Pirmą kartą istorijoje JAV prezidentui buvo paskelbta antroji apkalta. Trampas kaltinamas sukilimo kurstymu. Atstovų rūmų rezoliucijoje sakoma, kad jo veiksmai atitinka konstitucinę formuluotę "sunkūs nusikaltimai ir netinkamas elgesys".
Praėjusią savaitę Trampas Baltųjų rūmų mitinge paragino šalininkus vykti į Kapitolijų, kad jie "padėtų silpniems respublikonams" užginčyti rinkimų rezultatus, kurie tada buvo tvirtinami Kongrese.
Minia protestuotojų apgulė Kapitolijų, įsilaužė į pastatą ir nutraukė jungtinę Kongreso sesiją, kurioje buvo tvirtinama Džo Baideno pergalė prezidento rinkimuose. Žuvo penki žmonės.
Džo Baideno inauguracija numatyta sausio 20 dieną.
Po pranešimo apie JAV pasitraukimą iš branduolinio susitarimo su Iranu Trampas pasirašė dokumentą dėl sankcijų Iranui atkūrimo. Sankcijos visų pirma reiškia Irano vyriausybės turto įšaldymą. Ribojamosios priemonės susijusios ne tik su branduoline programa, bet ir su balistinių raketų programa, taip pat su JAV kaltinimais Iranui dėl tarptautinio terorizmo palaikymo.
2020 metais Bagdado tarptautinio oro uosto rajone per amerikiečių bepiločio orlaivio ataką žuvo Islamo revoliucinės gvardijos korpuso (IRGC) elito padalinio vadas Irano generolas Kasemas Soleimanis. Įsakymas dėl jo pašalinimo priskiriamas Trampui. Vėliau Amerikos prezidentas sakė, kad Soleimanis buvo tiesiogiai ir netiesiogiai susijęs su milijonų žmonių mirtimi.
2019 metų rugsėjo mėnesį prasidėjo pirmosios apkaltos Trampui procedūra, kurios priežastis buvo Trampo pokalbis su Ukrainos prezidentu Vladimiru Zelenskiu 2019 metų liepos mėnesį. Tariamai prezidentas pasiūlė Ukrainos lyderiui "paslaugą už paslaugą" — finansinę pagalbą mainais į tyrimą dėl Džo Baideno, kuris tuo metu buvo jo tikėtinas varžovas 2020 metų prezidento rinkimuose, sūnaus veiklos.
JAV prezidentas Donaldas Trampas priešrinkiminiame mitinge Orlando-Sanfordo tarptautiniame oro uoste, Floridoje. 2020 metų rinkimų lenktynėse Trampas susirėmė su Džo Baidenu. Rinkimai buvo neįprasti dėl pandemijos — daugelis rinkėjų turėjo balsuoti paštu, o pats Trampas persirgo COVID-19.
2018 metais Trampas Helsinkyje susitiko su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu. Tai buvo pirmosios visavertės dviejų lyderių derybos po Trampo inauguracijos.
2017 metais Trampas Pekine susitiko su Kinijos ministru pirmininku Lee Keqiangu. Tada Trampas teigiamai įvertino savo vizito rezultatus ir išreiškė viltį, kad šalys ir toliau stiprins bendradarbiavimą bei kartu spręs iššūkius.
JAE ir Bahreinas sudarė taiką su Izraeliu, kurią prieš juos, tarp arabų šalių sudarė tik Egiptas su Jordanija. Pasirašant susitarimą tarpininkavo Trampas. Baltuosiuose rūmuose įvyko "Abrahamic Accords" pasirašymo ceremonija.
2018 metais Jeruzalėje atidaryta JAV ambasada. Tam ten atvyko delegacija iš Vašingtono, kurioje dalyvavo Ivanka Tramp. Pats Amerikos prezidentas ten dalyvavo per vaizdo konferenciją. Tada Izraelio užsienio reikalų ministerija pranešė, kad po JAV dar trys šalys ketina perkelti savo ambasadas į Jeruzalę. Tarptautinė bendruomenė suvokė šį veiksmą nevienareikšmiškai.
