Tačiau vis dėlto pirmadienį prie Seimo nesusirinko daugybė žmonių.
Keli aktyvistai nuo scenos skaitė savo reikalavimus Lietuvos valdžiai. Vienas jų netgi tai darė poetine forma.
Pirmadienį Vilniuje, Nepriklausomybės aikštėje, priešais Seimą, vyko mitingas dėl žmogaus teisių ir žodžio laisvės apsaugos.
Protestuotojai pasistatė palapinę ir išėjo su tautinėmis vėliavomis.
Akciją organizavo aktyvaus jaunimo grupė "Už Laisvę", pavadindama ją "Draugų susitikimu" ("Draugų susitikimas!").
Protestuotojai mano, kad, naudodamosi karantinu, valdžios institucijos priėmė priverstinio gydymo įstatymą, kuriame vienas gydytojas nusprendžia, kaip elgtis su pacientu.
Aktyvistai taip pat priešinosi tam, kad Vaiko teisių apsaugos tarnybos sprendimas nebegali būti skundžiamas teisme.
Sąraše to, kas žmonėms nepatinka Lietuvoje, taip pat buvo įvardyta "žiniasklaidos cenzūra".
Protestuotojai uždavė retorinį klausimą: "Kodėl vyriausybei galioja Konstitucija, o Lietuvos piliečiams — Baudžiamasis kodeksas?"
Aktyvistai savo veiksmais mėgino gyventojams priminti, kad Lietuva priklauso jos piliečiams, o ne Vyriausybei, todėl būtina reikalauti, kad ministrų kabinetas ir vietos valdžia laikytųsi įstatymo raidės ir slopintų įstatymų naudojimą jų naudai.
Kaip pažymėta, į reitingą įtraukti nedideli miesteliai (iki 250 tūkst. gyventojų), kurie pasižymi savo gražia architektūra ir turtingu istoriniu paveldu, taip pat jų gyventojai neturi problemų dėl darbo ir karjeros. Be to, leidinyje atsižvelgta į miesto valdymo kokybę, naktinį gyvenimą ir galimybę greitai iš jų patekti į didesnes gyvenvietes ir net kitas šalis.
Portugalijos Porto mieste, esančiame šalies šiaurėje, gyvena apie 220 tūkstančių gyventojų. Tai istorija ir kultūra apipintas miestas, tapęs Portugalijos verslo sostine. Netoli miesto yra baldų ir mados gaminių gamintojų, taip pat daugybė lankytinų vietų ir galerijų mieste.
Bolcanas laikomas vienu judriausių palyginti mažų miestelių Italijoje. Dėl netoliese esančių Alpių yra geras viešasis transportas, todėl lengvai pasieksite lenktynių trasas ir slidinėjimo trasas.
Itosimoje gyvena apie 100 tūkstančių gyventojų, tačiau jiems užtikrinama geriausia gyvenimo kokybė, nes čia tiek gamta, tiek miesto gyvenimas yra gražūs. Dėl savo geografinės padėties čia aktyviai vystosi žemės ūkis.
Sakoma, kad Liucernos gyventojai yra laimingiausi Šveicarijoje, ir taip yra dėl svarių priežasčių. Gamtos grožis ir miesto lankytinos vietos gniaužia kvapą, o pačiame mieste vyrauja jauki verslo atmosfera.
Bergene yra kvapą gniaužiantis gamtos grožis, ypač fiordai. Tačiau be nepaprastų vaizdų miestas gali pradžiuginti savo gyventojus ir svečius turtinga kultūra ir istorija, muziejais ir gražiais miesto vaizdais.
Pažymėtina, kad būtent Alborgo gyventojai net ir sunkiais 2020-aisiais metais tikėjo, kad gyvenimas teka beveik kaip įprasta. Mieste yra gerai išvystytas dviračių takų tinklas, gastronomija, o vietinis universitetas laikomas vienu geriausių šalyje.
Bazelis iš esmės pozicionuoja save kaip verslo ir kūrybiškumo miestą. Tai taip pat yra pasaulinis farmacijos pramonės centras. Visų pirma jame yra "Novartis" būstinė. Nuotrauka: Reino upės krantinė Bazelyje.
Kurį laiką Viktorija buvo laikoma "jaunavedžių ar labai senų žmonių" vieta. Tačiau pastaraisiais metais viskas pradėjo keistis: transporto infrastruktūra ir verslas aktyviai vystosi, žmones taip pat traukia gamtos grožis.
100 tūkstančių gyventojų turintis Levenas yra 20 minučių kelio automobiliu nuo Briuselio, tačiau jo negalima laikyti provincija. Čia įsikūręs vienas didžiausių Europos universitetų, be to, mieste gyvena 171 tautybės atstovai.
