Sostinėje rinkimuose dalyvavo dainininkas Filipas Kirkorovas, o taip pat Maskvos Vachtangovo teatro aktoriai. Išsamiau — Sputnik Lietuva nuotraukų galerijoje.
Balsavimo biuleteniuose Rusijos prezidento rinkimuose yra aštuonios pavardės.
Tarp jų kandidatas nuo "Rusijos liaudies sąjungos" (ROS) Sergejus Baburinas, Rusijos Federacijos komunistų partijos (KPRF) iškeltas Pavelas Grudininas, Liberalų demokratų partijos (LDPR) lyderis Vladimiras Žirinovskis, savarankiškai besibalotiruojantis dabartinis valstybės vadovas Vladimiras Putinas, Partijos "Piliečių iniciatyva" palaikoma Ksenija Sobčiak, "Rusijos komunistų" iškeltas Maksimas Suraikinas, "Jabloko" atstovas Grigorijus Javlinskis, "Augimo partijos" kandidatas Borisas Titovas.
Lietuvoje Rusijos piliečiai galėjo balsuoti penkiuose miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Visagine ir Šiauliuose.
Rusijos prezidento rinkimų metu, penkiuose Lietuvos miestuose veikė rinkimų apylinkės: šalies ambasadoje Vilniuje, viešbutyje "Park Inn" Kaune, generaliniame konsulate Klaipėdoje, "Santarvės" gimnazijoje Šiauliuose ir Visagino kultūros centre "Draugystė".
Lietuvoje Rusijos prezidento rinkimuose balsavo 4 487 rinkėjai. Į rinkimus atvyko 39% rinkėjų.
Su savimi rinkėjai turėjo turėti Rusijos Federacijos piliečio pasą.
Kovo 18 dieną įvyko Rusijos prezidento rinkimai. Piliečiai galėjo balsuoti daugiau nei 97 tūkstančiuose rinkimų apylinkių Rusijoje ir 400 užsienio apylinkėse, atidarytose 145 pasaulio šalyse.
Rusijos dainininkas pranešė, kad pirmą kartą balsuoja užsenyje. Kirkorovas pabrėžė, kad "rinkimai visada buvo jam ypatingas įvykis ir šis balsavimas amžinai išliks jo atmintyje".
Po balsavimo dainininkas atliko dainą "Edinstvennaya moya".
Dainininkas Filipas Kirkorovas balsavo Vilniaus rinkimų apylinkėje, kuri yra įsteigta ambasados pastate. Šiuo metu Rusijos dainininkas su koncertiniu turu keliauja po Lietuvą.
Taip pat Maskvos akademinio Jevgenijaus Vachtangovo teatro aktoriai dalyvavo Rusijos prezidento rinkimuose Lietuvoje. Aktoriai gastroliuoja Lietuvoje su Rimo Tumino režisuotu spektakliu ''Karalius Edipas".
Trupės dalyvis Jevgenijus Kniazevas pasakė, kad ''Mes norime dirbti, norime draugauti su pasauliu, norime, kad mūsų nevadintų "agresoriais".
Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas pabrėžė, kad šiais metais diplomatinė atstovybė vykdė precedento neturintį darbą informuojant rinkėjus.
Praėjusiais metais Rusijos Valstybės Dūmos rinkimuose dalyvavo šiek tiek daugiau nei du tūkstančiai rusų.
Udalcovas taip pat pareiškė, kad jie bandė padidinti rinkėjų aktyvumą visuose penkiuose miestuose, kuriuose buvo rinkimų apylinkės. Jie taip pat organizavo autobusus, kurie atvėžė žmones iš 12 miestų.
Tuo pačiu metu Rusijos konsulinės įstaigos įskaitoje yra apie 15 tūkstančių piliečių, iš kurių du trečdaliai turi teisę balsuoti.
Lietuvoje Rusijos prezidento rinkimuose balsavo 4 487 rinkėjai. Už Putiną savo balsus atidavė 3 834 žmonės — 85% rinkėjų. Už Grudininą — 240 žmonių, tai yra 5,3%, o už Sobčiak — 129, tai yra 2,9% rinkėjų.
Filipas gimė 1921 metų birželio 10 dieną Graikijos Korfu saloje ir buvo pakrikštytas pagal stačiatikių apeigas. Jo tėvas buvo princas Endriu — Graikijos karaliaus Jurgio I sūnus. Nuotraukoje: princas Filipas mokykloje Paryžiaus priemiestyje.
