Patys rečiausi ir neįprasčiausi: gyvūnai Rusijos Raudonosios knygos

61
(atnaujinta 20:47 2019.10.09)
Rusijos Raudonoji knyga yra pagrindinis dokumentas, kuriame pateikiamas visų retų nykstančių laukinių gyvūnų, augalų ir grybų, esančių Rusijoje, sąrašas. Išsamiau — Sputnik Lietuva nuotraukose
61
 • Amūro arba Tolimųjų Rytų leopardas gyvena trijų šalių — Rusijos, Kinijos ir Šiaurės Korėjos — pasienio rajone. Tai rečiausia leopardų rūšis, Rusijoje šią populiaciją sudaro šiek tiek daugiau nei 85 individai. Šiuos gyvūnus uždrausta medžioti nuo 1956 metų.

 • © AFP 2019 / Patrick Pleul/ DPA

  Prževalskio arklys gyvena Azijoje. Šių gyvūnų uodega ne arkliška, o panaši į asilo: pradžioje su trumpais plaukais, gale — su ilgais. Nuo keteros iki uodegos driekiasi tamsi juostelė, kaip pas asilus. 1878 metais juos atrado rusų geografas ir gamtininkas Nikolajus Prževalskis. Populiacijos skaičius smarkiai pradėjo mažėti po ypač šaltos 1944–1945 metų žiemos.

 • © Depositphotos / Kyslynskyy

  Amūrinio tigro buveinė yra pietryčių Rusijoje, prie Amūro ir Usūrio upių krantinių Chabarovsko ir Primorsko teritorijose. Be to, šiuos plėšrūnus galite sutikti Primorsko srityje. Kai kuriais skaičiavimais, Amūrinių tigrų populiacija Rusijoje siekia apie 550 individų.

 • © AP Photo / Matt Rourke

  Išskirtinis šios tigrų rūšies bruožas — dydis ir svoris. Ši tigrų rūšis lengvesnė, palyginti su kitomis rūšimis, skiriasi ir kailio spalva. Be to, tai yra vienintelė tigrų rūšis, kurios atstovai ant pilvo turi penkių centimetrų riebalų sluoksnį, kuris apsaugo nuo sušalimo esant ypač žemai temperatūrai.

 • © AFP 2019 / Paul J. Richards

  Baltasis arba poliarinis lokys — antras pagal dydį sausumos plėšrūnas Žemėje po briaunagalvių krokodilų. Tai yra didžiausias lokių šeimos narys. Ilgis gali siekti tris metrus, o svoris — iki tonos. Ūgis — 130–150 centimetrų.

 • © AFP 2019 / Natalia Kolesnikova

  Poliarinis lokys išsiskiria iš kitų lokių ilgu kaklu ir plokščia galva. Kailio spalva kinta nuo baltos iki gelsvos. Be to, šio plėšrūno kailis nėra pigmentuotas, o plaukai yra tuščiaviduriai. Permatomi plaukai perduoda tik ultravioletinius spindulius, suteikdami vilnai šilumos izoliacinių savybių. Tarp pirštų poliarinis lokys turi plaukimo plėvelę.

 • Argalis ant uolos.

 • Snieginis leopardas gyvena daugiausia Centrinės Azijos kalnuose. Jo skiriamasis bruožas — labai ilga uodega. Išoriškai snieginis leopardas primena leopardą, tačiau yra mažesnis už jį, o jo kailis storesnis ir ilgesnis.

 • Seivalas (banginis) gyvena Atlanto, Ramiojo vandenyno ir Antarkties šiaurinėse platumose. Rusijos vandenyse juos galima aptikti šalia Kurilų salų, labai retai Barenco jūroje. Juos medžioti buvo visiškai uždrausta 1986 metais.

 • Raudonojo (kalnų, Himalajų) vilko išvaizdoje susijungia vilko, lapės ir šakalo bruožai. Jis skiriasi nuo įprasto vilko spalva, pūkuotu kailiu ir ilgesne uodega. Būdingas trumpas, smailėjantis snukis. Ausys yra didelės, stačios, su apvaliomis viršūnėmis.

 • Europinis bizonas — vienintelis laukinis tauras Europoje, išlikęs iki šių dienų. Be to, tai yra sunkiausias ir didžiausias sausumos žinduolis regione. Dar neseniai bizonų populiaciją Europoje sudarė dvi rūšys: Kaukazo ir europinis, tačiau dabar Kaukazo bizonai yra išnykę.

 • © Depositphotos / YuliyaKirayonakBO

  Jūrų liūtai — didžiausi ausytųjų ruonių šeimos nariai. Jie paplitę nuo Kurilų salų iki Kalifornijos centrinės dalies. Be to, jūrų liūtų galima rasti Ochotsko, Kamčiatkos ir Sachalino jūrose.

Dar šia tema
Pavojingas turizmas: dešimt ekstremaliausių planetos kampelių
Legendinis kankanas ir pirmasis pasaulyje striptizas: kuo žinomas "Mulen Ružas"
"Raudoni ir auksiniai miškai": koks ruduo Sankt Peterburge
Lietuvos miške rastas baravykas, sveriantis beveik 1,4 kg