Ir desertas, prašome! Politikai ir įžymybės, mėgstantys saldumynus

78
(atnaujinta 20:47 2019.07.11)
 • Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ragauja desertą iškilmingame priėmime su Metų šeimos konkurso nugalėtojais.
 • Modeliai Heidi Klum, Izabela Gulard ir Karolina Kurkova reklaminės akcijos metu valgo šokoladą Valentino dienos proga Victoria's Secret parduotuvėje.
Įžymūs žmonės taip pat mėgsta pasilepinti. Politikai, modeliai ir aktoriai, kurie, pasirodo, yra smaližiai ― Sputnik Lietuva nuotraukose

Pirmieji saldainiai atsirado senovės Egipte, jie buvo verdami iš medaus ir datulių, taip pat figų ir migdolų. Senovės Romoje šokolado, pagaminto iš riešutų, aguonų, medaus ir sezamo, receptas buvo laikomas paslaptyje, o senovės Rusijoje saldainiai buvo gaminami iš klevų sirupo, melasos ir medaus.

Tačiau saldumynai, panašūs į tuos, kuriuos valgome dabar, atsirado XVI – XVII amžiuje.

Prancūzijoje 1659 metais konditeris Davidas Šeli atidarė pirmąjį pasaulyje šokolado fabriką. Jis taip pat pradėjo gaminti saldumynus, panašius į saldainius.

78
 • Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ragauja desertą iškilmingame priėmime su Metų šeimos konkurso nugalėtojais.
  © Sputnik / Sergey Guneev

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ragauja desertą iškilmingame priėmime su "Metų šeimos" konkurso nugalėtojais.

 • Modeliai Heidi Klum, Izabela Gulard ir Karolina Kurkova reklaminės akcijos metu valgo šokoladą Valentino dienos proga Victoria's Secret parduotuvėje.
  © AP Photo / Shiho Fukada

  Modeliai Heidi Klum, Izabela Gulard ir Karolina Kurkova reklaminės akcijos metu valgo šokoladą Valentino dienos proga "Victoria's Secret" parduotuvėje.

 • © AP Photo / Ministry of Communications and Information Singapore

  JAV prezidentas Donaldas Trampas užpučia gimtadienio torto žvakutes susitikime su Singapūro ministru pirmininku Lee Xiangluon.

 • © AFP 2021 / Getty Images/Evan Agostini

  Dainininkė Beyonce gimtadienio proga ragauja tortą.

 • © AP Photo / Damian Dovarganes

  Kinijos prezidentas Xi Jinping valgo havajišką šokoladą iš makadamijos riešutų, kurį įteikė Havajų gubernatorius Neilas Eberkrombis susitikime su buvusiu JAV viceprezidentu Džo Baidenu.

 • © AP Photo / Michael Sohn

  Vokietijos kanclerė Angela Merkel valgo šokoladą kompanijos Vokietijos Saksonijos-Anhalto žemėje oficialios žemės ūkio mugės atidarymo dieną.

 • © AFP 2021 / Virginie Lefour

  Belgijos princas Filipas ir princesė Matilda valgo šokoladą Briuselyje šalies nacionalinės dienos proga.

 • © AFP 2021 / Korea Summit Press Pool

  KLDR lyderis Kim Čen Unas ir Korėjos respublikos prezidentas Munas Dže Inas supjaustė tortą, tai simbolizuoja susitaikymo pradžią oficialioje Korėjos susitikimo vakarienėje.

 • © AP Photo / Lee Celano

  Aktorė Vupi (Whoopi) Goldberg gauna gimtadieninio torto gabaliuką iš Holivudo garbės mero Džonio Granto, per jos žvaigždės atidengimo ceremoniją Holivudo šlovės alėjoje.

 • © AP Photo / Bas Czerwinski

  Japonijos užsienio reikalų ministras Hirofumi Nakasone vaišinasi šokoladu, kurį pasiūlė žurnalistas iš olandų televizijos kanalo, atvykęs į konferenciją Nyderlanduose, Hagoje.

 • © AP Photo / Jim Cole

  Buvusi Demokratų partijos kandidatė į prezidento postą Hilari Klinton, užsukusi į ledų kavinę "Moo's Place", valgo šokoladinius ledus su žemės riešutų sviestu.