Atsisakius princo Filipo sosto, jo šeima apsigyveno Paryžiuje. 1928 metais berniukas buvo išsiųstas pas giminaičius į Londoną. Tada jis mokėsi Vokietijoje ir Škotijoje, taip pat Karališkajame jūrų laivyno koledže Dartmute. Nuotraukoje: Elžbietos II ir princo Filipo vestuvės, 1947 m. lapkričio 20 d.
Baigęs koledžą jis gavo mičmanо laipsnį. Princas Filipas tarnavo viso Antrojo pasaulinio karo metu ir įgijo vyresniojo leitenanto laipsnį. Nuotraukoje: Elžbietos II ir princo Filipo vestuvės, 1947 m. lapkričio 20 d.
Filipas susipažino su būsima žmona, kai mokėsi koledže. Tada Elžbieta ir Margaret švietimo įstaigoje apsilankė kartu su karaliumi Jurgiu VI. Filipas ir Elžbieta pradėjo susirašinėti. 1946 metais Filipas paprašė karaliaus leidimo vesti sosto paveldėtoją. Nuotraukoje: princas Filipas, Edinburgo hercogas, prieš prasidedant karališkajai regatai, 1963 m.
Prieš vestuves princas Filipas pasiėmė motinos pavardę — Mauntbaten — ir atsivertė iš graikų ortodoksų į anglikonų tikėjimą. Be to, priimdamas Didžiosios Britanijos pilietybę, jis atsisakė Graikijos ir Danijos princo titulo. Nuotraukoje: Anglijos karalienė Elžbieta II ir jos vyras princas Filipas bei trys jų vaikai Balmoralo pilyje.
Apie Elžbietos II ir princo Filipo sužadėtuves buvo paskelbta 1947 m. liepos 10 d. Vestuvės įvyko tų pačių metų lapkričio 20 dieną Vestminsterio abatijoje. Nuotraukoje: Edinburgo hercogas, princas Filipas, pilotuojantis "Blackburn" lėktuvą.
Nuotraukoje: princas Filipas, Edinburgo hercogas, meta ietį, lankydamasis Velso karo laivyno mokykloje 1949 m.
1952 m., mirus karaliui Jurgiui VI ir įžengus į sostą Elžbietai II, jis tapo valdančio monarcho sutuoktiniu, tačiau nepriėmė princo konsorto titulo. Nuotraukoje: princas Filipas susitiko su "The Beatles" Londone, 1964 m.
Po 1952 m. Filipas visiškai atsidavė karališkosios šeimos tarnybai, atlikdamas daugybę ceremoninių ir labdaringų pareigų. Jis buvo maždaug 800 organizacijų kilniausiasis globėjas. Nuotraukoje: Didžiosios Britanijos karalienė Elžbieta II ir jos vyras princas Filipas vaikų šventėje Sent Lusijoje 1966 m.
Nuotraukoje: princas Filipas stebi, kaip paleidžiamas ATW ATGM Quantico karinėje bazėje Virdžinijoje, 1991 m.
1964–1986 m. princas Filipas buvo Tarptautinės jojimo federacijos, o 1981–1996 m. — Pasaulio laukinės gamtos fondo prezidentas. Nuotraukoje: karalienė Elžbieta II su vyru princu Filipu, 2012 metais.
Būdamas Tarptautinės jojimo federacijos prezidentu, 1973 m. rugsėjo mėn., jis tapo pirmuoju Didžiosios Britanijos karališkosios šeimos nariu, kuris neoficialiai lankėsi TSRS. Nuotraukoje: Didžiosios Britanijos karalienė Elžbieta II ir princas Filipas princesės Eugenijos ir Jack'o Brooksbank'o vestuvėse, 2018 m.
1986 m. spalio mėn. princas Filipas su žmona lankėsi Kinijoje, o 1994 m. spalio mėn. kartu su Elžbieta II vėl lankėsi Rusijoje.
1997 m. kovo mėn. princas Filipas trečią ir paskutinį kartą lankėsi Rusijoje, aplankęs Chabarovską ir Kamčiatkos teritoriją.
Karalienė Elžbieta II ir princas Filipas turi keturis vaikus: Čarlzą, Velso princą, Aną, Didžiosios Britanijos princesę, Endriu, Jorko hercogą ir Edvardą, Vesekso grafą. Nuotraukoje: Didžiosios Britanijos karalienė Elžbieta II ir princas Filipas atvyksta į Askote vykstančias "Royal Ascot" jotynes.
