Atrask savo meilę: kaip pasaulis švenčia Valentino dieną

23
(atnaujinta 13:43 2019.02.14)
"Mandagumo šokoladas", gaudynės ir masinės vestuvės. Kaip pasaulis švenčia romantiškiausią metų dieną — "Sputnik Lietuva" nuotraukų galerijoje

Vasario 14 dieną visame pasaulyje švenčiama Valentino diena arba įsimylėjėlių diena.

Tradicija Švento Valentino dieną švęsti "įsimylėjėlių dieną" įsitvirtino 14-ojo amžiaus pabaigos anglų ir prancūzų literatūroje, kurioje atsirado legenda, kad šią dieną paukščiai pradeda ieškoti savo poros.

O štai "Valentino atvirukus" XV amžiuje išrado Orleano kunigaikštis, kai iš nuobodulio sugalvojo rašinėti žinutes savo žmonai.

Daugiausia šią šventę švenčia Europos šalių gyventojai. Kai kuriose valstybėse ši šventė uždrausta — Saudo Arabijoje už tai galima net  gauti baudą.

Azijos šalyse šventė atsirado ne taip seniai ir paprastai sutampa su kpkiomis nors tradicinėmis šventėmis, tačiau Valentino dieną kartais žmonės čia švenčia netgi prašmatniau nei europiečiai.

23
 • © AP Photo / Vadim Ghirda

  Rumunijoje Valentino diena vadinama Dragobet ir švenčiama vasario 24 dieną. Rumunijos folkloro personažas, kurio vardu ir pavadinta šventė, yra Eroso ar Kupidono analogas. Anksčiau jaunuoliai ir merginos šią dieną susitikdavo priešais bažnyčią ir kartu eidavo į mišką pirmųjų pavasario gėlių rinkti.
  Rumunijos pietuose įsitvirtino papročiai, pagal kuriuos merginos grįždavo iš miško bėgdamos, o įsimylėję jaunuoliai turėdavo jas gaudyti. Jei jaunuolis pagaudavo merginą, ir ji taip pat buvo įsimylėjusi jį, tuomet ji turėjo jį pabučiuoti visų akivaizdoje. Nuo tos akimirkos visi žino, jog šie jaunuoliai susižadėjo.
  Rumunai bando atgaivinti Dragobet festivalį, kad jis oficialiai užimtų Valentino dienos vietą.

 • Čekijoje Valentino dieną priimta kviesti mylimuosius į pasimatymą šalia Karel Hynek Macho paminklo Petršinskio parke. Machas — čekų romantizmo pradininkas, poetas, rašytojas. Dabar jis yra romantinės lyrikos klasikas. Romantiškiausią metų dieną tradiciškai skaitomi būtent jo eilėraščiai.

 • © AFP 2018 / Chandan Khanna

  Šanchajuje Valentino dieną moterys bando surasti savo vyrus. Septintą septintojo mėnulio kalendoriaus mėnesio dieną Kinijoje švenčiamas Cisitzie festivalis, kuris yra Valentino dienos analogas. Viena iš šios šventės tradicijų — žaidimas, kuomet vyrai pasislepia po skara , o moterys turi rasti savo sutuoktinį. Jei žmona suras savo vyrą, jie turės laimingus metus.

 • Danijoje ir Norvegijoje Valentino dieną merginoms dovanojami anoniminiai laiškai "gækkebrev". Paprastai juose atskleidžiamos slapčiausios mintys, o pats laiškas panašus į snaigę.

 • © AP Photo / Petar Petrov

  Bulgarijoje Valentino diena sutampa su Šv. Trifono, vynuogynų gllobėjo, diena. Brestovicos kaime, netoli Sofijos, tradiciškai vyksta masinė šventė, kurios metu žmonės šoka tautinius šokius. Tokiu būdu bulgarai pasitinka pavasarį ir naują meilę.

 • © AFP 2018 / Hoang Dinh Nam

  Vietname Valentino diena yra beveik išeiginė. Šią šventę vietnamiečiai labai mėgsta ir visada ruošia daug masinių renginių, skirtų poroms.

 • © AFP 2018 / Toru Yamanaka

  Japonijoje Valentino dieną įprasta dovanoti dovanas vyrams. Šią dieną moterys perka savo mylimiesiems "mandagumo šokoladą". Tokijaus saldainių parduotuvėse šią dieną susidaro didžiulės merginų eilės.

 • © AFP 2018 / Jay Directo

  Filipinuose Valentino dieną vyksta masinės vestuvės. Prieš keletą metų apie 900 porų davė santuokos įžadus priešais Manilos merą Džozefą Estradą.

 • Prancūzijoje poros paprastai išvyksta į Saint-Valentino komuną, kad praleistų kelias dienas kartu. Nepriklausomai nuo metų laiko, čia galima išsinuomoti kotedžą ir apsistoti gamtoje.

 • © AFP 2018 / Mandy Cheng

  Taivane šiais metais Valentino diena sutapo su Žibintų festivaliu, kuris švenčiamas penkioliktąją Kinijos kalendoriaus pirmo mėnulio mėnesio dieną. Abi šventes labai mėgsta vietiniai gyventojai, kurie gali švęsti jas kelias dienas iš eilės.

Tegai:
meilė, Švento Valentino diena, Šventojo Valentino diena
Dar šia tema
Kaip pasaluyje švenčiama Valentino diena: nuo prisipažinimo mylint iki mitingų
Discussion