "Mulan" animatoriai nukopijavo nuo tikrojo Pekino. Ta pati architektūra, tokie pat pastatų ir aikščių planai, tačiau gražiausiai atrodo Uždraustasis miestas — didžiausias pasaulyje rūmų kompleksas.

Tegai:
pilys, animacinis filmukas
Dar šia tema
"Simpsonų" kūrėjas sukurs animacinį filmuką apie geriančią princesę
Disney atsisako pieštų animacinių filmukų
Discussion