Pavojingas turizmas: dešimt ekstremaliausių planetos kampelių

20
(atnaujinta 10:39 2019.10.04)
Giliausi urvai, aktyvūs ugnikalniai, mėlyna liepsna ir radiacija. Apie tai, kur pasisemti nepamirštamų įspūdžių — Sputnik Lietuva nuotraukose

Prieš vykdami į vieną iš šių vietų, turite įsitikinti, kad jūsų nervai stiprūs. Visos šios vietos — sunkiai pasiekiamos, todėl turistai turėtų būti pasirengę keliaudami į jas.

20
 • Natūraliai susiformavęs "Velnio baseinas" pasienyje tarp Zambijos ir Zimbabvės, kur maudosi turistai, nepaisant rizikos nukristi.

 • © AFP 2019 / Genya Savilov

  Lankytojas fotografuoja autobuso nuolaužas apleistame Pripetės mieste, vykstant ekskursijai po Černobylio zoną. Populiarus HBO televizijos serialas "Černobylis" visame pasaulyje atnaujino susidomėjimą 1986 metais įvykusia avarija Černobylio atominėje elektrinėje. Tie, kurie eina į zoną, yra įspėjami apie radiacijos padarinius, kurie čia yra jau daug metų.

 • Viljarikos ugnikalnis pietų Čilėje yra. Turistai mėgsta apsilankyti krateriuose, iš kurių išsiveržimo metu išsilieja lava.

 • Mirties kelias — kelias iš Bolivijos La Paso į Koroiką — buvo oficialiai pripažintas "pavojingiausiu pasaulyje". Kiekviename kelio posūkyje pastatyti kryžiai žuvusiesiems atminti. Čia siūlomos dviračių ekskursijos 4700 metrų aukštyje.

 • Užgesęs Čimboraso ugnikalnis Ekvadore savo ledynais traukia turistus. Jo viršūnė yra tolimiausias taškas nuo Žemės centro.

 • Kiekvienais metais tūkstančiai turistų atvyksta į Indonezijos Ijeno kalną saulėlydžio metu pamatyti kraterio. Būtent šiuo paros metu galima pamatyti mėlyną liepsną, esančią krateryje. Žemėje yra dvi tokios vietos — viena čia, kita Islandijoje. Mėlyna liepsna atsiranda, kai sieros dioksidas išsiskiria iš Ijeno ugnikalnio ir susimaišo su deguonimi. Liepsna yra ne tik mėlyna, bet ir neoninė.

 • Ilgiausias povandeninis urvas Sak-Akatun Meksikoje. Jo ilgis siekia 350 kilometrų. Vidutinis gylis yra 21 metras, o giliausias taškas — 120 metrų.

 • Kregždžių urvas Meksikoje, manoma, yra vienas giliausių tarpeklių pasaulyje. Prireiks ištisų dešimties sekundžių, kol žmogus nukris iki jo dugno, todėl ekstremalai šį urvą dievina.

 • Nuo 1995 metų nardymas su dideliais baltaisiais rykliais tapo pagrindine turistų atrakcija Pietų Afrikos Gansbajyje. Čia gyvena didžiausia šių gyvūnų populiacija Žemėje.

 • Šis takelis, anglakalbėse šalyse žinomas kaip "Karaliaus kelias", veda per labai siaurą Malagos kanjoną. Jis buvo sukurtas 1905 metais kaip priemonė transportuoti darbuotojus tarp dviejų hidroelektrinių, ir nuo to laiko jis geriausiai žinomas kaip turistų traukos objektas, ypač tų, kurie mėgsta rizikuoti.

Tegai:
nuotraukos, turizmas
Dar šia tema
Laukiniai ir juokingi: "Comedy Wildlife Photography Awards 2019" finalininkai
"Penktadieniai už ateitį": Vilnius prisijungia prie streiko dėl klimato
Per Visatą: geriausios žvaigždžių, planetų ir galaktikų nuotraukos