"Jums laiškas": kaip pristatomas paštas įvairiose pasaulio vietose

15
(atnaujinta 22:35 2019.10.16)
Po vandeniu, kalnuose ir per pūgą įvairių pasaulio šalių paštininkai skuba įteikti ilgai lauktus laiškus adresatams. Išsamiau — "Sputnik Lietuva" nuotraukose

Kai kurie paštininkai tampa ne tik korespondencijos nešiotojais, bet ir ryšio su išoriniu pasauliu įrankiu, o kartais ir padėjėjais kovoje už išgyvenimą.

15
 • © AFP 2019 / Jiji Press

  Nardytoja įdeda plastikinį laišką į pašto dėžutę, esančią dešimties metrų gylyje jūros dugne prie Susami krantų, Japonijos prefektūroje Vakajamoje.

 • © AFP 2019 / Justin Tallis

  2013 metų gruodžio mėnesį Didžiosios Britanijos valdžia iš šalies pajūrio miestų evakavo tūkstančius žmonių po stiprios audros, kuri užklupo Šiaurės Europą, sukeldama stipriausią potvynį per 60 metų.

 • © AP Photo / Heribert Proepper

  Paštininkai iš piečiausio ir šiauriausio šalies taško gabena siuntinius ir laiškus mažos Vokietijai priklausančios salos Šiaurės jūroje gyventojams.

 • © AP Photo / Keystone / Sebastian Annex

  Paštininkas vairuoja savo motorolerį per šviežią sniegą Eglyje, Vakarų Šveicarijoje. Per tris dienas šioje vietoje vėjas gali supustyti labai daug sniego.

 • © AFP 2019 / Shah Marai

  Šioje nuotraukoje Afganistano paštininkas Mohamedas Rahimas pristato laiškus Kabulo rajono gyventojai. Kabule daugelis gatvių neturi pavadinimų, o namai dažnai neturi numerių, todėl, be to, kad toje vietoje nuolat gresia sprogimai, paštininkai turi "žaisti detektyvus", kad pristatytų laišką adresatui.

 • © Sputnik / Alexey Kudenko

  Veršinino kaimo paštininkas Aleksejus Triapicinas platina korespondenciją Zichnovos kaimo Kenozersko nacionaliniame parke gyventojams. Režisierius Andrejus Konchalovskis net sukūrė filmą "Paštininko Aleksejaus Triapicyno baltosios naktys".

 • © AFP 2019 / Pornchai Kittiwongsakul

  Tailando paštininkas pristato paštą per potvynį Bankoke. Dėl didelių potvynių kai kuriose Tailando teritorijose pastaraisiais dešimtmečiais žuvo mažiausiai 56 žmonės.

 • © AFP 2019 / David Hancock

  Australijos paštininkas Džordžas Džonstonas pristato paštą su savo augintiniu Kakadu Bobu. Džonstonas rado sužeistą paukštį ir prisijaukino jį. Nuo tada papūga yra Džonstono kompanionė kasdienėje kelionėje vežiojant paštą.

 • © AFP 2019 / Alberto Pizzoli

  Paštininkas kerta užtvindytą Šv. Morkaus aikštę Venecijoje, kai vandens lygis siekė 110 centimetrų.

 • © AFP 2019 / Guy Mossay

  Nepaisydamas smarkaus potvynio daugelyje Belgijos rajonų, paštininkas vykdo savo kasdienes pareigas.

 • © AFP 2019 / Jewel Samad

  Niujorke per pūgą paštininkė tempia savo pašto vežimėlį apsnigtoje gatvėje. Tokiais laikotarpiais JAV mokyklos ir dauguma savivaldybių institucijų yra uždaromos.

 • © AFP 2019 / Andrej Isakovich

  Kai Filipas Filipovičius buvo paskirtas paštininku Serbijoje, Kuršumlijske, ir pamatė, kaip ten gyvena žmonės, jis iškart suprato, kad jo misija bus daugiau nei vien pašto pristatymas. Dabar jis atveža maisto prekių vietinėms šeimoms.

 • © AFP 2019 / Olivier Morin

  Paštininkas, per pūgą pristatantis paštą Markšteino gyventojams Vogėzų kalnuose, Prancūzijoje.

Tegai:
laiškai, aplink pasaulį, paštas
Dar šia tema
Interjeras kaip menas: dizaino paroda Vilniuje
"Nėra laiptų — nėra problemos": savivaldybė atsisakė padėti vilniečiams
"Ačiū už išgelbėtas gyvybes": Vilniuje minima Pasaulinė donorystės diena