2019 metų birželį Trampas susitiko su KLDR lyderiu Kim Čong Inu demilitarizuotoje zonoje prie Pietų ir Šiaurės Korėjos sienos. Abiejų šalių vadovų susitikimas šioje vietoje įvyko pirmą kartą istorijoje. Trampas taip pat tapo pirmuoju JAV prezidentu, apsilankiusiu Šiaurės Korėjoje.
2017 metais Trampas įsakė uždrausti pabėgėlius iš šešių šalių, kuriose gyvena daugiausia musulmonų — Irano, Libijos, Sirijos, Somalio, Sudano ir Jemeno. Taip pat pasikeitė kriterijai, pagal kuriuos išduodamos vizos. Migracijos draudimas sukėlė daug protestų JAV.
Per sulaikymą Mineapolyje, Minesotoje, 2020 metų gegužės mėnesį vienas iš policijos pareigūnų naudojo jėgą ir nesureagavo į Džordžo Floido žodžius, kad jis negali kvėpuoti. Floidas neteko sąmonės ir mirė ligoninėje. Protestų banga užplūdo visą šalį. Trampas atsisakė atleisti policiją ar sumažinti jos finansavimą.
Atskyrimo sienos statyba pasienyje su Meksika tapo vienu pagrindinių Donaldo Trampo rinkimų programos taškų 2016 metais. 2019 metų pradžioje JAV prezidentas Donaldas Trampas šalyje įvedė nepaprastąją padėtį, kad būtų galima pastatyti sieną prie Meksikos sienos. Ir tada jis paskelbė papildomus tarifus meksikietiškoms prekėms, kad paskatintų savo kaimynę pradėti kovą su nelegalia migracija.
Naujaisiais metais, sausio 6 dieną, Trampas Vašingtone vykusiame mitinge ragino rėmėjus vykti į JAV Kapitolijų, kad jie "padėtų silpniems respublikonams" užginčyti prezidento rinkimus. Minia apgulė Kapitolijų, įsiveržė į pastatą ir pradėjo riaušes, nutraukdama bendrą Kongreso sesiją, kurioje buvo tvirtinama Džo Baideno pergalė.
Jau sausio 13 dieną JAV Atstovų rūmai balsavo už rezoliuciją dėl apkaltos Trampui. Taigi, Donaldas Trampas tapo pirmuoju JAV prezidentu, kuriam du kartus paskelbta apkalta. Artimiausiu metu dokumentas bus pateiktas Senatui. JAV Atstovų rūmų pirmininkė Nensi Pelosi teigė, kad Trampas kelia aiškią ir aktualią grėsmę šaliai.
Nuo ilgos žiemos pavargsta ne tik žmonės, bet ir gyvūnai, kurie, kaip ir visi kiti, nori šilumos. Tačiau oras džiuginti neskuba, o šaltį teks dar šiek tiek ištverti.
Praėjusią savaitę sinoptikai Lietuvoje prognozavo 20 laipsnių šalčius, kuriuos turėjo pakeisti atšilimas. Jau šią savaitę šalyje dažniausiai būna šilta dieną, ypač po trečiadienio.
Apsnigtas šuo "Hounds on the Hudson" centre, Olbanyje, Niujorko valstijoje.
Katė slepiasi po skėčiu, paliktu priešais parduotuvę Makedonijos sostinėje Skopjėje.
Virdžinijoje šuo savo šeimininko laukia prie gaisrinio hidranto.
Arklys prie užšalusio vandens dubenėlio Teksase.
Mopsas su žieminiu kombinezonu.
Katė žiūri pro langą į apsnigtą gatvę Vašingtone.
Kiemo šuo Taros mieste, Omsko srityje, Rusijoje, esant stipriam šalčiui.
Kiškis su vienkartiniu puodeliu.
Beždžionė šildo savo jauniklį.
Elniai žiemą Kosove.
Apsnigtame kieme Denveryje vaikšto katė.
Berlyne užšalusiu ežeru eina žuvėdra.