 • © AP Photo / Doug Mills

  Buvęs JAV prezidentas Džordžas Bušas valgo šokoladą "Mary Chocolatier" šokolado parduotuvėje po NATO susitikimo Briuselyje.

 • © AFP 2021 / Patrick Kovarik

  Jungtinių Arabų Emyratų karališkasis princas Šeichas Hamidas Bin Zajedas Al Nahjanas ragauja arabiškus saldumynus per pirmąjį JAE partnerių forumą Prancūzijoje.

Tegai:
Sputnik Lietuva, aktoriai, modeliai, politikai, saldainiai, įžymybės
Dar šia tema
Romanas su "Vaiduokliu" ir žudikų meilė: "kultiniai" bučiniai kine
1960-ųjų nostalgija: kaip "atšilimo" laikotarpiu atrodė "madistės"
Gydytojai papasakojo, kiek šokolado galima valgyti nekenkiant sveikatai

Antrojo pasaulinio karo dalyvis, jūreivis, pilotas: koks buvo princas Filipas Mauntbatenas

(atnaujinta 23:14 2021.04.09)
Edinburgo hercogas, karalienės Elžbietos II vyras princas Filipas mirė likus vos porai mėnesių iki 100-mečio. Koks buvo britų monarchės sutuoktinis — žiūrėkite Sputnik Lietuva nuotraukose
 • © AP Photo

  Filipas gimė 1921 metų birželio 10 dieną Graikijos Korfu saloje ir buvo pakrikštytas pagal stačiatikių apeigas. Jo tėvas buvo princas Endriu — Graikijos karaliaus Jurgio I sūnus. Nuotraukoje: princas Filipas mokykloje Paryžiaus priemiestyje.

 • © AP Photo

  Atsisakius princo Filipo sosto, jo šeima apsigyveno Paryžiuje. 1928 metais berniukas buvo išsiųstas pas giminaičius į Londoną. Tada jis mokėsi Vokietijoje ir Škotijoje, taip pat Karališkajame jūrų laivyno koledže Dartmute. Nuotraukoje: Elžbietos II ir princo Filipo vestuvės, 1947 m. lapkričio 20 d.

 • © AP Photo

  Baigęs koledžą jis gavo mičmanо laipsnį. Princas Filipas tarnavo viso Antrojo pasaulinio karo metu ir įgijo vyresniojo leitenanto laipsnį. Nuotraukoje: Elžbietos II ir princo Filipo vestuvės, 1947 m. lapkričio 20 d.

 • © AP Photo / Anonymous

  Filipas susipažino su būsima žmona, kai mokėsi koledže. Tada Elžbieta ir Margaret švietimo įstaigoje apsilankė kartu su karaliumi Jurgiu VI. Filipas ir Elžbieta pradėjo susirašinėti. 1946 metais ​Filipas paprašė karaliaus leidimo vesti sosto paveldėtoją. Nuotraukoje: princas Filipas, Edinburgo hercogas, prieš prasidedant karališkajai regatai, 1963 m.

 • © AP Photo

  Prieš vestuves princas Filipas pasiėmė motinos pavardę — Mauntbaten — ir atsivertė iš graikų ortodoksų į anglikonų tikėjimą. Be to, priimdamas Didžiosios Britanijos pilietybę, jis atsisakė Graikijos ir Danijos princo titulo. Nuotraukoje: Anglijos karalienė Elžbieta II ir jos vyras princas Filipas bei trys jų vaikai Balmoralo pilyje.

 • © AP Photo

  Apie Elžbietos II ir princo Filipo sužadėtuves buvo paskelbta 1947 m. liepos 10 d. Vestuvės įvyko tų pačių metų lapkričio 20 dieną Vestminsterio abatijoje. Nuotraukoje: Edinburgo hercogas, princas Filipas, pilotuojantis "Blackburn" lėktuvą.

 • © AP Photo / Leslie Priest

  Nuotraukoje: princas Filipas, Edinburgo hercogas, meta ietį, lankydamasis Velso karo laivyno mokykloje 1949 m.