Nors Lozanoje gyvena tik 140 000 gyventojų, atmosfera čia panaši į didmiestį, didžiąja dalimi dėl čia įsikūrusio Tarptautinio olimpinio komiteto. Be abejo, žmones traukia graži gamta aplink.
Senovės graikų filosofas Pitagoras apskaičiavo, kad viskas, kas gražu pasaulyje, atitinka aukso pjūvio formulę ir atitinka tam tikras proporcijas, įskaitant moters veidą. Didžiosios Britanijos plastikos chirurgas Džulianas de Silva sudarė garsių moterų, kurių veido bruožai yra artimi grožio standartui, sąrašą.
Remiantis graikų filosofo skaičiavimų rezultatais, patrauklumo koeficientas yra 1,618. Veido aukštis, padalytas iš veido pločio, yra 1,618; burnos plotis, padalytas iš nosies pločio, yra 1,618; atstumas tarp vyzdžių, padalytas iš atstumo tarp antakių, yra 1,618 ir t. t.
Anglų aktorė Michelle Keegan 2008 metais debiutavo "Coronation Street" ir vaidino Tinker Bell fėją spektaklyje "Piteris Penas".
Buvusi amerikiečių aktorė ir mados modelis Meghan Markle yra princo Hario žmona. Ji gimė ir augo Los Andžele, Kalifornijoje, jos tėvas yra baltaodis su olandų ir airių šaknimis, o motina — afroamerikietė. Aktorės karjerą Markle baigė po sužadėtuvių su Hariu.
Amerikos realybės televizijos žvaigždė, aktorė, mados modelis Kim Kardashian yra garsaus advokato Roberto Kardashiano ir Kris Jenner dukra. Turi armėnų kraujo iš tėvo pusės, škotų ir olandų — iš motinos pusės.
Britų aktorė ir televizijos laidų vedėja Amanda Holden yra populiarių situacijų komedijų žvaigždė.
Britų dainininkė ir aktorė Rita Ora, kilusi iš Kosovo. 2015 metais Kosovo prezidentė Atifete Jahjaga paskyrė Oru Kosovo garbės ambasadore Londone. Ceremonijoje dalyvavo jos tėvai, taip pat buvęs Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Tony'is Blair'as su žmona Cherie. Ora teigė, kad ją "pribloškė" gauta garbė.
Catherine Middleton yra Kembridžo hercogo Williamo žmona. Po vestuvių ji gavo oficialų Kembridžo hercogienės titulą — Jos karališkoji aukštybė, Kembridžo kunigaikštienė Catherine.
Anglų televizijos laidų vedėja Susanna Reid buvo šou "BBC Breakfast", "Dancing with the Stars" ir televizijos laidų "ITV Breakfast Good Morning Britain" vedėja.
Britų žvaigždė Billy Faiers yra anglų televizijos laidų vedėja, geriausiai žinoma dėl pasirodymų ITVBe realybės šou "The Only Way Is Essex".
Britų aktorė, televizijos laidų vedėja ir mados modelis Holly Willoughby, žinoma dėl vaidmenų situacijų komedijose ir geriausiai įvertintų laidų Didžiosios Britanijos televizijoje.
VILNIUS, sausio 26 — Sputnik. Ekonomikos mokslų kandidatas, Rusijos strateginių tyrimų instituto ekspertas Michailas Beliajevas interviu Sputnik Lietuva padarė prielaidą, kad Vilnius paremia nuo koronaviruso pandemijos nukentėjusį verslą, kad ir toliau išliktų bent kažkoks ekonomikos panašumas.
"Kalbant apie dydį ir pačius mokėjimus, akivaizdu, kad Lietuva negali lygintis su kitomis tokioms išsivysčiusioms Vakarų Europos šalims, vis dėlto ji stengiasi palaikyti bent tam tikrą minimumą. Dabar, apie tai, ar to pakaks, ar ne, akivaizdu, kad Lietuva savarankiškai negalės įvykdyti šias sąlygas, kad ir kokios jos būtų, šios sąlygos. Bet kokiu atveju, iš Europos Sąjungos pusės bus mokami papildomi pinigai. Lietuva juos kažkaip turės pagrįsti. Aišku, kad tokiu būdu ji taps dar labiau priklausoma nuo ES su visomis iš to išplaukiančiomis pasekmėmis, kaip nepriklausomai valstybei", — pasakė jis.
Lietuvoje darbuotojų prastova karantino metu pernai kainavo 820 milijonų eurų, iš jų 630 milijonų eurų bus išmokėta darbuotojams, grįžusiems iš prastovos, o dar 190 milijonų eurų skirti tiems, kas karantino metu buvo prastovoje.
Šiemet priemonė, padedanti įmonėms išsaugoti darbo vietas, nebuvo pratęsta. Iki sausio pabaigos planuojama užbaigti atlikti mokėjimus už praėjusius metus.