Visiems uždėti kaukes: įvairių šalių meno objektai koronaviruso metu

(atnaujinta 18:25 2020.03.05)
Atsiradus naujam koronavirusui daugelyje šalių, žmonės vis dažniau dėvi kaukes. Net meno ir architektūros kūrinius nusprendė "apsaugoti" nuo užkrato. Išsamiau — Sputnik Lietuva nuotraukose
 • Nuotraukoje: Irano dailininkas Hamidas Ebrahimnia, naudodamas modeliavimą ir animaciją, "papuošė" milžiniška medicinine kauke Milado bokštą Teherane.

 • © REUTERS / China Daily

  Kinijoje yra daug maskuojamų meno objektų, ypač Uhano mieste, kuris tapo naujos ligos protrūkio epicentru.

 • © AFP 2020 / Pau Barrena

  Vienoje Barselonos gatvių kauke "papuoštas" net Leonardo da Vinčio paveikslas "Mona Liza". Nuotraukoje: italų miesto menininko Salvatorės Benintendės darbas.

 • © REUTERS / Aly Song

  Šanchajuje nupieštas grafitis, vaizduojantis kaukėtą personažą.

 • © REUTERS / Marzio Toniolo

  Lombardijoje, San Fiorano komunoje, kaukė buvo uždėta Šv. Pranciškaus Asyžiečio statulai. Šalies šiaurėje esančiuose Lombardijos ir Veneto regionuose paskelbtas karantinas po ten prasidėjusio koronaviruso protrūkio.

 • © REUTERS / Guglielmo Mangiapane

  Be to, kai kuriose vietose pradėjo atsirasti meno objektai, reikalaujantys kovoti su ksenofobija kinų atžvilgiu. Nuotraukoje: grafiti gatvės menininkė Laika Romoje.

 • © AFP 2020 / Wang Zhao

  Nuotraukoje: bronzinė statula su kauke prie įėjimo į vieną iš Pekino parduotuvių. Šiuo metu žemyninėje Kinijoje užsikrėtę daugiau nei 80 tūkst. žmonių, 3012 mirė, daugiau kaip 52 tūkstančiai išgydyti.

 • © AFP 2020 / Armend Nimani

  Ant Motinos Teresės statulos taip pat buvo uždėta kaukė dėl kitokios priežasties. Prištinoje, kaip ir daugelyje kitų Kosovo miestų, ypač užterštas oras. Kaimas buvo įtrauktas į miestų, kuriuose oro kokybė blogiausia, sąrašą.

 • © AFP 2020 / Stringer

  Pasak Tiandzino tradicinės kinų medicinos universiteto rektoriaus, Kinijos inžinerijos mokslų akademijos nario Zhang Boli, jei palygintume naująjį koronavirusą su SARS, jis yra "kintamesnis" ir "nenuspėjamesnis". Nuotrauka: statula su kauke Uhane.

 • © REUTERS / Marzio Toniolo

  Nuotraukoje: pagyvenęs vyras San Fiorane, Italijoje, pravažiuoja pro kaukėtą statulą. Naujausiais duomenimis, užsikrėtusiųjų už KLR ribų skaičius 76 šalyse viršijo 12,5 tūkst., mirė 214 žmonių.

Tegai:
kaukės, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (849)
Dar šia tema
Sapnai apie šaltį: Vilniaus ledo skulptūrų festivalis
Tula — meduolių, samovarų ir ginklų miestas
Srovės stiprumas: Vilniuje vyko elektrotechnikos paroda "SLO Electricity"