Ir Monake, ir Sibire: merginos su maudymukais užkariauja paplūdimius, kalnus ir podiumus

37
(atnaujinta 18:12 2019.07.05)
Visame pasaulyje, liepos 5 dieną švenčiama maudymosi kostiumėlių diena — ši paplūdimio "uniforma" buvo išrasta Paryžiuje daugiau nei prieš pusę amžiaus. Išsamiau — Sputnik Lietuva nuotraukose

Jau daugiau nei pusę amžiaus stebime maudymukų evoliuciją, nuo nedidelių uždarų maudymosi kostiumėlių iki minikinių, kurie minimaliai uždengia kūną.

20-ojo amžiaus viduryje išrasti maudymosi kostiumėliai tapo kasdienės reklamos ir pop-žvaigždžių pasirodymų dalimi.

37
 • © AFP 2019 / Alexander Klein

  Šiuolaikinio maudymosi kostiumėlio kūrėjas yra laikomas Paryžiaus mados dizaineris Luisas Reardas. Jis "tobulino" "Atom" maudymosi kostiumą, kurį išbandė modelis Žakom Aime. Nuotraukoje: merginos besideginančios "Formulė- 1" Grand Prix metu Monake.

 • © AFP 2019 /

  1946 metų liepos 5 dieną prademonstruotas naujas maudymosi kostiumėlių modelis. Pavadinimas buvo suteiktas Bikini atolui Ramiojo vandenyno regione atminti, kur JAV atliko branduolinius bandymus.

 • © Sputnik / Aleksander Kryazhev

  Naujausią maudymosi kostiumėlį sukurti buvo sunku — kad visuomenė priprastų prie jo prireikė dešimties metų. Nuotraukoje: festivalio "GrelkaFest" dalyvė Šeregešo kurorte, Sibire.

 • © AFP 2019 / Color China Photo

  Bridžita Bardot ir Marilyn Monroe labai prisidėjo prie maudymosi kostiumų populiarinimo. Per kelis dešimtmečius pasirodė ir "monokini", "minikini", ir "bikini-stringai".

 • © Sputnik / igor Kostin

  Nuo TSRS iki aštuntojo dešimtmečio laikų, merginos pačios darėsi maudymosi kostiumėlius. Dažnai gaudavosi gražesni ir atviresni nei Vakaruose.

 • © Sputnik / B. Elin

  "Retro" stiliaus maudymosi kostiumėliai, nepaisant to, kad atviresni maudymukai tuo metu buvo populiarumo viršūnėje, tapo populiaresni.

 • © AFP 2019 / Paolo Cocco

  Dauguma šiuolaikinių bikini modelių turi savo pavadinimus. Pavyzdžiui, yra bikiniai-stringai, nėriniuoti bandokini — maudymosi kostiumas be petnešėlių, maudymosi suknelė — maudymosi kostiumėlis sujungtas su sijonėliu.

 • © AFP 2019 / Indranil Mukherjee

  Ypač populiarūs dabar yra trikini — maudymosi kostiumėlis su trikampiu viršumi ir petnešėlių bikini — atviro ir uždarojo maudymosi kostiumo derinys.

 • © AP Photo / Max Nash

  Musulmoniškose šalyse dėvimas burkini — maudymosi kostiumėlis susideda iš dviejų dalių, turi gaubtą, kuris puikiai pridengia galvą ir atitinka visus šariato reikalavimus moterų aprangai. Tačiau daugelis pasisako už musulmonų moterų teisę dėvėti tuos pačius atvirus ir įspūdingus maudymosi kostiumus, kaip ir vakarų gražuolės.

 • © AFP 2019 / Jakub Sukup

  Šiuolaikiniai maudymosi kostiumai yra naudojami oficialios moteriškos sportinės aprangos paplūdimio tinklinio varžybose, taip pat gimnastikoje, paplūdimio futbole, , vandens slidžių rungtynėse, banglenčių sporte, kultūrizme, atletikoje ir Lotynų Amerikos sportiniuose šokiuose. Nuotraukoje: Slovakijos nacionalinė fitneso komanda.

 • © AFP 2019 / Frazer Harrison/Getty Images

  Maudymosi kostiumėlius taip pat nešioja merginos, kurios nesportuoja, bet nepaisant to, atlieka pagalbinius vaidmenis sporto varžybose. Nuotraukoje: aktorė Kameron Diaz filme "Čarlio angelai 2" Malibu paplūdimyje.

 • © AFP 2019 / Carl De Souza

  Dabar maudymosi kostiumėliai gali tapti sceniniu kostiumu. Neįprastos versijos — salotų lapų maudymosi kostiumėlis— demonstruojamas Mis Didžioji Britanija Brukės Džontson Londone.

 • © AP Photo / Laurence Harris

  Maudymosi kostiumėliai yra pop dievaičių sceninio įvaizdžio dalis: Madonos, Lady Gagos, Britnės Spears, Šakiros ir kt. Sceninės išvaizdos maudymosi kostiumėlius taip pat dažnai dėvi cirko artistės, miuzikluose, striptizo ir burlesko pasirodymuose, kabarė ir varjetė.

 • © Sputnik / Igor Mikhalev

  Tarp dizainerių išsiskyrė tie, kurie prekiauja maudymosi kostiumėliais atskirai — tai apima scenos kostiumus žvaigždėms ir tiesiog paplūdimio madą, prieinamą masinėje rinkoje.

 • © AFP 2019 / John D Mchugh

  Prekybininkai teigia, kad niekas taip neprikausto dėmesio kaip maudymosi kostiumėlį vilkinti mergina. Todėl dabar kiekvienai dienai sukurtas maudymosi kostiumėlis skirtas ne tik degintis, ir plaukioti, bet tarnauja kaip puikus reklaminis aksesuaras.

Tegai:
Paryžius, kostiumas, paplūdimys
Dar šia tema
Šiuolaikinio autoportreto menas: pačios neįprasčiausios "asmenukės"
Nuostabioji Karelija: neįtikėtina gamta ir medinė architektūra
Romanas su "Vaiduokliu" ir žudikų meilė: "kultiniai" bučiniai kine