Princas turėjo daugybę pomėgių — nuo polo žaidimo, žvejybos ir tapybos iki pilotavimo. Jis taip pat buvo žinomas dėl savo dviprasmiško humoro.
Maskvoje vykusi ketvirtoji paroda "Motorsport Expo" buvo skirta variklinio sporto pramonei, kuriai priklauso automobiliai, motociklai ir vandens variklinės transporto rūšys. Šioje aikštelėje susitelkė technikos, komponentų, ekipuotės gamintojai, taip pat pilotai, lenktynių komandos, lenktynių serijų propaguotojai ir lenktynių trasų savininkai.
Organizatoriai mano, kad norint parodyti visą techninių sporto rūšių grožį ir galią, nereikia žiūrovo nuvežti į trekus, iš kurių artimiausias yra už 70 kilometrų nuo Maskvos. Pakanka atvykti į parodą ir pabendrauti su profesionalais.
Parodoje buvo parodyti geriausi šiuolaikinės lenktynių technikos pavyzdžiai.
Be to, renginyje buvo pademonstruota nauja lenktynių aprangos ir kitų apsaugos priemonių kolekcija.
Taip pat parodoje buvo surinktos teminės pastarųjų metų lenktynių technikos — retro motociklų — ekspozicijos.
Svečiai galėjo pabendrauti su geriausiais Rusijos lenktynininkais ir pažiūrėti išskirtinius įvairių čempionatų kadrus.
Šiemet "MotorsportExpo 2021" pirmą kartą vyko vienoje aikštelėje su paroda "Moto pavasaris".
Parodoje "Moto pavasaris" tradiciškai stendus užsisako visi stambūs tarptautiniai ir Rusijos motorinių transporto priemonių, aksesuarų ir atsarginių dalių gamintojai: "Harley-Davidson", "BMW", "Yamaha", "Indian", "Polaris", "BRP", "Bajaj", "Kawasaki", "Aprilia", "Moto Guzzi", "MV Agustа", "ZiD", "M1NSK", "Ural".
"Motorsport Expo" lankytojai su tuo pačiu bilietu galėjo aplankyti "Moto pavasarį" ir kitas nedideles ekspozicijas.
Parodos tikslas — populiarinti variklinio transporto sportą Rusijoje. Motorinis judėjimas turi daug pasekėjų ir pastaraisiais metais vis aktyviau plečiasi.
Šiais metais parodoje taip pat vyko dronų ir nuotoliniu būdu valdomų modelių lenktynės, loterijos ir varžybos.
Taip pat buvo galima pamatyti "Flat Track" "Motul In Dust We Trust" lenktynes — varžybas ovaliose trasose su grunto danga, kur motociklai posūkius daro giliu slydimu.
"Flat Track" trasoje naudojama tiek labai specializuota lenktynių technika, tiek masiniai modeliai.
Šiandien Saulė teka: 06:32 val., leidžiasi: 20:10 val., dienos ilgumas: 13.38 val.
Vardadienį švenčia Eigmantas, Eigminas, Vykintas, Leonas.
Šią dieną 1764 metais Rusija ir Prūsija pasirašė Peterburgo sutartį, davusią pradžią būsimiems Abiejų Tautų Respublikos padalijimams;
1990 – prisiekė pirmoji po Nepriklausomybės atkūrimo Lietuvos Vyriausybė;
2006 – iš Seimo pirmininko pareigų slaptu balsavimu pašalintas Artūras Paulauskas.
1954 metais gimė Valentinas Masalskis, vienas garsiausių Lietuvos teatro ir kino aktorių, nuo 1992 m. – ir režisierių. Aktorius 1996 metais apdovanotas Nacionaline kultūros ir meno premija.
1814 – Napoleonas Bonapartas ištremiamas į Elbos salą;
1984 – Tarybų Sąjungos vadovu tapo Konstantinas Černenka;
1984 – gimė pirmasis pasaulyje kūdikis, pradėtas iš užšaldyto embriono.
1755 gimė Džeimsas Parkinsonas (James Parkinson), britų gydytojas, aprašęs Parkinsono ligą;
1949 gimė Lee Sheriden, grupės Brotherhood of Man narys;
1971 gimė Oliver Riedel, vokiečių grupės Rammstein bosistas.