Voverė tuščiaviduriame medyje Lafajeto parke, priešais Baltuosius rūmus, Vašingtone.
Balandis San Antonijaus centre, Teksase.
Karvės kalnų ganykloje, Austrijos Zalcburgo provincijoje.
Vilniuje Antakalnio kapinėse prie karo memorialo vyko iškilminga atminimo ceremonija.
Kaip pažymėjo Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksejus Isakovas, susirinkusieji atėjo padėti gėlių ir vainikų prie memorialo žuvusiems už Lietuvos, Europos ir Rusijos išvadavimą nuo nacių okupantų.
Iš viso Lietuvoje palaidota daugiau kaip 80 tūkstančių sovietų karių, kurie atidavė gyvybę kovoje su fašizmu.
Atminimo akcija Vilniuje Tėvynės gynėjo dienai paminėti
Paminklą aplankė Rusijos ir Baltarusijos ambasadų darbuotojai, Antrojo pasaulinio karo veteranų organizacijos nariai, kovoję antihitlerinės koalicijos pusėje, sovietų armijos veteranų asociacijos ir visuomenės atstovai.
Kaip pažymėjo Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksejus Isakovas, tai yra labai svarbi šventė. Šią dieną Rusijoje prisimena visus tuos, kurie atidavė gyvybę už TSRS ir Europos išvadavimą iš nacių.
Isakovas taip pat pasveikino Lietuvos veteranų organizacijos pirmininką, Didžiojo Tėvynės karo veteraną Julių Deksnį.
Kaip sakė pats Deksnys, tol, kol veteranai gyvi, jie visada minės šią šventę.
"Mes tikime, kad po mūsų mūsų vaikai oriai minės šią dieną", - sakė Deksnys.
Nuotraukoje: Rusijos diplomatinės atstovybės darbuotojai neša vainikus prie paminklo Antakalnio kapinėse.
Nuotraukoje: Rusijos diplomatinės atstovybės darbuotojai neša vainikus prie paminklo Antakalnio kapinėse.
Kaip sakė Deksnys, veteranų organizacijos filialai visoje Lietuvoje vasario 23 dienos garbei antradienį dėjo gėles ir vainikus prie žuvusių didvyrių paminklų. Nuotraukoje: Viktoras Orlovas,"Užmiršti kariai" karo istorijos asociacijos vadovas (dešinėje)
Prie karo memorialo, įrengto 1951 metais, palaidota daugiau kaip trys tūkstančiai III Baltarusijos fronto karių, žuvusių 1944 metų vasarą mūšiuose dėl Vilniaus išlaisvinimo.
Rytoj saulė teka 07:17 val., leidžiasi 17:48 val., dienos ilgumas 10.31 val.
Vardadienį švenčia Gabija, Gabrielius,Gabrielė, Ginvilas, Fortūnata, Fortunatė, Fortūnatas, Leandras, Livija, Mandravas, Mandravė, Skirmantė.
1919 metais Vilniuje paskelbta apie Lietuvos-Baltarusijos Sovietų Socialistinės Respublikos (Litbelo) sukūrimą.
1814 metais Vienoje įvyko 8-osios L. van Bethoveno simfonijos premjera;
1933 metais padegtas Reichstagas. Kitą dieną Prezidentas Hindenburgas pasirašė Reichstago gaisro dekretą, apribojusį Veimaro konstitucijoje numatytas teises.
1936 m. mirė Ivanas Petrovičius Pavlovas, rusų gydytojas, fiziologas. 1904 m. medicinos Nobelio premijos laureatas (g. 1849 m.).
1939 m. mirė Nadežda Konstantinovna Krupskaja, Rusijos marksistė revoliucionierė (g. 1869 m.).
1883 – kompozitorius Oskaras Hamerštainas užpatentavo pirmąją mašiną cigarams sukti.
1864 m. gimė Adamas Eduardas Alksnis, latvių tapytojas, grafikas. Vienas latvių nacionalinės tapybos mokyklos pradininkų (m. 1897 m.).