 • © AP Photo

  1952 m., mirus karaliui Jurgiui VI ir įžengus į sostą Elžbietai II, jis tapo valdančio monarcho sutuoktiniu, tačiau nepriėmė princo konsorto titulo. Nuotraukoje: princas Filipas susitiko su "The Beatles" Londone, 1964 m.

 • © AP Photo

  Po 1952 m. Filipas visiškai atsidavė karališkosios šeimos tarnybai, atlikdamas daugybę ceremoninių ir labdaringų pareigų. Jis buvo maždaug 800 organizacijų kilniausiasis globėjas. Nuotraukoje: Didžiosios Britanijos karalienė Elžbieta II ir jos vyras princas Filipas vaikų šventėje Sent Lusijoje 1966 m.

 • © AP Photo / Dennis Cook

  Nuotraukoje: princas Filipas stebi, kaip paleidžiamas ATW ATGM Quantico karinėje bazėje Virdžinijoje, 1991 m.

 • © REUTERS / Pool / Oli Scarff

  1964–1986 m. princas Filipas buvo Tarptautinės jojimo federacijos, o 1981–1996 m. — Pasaulio laukinės gamtos fondo prezidentas. Nuotraukoje: karalienė Elžbieta II su vyru princu Filipu, 2012 metais.

 • © AP Photo / Alastair Grant

  Būdamas Tarptautinės jojimo federacijos prezidentu, 1973 m. rugsėjo mėn., jis tapo pirmuoju Didžiosios Britanijos karališkosios šeimos nariu, kuris neoficialiai lankėsi TSRS. Nuotraukoje: Didžiosios Britanijos karalienė Elžbieta II ir princas Filipas princesės Eugenijos ir Jack'o Brooksbank'o vestuvėse, 2018 m.

 • © AP Photo / Adrian Dennis

  1986 m. spalio mėn. princas Filipas su žmona lankėsi Kinijoje, o 1994 m. spalio mėn. kartu su Elžbieta II vėl lankėsi Rusijoje.

 • © AP Photo / Frank Augstein

  1997 m. kovo mėn. princas Filipas trečią ir paskutinį kartą lankėsi Rusijoje, aplankęs Chabarovską ir Kamčiatkos teritoriją.

 • © AP Photo / Alastair Grant

  Karalienė Elžbieta II ir princas Filipas turi keturis vaikus: Čarlzą, Velso princą, Aną, Didžiosios Britanijos princesę, Endriu, Jorko hercogą ir Edvardą, Vesekso grafą. Nuotraukoje: Didžiosios Britanijos karalienė Elžbieta II ir princas Filipas atvyksta į Askote vykstančias "Royal Ascot" jotynes.

 • © AP Photo / Adrian Dennis

  Princas turėjo daugybę pomėgių — nuo polo žaidimo, žvejybos ir tapybos iki pilotavimo. Jis taip pat buvo žinomas dėl savo dviprasmiško humoro.

Tegai:
Princas Filipas

Merginos ir adrenalinas: karštos nuotraukos "MotorsportExpo 2021" parodos

(atnaujinta 18:30 2021.04.08)
Nepaisant to, kad paroda pirmiausia pritraukia motosporto profesionalus, merginų grožis tik pabrėžė šio renginio "brutalumą". Išsamiau — Sputnik Lietuva nuotraukų galerijoje

Maskvoje vykusi ketvirtoji paroda "Motorsport Expo" buvo skirta variklinio sporto pramonei, kuriai priklauso automobiliai, motociklai ir vandens variklinės transporto rūšys. Šioje aikštelėje susitelkė technikos, komponentų, ekipuotės gamintojai, taip pat pilotai, lenktynių komandos, lenktynių serijų propaguotojai ir lenktynių trasų savininkai.

Organizatoriai mano, kad norint parodyti visą techninių sporto rūšių grožį ir galią, nereikia žiūrovo nuvežti į trekus, iš kurių artimiausias yra už 70 kilometrų nuo Maskvos. Pakanka atvykti į parodą ir pabendrauti su profesionalais.

 • © Sputnik / Vladimir Astapkovich

  Parodoje buvo parodyti geriausi šiuolaikinės lenktynių technikos pavyzdžiai.

