Kim Jo Džong: įtakingiausia ir paslaptingiausia KLDR moteris

(atnaujinta 18:26 2020.06.18)
Šiaurės Korėjos lyderio sesuo nuolat lydi jį visuose renginiuose ir iš tikrųjų yra jo dešinioji ranka, tačiau apie ją žinoma labai mažai. Išsamiau — Sputnik Lietuva nuotraukose
 • © AFP 2020 / Odd Andersen

  Neseniai Kim Jo Džong vardas tapo vis populiaresnis naujienose. Dėmesys jai išaugo, kai jos brolis Kim Čong Inas ilgą laiką nesirodė viešumoje.

 • © AFP 2020 / Korea Summit Press Pool

  Nuotraukoje: Kim Jo Džong su gėlių puokšte per susitikimą su Pietų Korėjos prezidentu Munu Džėinu 2018 metų balandžio 27 dieną.

 • © AP Photo / Ahn Young-joon

  Oficiali Kim Jo Džong pozicija — Korėjos darbo partijos Centrinio komiteto skyriaus vedėjo pavaduotoja.

 • © AFP 2020 / Korea Summit Press Pool

  Pastaruoju metu Kim Čong Inas nesirodė viešumoje, tačiau jo sesuo aktyviai ir griežtai kalbėjo apie Pietų Korėją. Nuotraukoje: Kim Jo Džong pasirašydama svečių knygą Panmunjomo kaime.

 • © AP Photo / Felipe Dana

  Nuotraukoje: Kim Jo Džong per ledo ritulio rungtynes ​​tarp Šveicarijos ir suvienytos Korėjos moterų komandų.

 • © AP Photo / Presidential Blue House

  Praėjusios savaitės pabaigoje Kim Jo Džong teigė, kad "atėjo laikas užtikrintai nutraukti santykius su Pietų Korėjos valdžia" ir paskelbė "ryžtingą kitą žingsnį".

 • © AP Photo / Pyongyang Press Corps Pool

  Birželio pradžioje Kim Jo Džong paskelbė apie jungtinio ryšių biuro darbo nutraukimą, o tada Korėjos centrinė naujienų agentūra paskelbė, kad visiškai nutraukiamos visos ryšių su Pietų Korėja linijos, įskaitant karinius kanalus, ir speciali linija tarp aukščiausiosios šalių vadovybės.

 • Nuotraukoje: Kim Jo Džong per susitikimą su JAV valstybės sekretoriumi Maiku Pomėjumi, 2018 metų spalio 7 dieną.

 • © AFP 2020 / KNS / KCNA

  Praėjusios savaitės pabaigoje Kim Jo Džong perspėjo, kad Pchenjanas gali panaudoti jėgą prieš pietus, jei aktyvistai nenustos siųsti propagandinius lankstinukus iš Pietų Korėjos į KLDR. Ji taip pat pareiškė, kad Šiaurės Korėjos valdžia sunaikins "nenaudingą" Korėjos santykių biurą Kesone. Po to KLDR valdžios institucijų sprendimu biuro pastatas buvo nugriautas.

 • © AFP 2020 / Pyeongyang Press Corps

  Kaip sakė Kim Čong Ino sesuo, atsakomybė už Šiaurės ir Pietų santykių atnaujinimą tenka Seului. Anot politikės, "jie atsidūrė padėtyje, kurioje su jais žaidžia JAV".

 • © Sputnik / Aleksander Vilf

  Nuotraukoje: Korėjos darbo partijos Centrinio komiteto propagandos ir agitacijos skyriaus vadovė, KLDR vadovo Kim Čong Ino sesuo Kim Jo Džong (kairėje) ir Pietų Korėjos prezidentas Mun Džėinas (centre) XXIII žiemos olimpinių žaidynių atidarymo ceremonijoje Pjongčange.

 • © AP Photo / Pool / Jorge Silva

  Nuotraukoje: Kim Jo Džong per gėlių vainikų padėjimo ceremoniją Ho Ši Mino mauzoliejuje, Hanojuje, Vietname.

Tegai:
moteris, Šiaurės Korėja
Dar šia tema
Dezinfekcinės priemonės vietoje įdegio kremų: nauja atostogų prie jūros realybė
Feniksai ir drakonai: fantastiški vaizdai iš Hang Mua kalno Vietname

Gražios pasaulio vietos, apšviestos žaibų

(atnaujinta 13:59 2020.07.05)
Pastaruoju metu vis dažniau gausų lietų lydi perkūnijos. Žiūrėkite Sputnik Lietuva nuotraukų galerijoje įspūdingiausius kraštovaizdžius, pagražintus žaibų švytėjimo
 • © Sputnik / Denis Murin

  Ypač įspūdingai žaibavimas atrodo nakties danguje.

 • © AFP 2020 / Yasuyoshi Chiba

  Nuotraukoje: žaibuoja aplink Kristaus statulą Rio de Žaneire.

 • Beje, žaibuoja ne tik Žemėje, bet ir kitose Saulės sistemos planetose — Veneroje, Jupiteryje, Saturne ir Urane. Nuotraukoje: žaibas virš Turkijos sostinės Ankaros.

 • © AFP 2020 / Aris Messinis

  Nuotraukoje: žaibas virš Partenono Atėnuose.

 • © AP Photo / Joseph Kaczmarek

  Tarp žaibų yra ir "čempionų". Ilgiausias išlydis buvo užfiksuotas Oklahomoje — 321 kilometras. O ilgiausiais savo trukme žaibas buvo užfiksuotas Alpėse, blyksnių trukmė siekė 7,74 sekundės.

 • Nuotraukoje: žaibas virš Londono.

 • © AFP 2020 / Kazuhiro Nogi

  Dažniausiai žaibai susidaro kamuoliniuose debesyse — tada jie vadinami audringais žaibais. Kartais šios elektros iškrovos susidaro lietaus debesyse ir net ugnikalnių išsiveržimų, tornadų ir smėlio audrų metu.

 • © Depositphotos / Taysaev

  Nuotraukoje: žaibas virš Paryžiaus Eifelio bokšto.

 • Žaibai susidaro ne tik apatiniuose atmosferos sluoksniuose, bet ir viršutiniuose — ten jie nėra labai gerai ištirti.

 • Beje, žaibai viršutiniuose atmosferos sluoksniuose turi labai neįprastus pavadinimus: "elfai", "džetai" ir "spritai".

 • © CC BY-SA 3.0 / Bobmorse59 / I Sassi di Matera

  Nuotraukoje: žaibas virš Sassi di Matera, istorinio Italijos miesto — Materos — centro.

 • © CC BY-SA 3.0 / AwOiSoAk KaOsIoWa / God's wrath - panoramio

  Dažniausiai žaibuoja tropikuose. Labiausiai "žaibiška" vieta yra Kifukos kaimas kalnuose, Kongo Demokratinės Respublikos rytuose. Viename kvadratiniame kilometre per metus vidutiniškai fiksuojami 158 žaibai. Nuotraukoje: žaibas virš Madrido, Ispanijoje.

 • © Depositphotos / Jag_cz

  Nuotraukoje: žaibas virš Dubajaus Burdž Chalifos. Burdž Chalifa yra 828 metrų aukščio aukščiausias pasaulyje dangoraižis.

Provansas Kryme. Geriausios žydinčių levandų laukų nuotraukos pusiasalyje

(atnaujinta 16:22 2020.07.03)
Tam, kad pasigrožėtumėte žydinčiomis levandomis, nebūtina vykti į Prancūziją, kas, beje, ypač svarbu koronaviruso pandemijos metu. Geriausi kadrai — Sputnik Lietuva nuotraukose
 • © Sputnik / Konstantin Mihalchevskiy

  Levandų laukai Kryme yra ne tik neprastesni už prancūzų, bet ir savaip unikalūs. Pavyzdžiui, Rusijos pusiasalio toks laukas yra didžiausias Europoje. Čia verta atvykti ir dėl ryškios fotosesijos ir tiesiog pasimėgauti purpurinės spalvos platybėmis.

 • © Sputnik / Konstantin Mihalchevskiy

  Levandoms Europoje skiriamas didelis dėmesys, nes nuo senų laikų katalikų Bažnyčioje ji buvo laikoma šventa gėle. Nors pasaulietiniame gyvenime šis augalas naudojamas daugelyje sričių. Jis dedamas į maistą, plačiai naudojamas kosmetikoje ir kvepaluose, medicinoje ir chemijoje.

 • © Sputnik / Konstantin Mihalchevskiy

  Viduržemio jūros pakrantė Prancūzijoje ir Ispanijoje laikoma levandų tėvyne. Rusijoje augalą sodinti mėgino dar imperatorės Jelizavetos Romanovos laikais, tai yra, nuo XVIII amžiaus vidurio, o XIX amžiaus pradžioje išsiaiškinta, kad Krymo pusiasalio klimatas yra tinkamas levandoms auginti.

 • © Sputnik / Konstantin Mihalchevskiy

  Didžiausias levandų laukas Kryme užima daugiau nei 120 hektarų. Šiai plantacijai yra daugiau nei 25 metai. Ji įsikūrusi Bachčisarajaus rajone, Turgenevkos kaime.

 • © Sputnik / Konstantin Mihalchevskiy

  Tikslų levandų žydėjimo Kryme laiką sunku įvardyti, nes daug kas priklauso nuo oro sąlygų pavasarį ir vasaros pradžioje. Paprastai žydėjimo sezonas apima birželio antrąją pusę ir tęsiasi liepos mėnesį.

 • © Sputnik / Konstantin Mihalchevskiy

  Jei norite surengti fotosesiją levandų lauke, turėtumėte atsižvelgti į svarbų faktą: žydinčių levandų atspalvis keičiasi atsižvelgiant į saulės padėtį ir šviesos kiekį.

 • © Sputnik / Konstantin Mihalchevskiy

  Daugiausia levandų laukų pusiasalyje išliko Bachčisarajaus regione: šalia Turgenevkos, Kudrino, Šelkovičnojės, Rostuščės, Tarasovkos kaimų.

 • © Sputnik / Konstantin Mihalchevskiy

  Taip pat yra laukų su šiuo augalu šalia Aluštos.

 • © Sputnik / Konstantin Mihalchevskiy

  Jei keliaujate aplink pusiasalį automobiliu, tuomet levandų laukus galite aplankyti ir savarankiškai, tačiau yra ir specialių ekskursijų. Į jas užsiregistruoti geriau iš anksto.

 • © Sputnik / Konstantin Mihalchevskiy

  Jei vis dėlto einate vieni, svarbu išsiaiškinti, ar į laukus leidžiami fiziniai asmenys. Dažnai ūkininkai aptveria teritoriją, baimindamiesi dėl sodinių saugumo.

Tegai:
Krymas, vasara
Совсем скоро на пляже откроются многочисленные кафе

Po kelių metų pertraukos Nidoje atidaromas aerodromas

(atnaujinta 09:00 2020.07.06)
Nidos aerodromu galės naudotis skrendantys sklandytuvu, sraigtasparniu ir lengvuoju lėktuvu 

VILNIUS, liepos 6 - Sputnik. Pirmadienį po kelerių metų pertraukos atidaromas Nidos aerodromas – čia vėl galės leistis mažieji orlaiviai, praneša Neringos savivaldybė.

Nidos aerodromo veiklos pradžią pažymės Valstybės dieną, liepos 6-ąją, vyksianti Aviacijos šventė. Šventės metu bus galima išvysti Jurgio Kairio bei kitų aviacijos sporto meistrų pasirodymus. Šventė vyks Nidos aerodromo teritorijoje, pradžia 15 val.

"Džiaugiuosi, kad buvo rastas sutarimas ir Neringą vėl bus galima pasiekti oro keliu. Ypatingai džiugu, kad pagaliau bus patenkintos ir užsienio keliautojų užklausos į kurortą atvykti lėktuvėliais. Neabejoju, kad tarp keliautojų oro keliu būsime patys patraukliausi ne tik šalyje, bet ir Europoje", - pažymi Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis.

Aerodromu galės naudotis skrendantys sklandytuvu, sraigtasparniu, lengvuoju lėktuvu (ULO). Už aerodromo priežiūrą bus atsakina VšĮ "Nidos oro parkas".

Po keliolikos metų pertraukos mažieji orlaiviai Neringoje leidosi prieš tris metus 2016-aisiais. Po metų įsigaliojo Lietuvos kariuomenės vado įsakymas, apribojantis civilinių orlaivių skrydžius Lietuvos pasienio zonoje. Šis apribojimas pradėtas taikyti ir Nidos lauko nusileidimo aikštelei. Atsižvelgiant į tai, kad nauja tvarka skrydžių neriboja aerodromų oro eismo zonose, net ir LR pasienio zonoje, pradėti žingsniai siekiant pakeisti Nidos aikštelės statusą.

Tam, kad Nidoje vėl galėtų leistis mažieji orlaiviai, buvo atlikti miškotvarkos projekte numatyti darbai. Atliktas žymėjimas ir įrangos montavimas, įrengtas radijo ryšys. Parengta atitinkama dokumentacija. Atlikus šiuos darbus buvo kreiptasi į Transporto kompetencijų agentūros Civilinės aviacijos departamentą dėl leidimo aerodromui eksploatuoti gavimo.

Komisijai atliktus specialiųjų reikalavimų įvertinimą, Neringos savivaldybės administracijai buvo suteiktas Aerodromo tinkamumo naudoti pažymėjimas, kuris pažymi, kad infrastruktūra Nidoje atitinka aerodromams nustatytus reikalavimus ir gali būti naudojama civilinių orlaivių skrydžiams.

Tegai:
Nida
Dar šia tema
Nidos švyturys taps pirmuoju, kurio durys bus atvertos lankytojams
Į Neringos paplūdimius grįžo nemokamos jogos mankštos
Paskelbta, ar švarus Baltijos jūros vanduo Kuršių nerijos paplūdimiuose
Nidoje ir Šilutėje pasiektas naujas šilumos rekordas