 • © Sputnik / Vladimir Astapkovich

  Be to, renginyje buvo pademonstruota nauja lenktynių aprangos ir kitų apsaugos priemonių kolekcija.

 • © Sputnik / Vladimir Astapkovich

  Taip pat parodoje buvo surinktos teminės pastarųjų metų lenktynių technikos — retro motociklų — ekspozicijos.

 • © Sputnik / Vladimir Astapkovich

  Svečiai galėjo pabendrauti su geriausiais Rusijos lenktynininkais ir pažiūrėti išskirtinius įvairių čempionatų kadrus.

 • © Sputnik / Vladimir Astapkovich

  Šiemet "MotorsportExpo 2021" pirmą kartą vyko vienoje aikštelėje su paroda "Moto pavasaris".

 • © Sputnik / Vladimir Astapkovich

  Parodoje "Moto pavasaris" tradiciškai stendus užsisako visi stambūs tarptautiniai ir Rusijos motorinių transporto priemonių, aksesuarų ir atsarginių dalių gamintojai: "Harley-Davidson", "BMW", "Yamaha", "Indian", "Polaris", "BRP", "Bajaj", "Kawasaki", "Aprilia", "Moto Guzzi", "MV Agustа", "ZiD", "M1NSK", "Ural".

 • © Sputnik / Vladimir Astapkovich

  "Motorsport Expo" lankytojai su tuo pačiu bilietu galėjo aplankyti "Moto pavasarį" ir kitas nedideles ekspozicijas.

 • © Sputnik / Vladimir Astapkovich

  Parodos tikslas — populiarinti variklinio transporto sportą Rusijoje. Motorinis judėjimas turi daug pasekėjų ir pastaraisiais metais vis aktyviau plečiasi.

 • © Sputnik / Vladimir Astapkovich

  Šiais metais parodoje taip pat vyko dronų ir nuotoliniu būdu valdomų modelių lenktynės, loterijos ir varžybos.

 • © Sputnik / Vladimir Astapkovich

  Taip pat buvo galima pamatyti "Flat Track" "Motul In Dust We Trust" lenktynes — varžybas ovaliose trasose su grunto danga, kur motociklai posūkius daro giliu slydimu.

 • © Sputnik / Vladimir Astapkovich

  "Flat Track" trasoje naudojama tiek labai specializuota lenktynių technika, tiek masiniai modeliai.

Tegai:
motociklas, moterys, lenktynės
Data

Kokia šiandien diena: balandžio 11-osios šventės

(atnaujinta 15:11 2021.04.10)
Balandžio 11 yra 101-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių). Nuo šios dienos iki metų galo lieka 264 dienos

Šiandien Saulė teka: 06:32 val., leidžiasi: 20:10 val., dienos ilgumas: 13.38 val.

Vardadienį švenčia Eigmantas, Eigminas, Vykintas, Leonas.

Šią dieną 1764 metais Rusija ir Prūsija pasirašė Peterburgo sutartį, davusią pradžią būsimiems Abiejų Tautų Respublikos padalijimams;

1990 – prisiekė pirmoji po Nepriklausomybės atkūrimo Lietuvos Vyriausybė;

2006 – iš Seimo pirmininko pareigų slaptu balsavimu pašalintas Artūras Paulauskas.

1954 metais gimė Valentinas Masalskis, vienas garsiausių Lietuvos teatro ir kino aktorių, nuo 1992 m. – ir režisierių. Aktorius 1996 metais apdovanotas Nacionaline kultūros ir meno premija.

1814 – Napoleonas Bonapartas ištremiamas į Elbos salą;

1984 – Tarybų Sąjungos vadovu tapo Konstantinas Černenka;

1984 – gimė pirmasis pasaulyje kūdikis, pradėtas iš užšaldyto embriono.

1755 gimė Džeimsas Parkinsonas (James Parkinson), britų gydytojas, aprašęs Parkinsono ligą;

1949 gimė Lee Sheriden, grupės Brotherhood of Man narys;
1971 gimė Oliver Riedel, vokiečių grupės Rammstein bosistas.

Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai