Rusijos geografų draugija rengia nuotraukų konkursą "Pati gražiausia šalis". Dalyvauti gali fotografai iš bet kurios pasaulio šalies, svarbiausia, kad nuotraukose būtų užfiksuota Rusijos gamta.
Daugelis užsieniečių sako, kad Rusijos žiema užburia, tačiau ne visi matė, kokia neįprasta ir spalvinga ji gali būti.
Nuotraukos buvo darytos Irkutsko, Murmansko, Archangelsko, Čeliabinsko regionuose, taip pat Kabardos-Balkarijos Respublikoje.
Nikolajaus Sapronovo nuotrauka "Labas rytas, Čegete!" Čegetą neoficialiai vadina Kaukazo kalnais, kurių viršūnės yra Donguz-Orun Baši ir Azau-Gite-Čeget-Karabaši. Viršūnės garsėja juodosiomis trasomis — tai ypač pavojingi nuolydžiai.
Michailo Revo nuotrauka "Atmosferos spindesys virš Elbruso". Elbrusas — aukščiausia kalnų viršūnė Rusijoje ir Europoje. Daugeliui ekstremalių mėgėjų kopimas į šį kalną yra didelis pasiekimas. Čia labai išvystytas rekreacinis, sporto ir alpinizmo turizmas.
Dmitrijaus Archipovo nuotraukos "Baikalo ledo rožė". Giliausias planetos ežeras žiemą padengtas iki metro storio ledu. Baikalo ledas yra labai skaidrus dėl krištolo skaidrumo ežero vandens.
Dmitrijaus Archipovo nuotrauka "Ledo urvas prie Baikale". Ežeras visiškai pasidengia ledu tik sausio pabaigoje. Ant ledo galima vaikščioti ir čiuožinėti pačiūžomis.
Vladimiro Smirnovo nuotrauka "Baikale, tu — kosmosas". Ledas ant Baikalo ežero vasario mėnesį tampa visiškai saugus ir išlieka iki kovo.
Olego Semenkevičiaus nuotrauka "Kaime...". Apatitų miestas Murmansko srityje yra Chibinų kalnų papėdėje. Miestas yra už poliarinio rato, todėl čia ilgos poliarinės naktys.
Olego Semenkevičiaus nuotrauka "Saulėlydžio šviesoje". Poliarinė naktis Apatituose trunka nuo gruodžio 15 iki 28 dienos, o poliarinė diena prasideda gegužės 20 dieną ir tęsiasi iki liepos 27 dienos.
Antono Agarkovo nuotrauka "Užmirštas dangus". Fotografas užfiksavo šią koplyčią netoli apleisto Nemiatos kaimo, Archangelsko srities Kenozersko nacionaliniame parke.
Kinų fotografo Xiao Zhu nuotrauka "Naktis šiaurėje". Keliautojas kelias dienas Kirovske, Chibinų kalnų papėdėje, laukė šiaurės pašvaistės.
Aleksandro Merkuševo nuotrauka "Laivo dužimas". Teriberkos kaimas idealiai tinka stebėti Barenco jūrą ir Arkties vandenyną. Dėl nuolatinio vėjo čia labai išvystytas aitvarų sportas.
Dmitrijaus Kočergino nuotrauka "Mėnesienos sonata", daryta Taganai nacionaliniame parke, esančiame Uralo kalnų pietuose. Čia į Raudonąją knygą įtraukta daugybė augalų ir gyvūnų rūšių.
Michailo Turkejevo nuotrauka "Aušra Taganėj".
Žurnalistai visame pasaulyje sugebėjo užfiksuoti nuoširdžias žmonių, atvykusių pasiskiepyti COVID-19 vakcina, emocijas. Kai kurie žmonės gauna pirmąjį vakcinos komponentą, kiti — antrąjį.
Įvairių šalių žmonių reakcija į skiepus nuo COVID-19 — Sputnik Latvija nuotraukų galerijoje.
Serum Institute of India darbuotoja vakcinavimo bendrovės "AstraZeneca" preparatu "CoviShield" metu
90 metų Justina Batista skiepijimo Kinijos "Sinovac" vakcina metu, Brazilija
Medicinos darbuotoja Pam Peter ruošiasi antrajam COVID-19 vakcinos komponentui, Florida, JAV
Sibiro federalinio universiteto medicinos darbuotoja vakcinuojama "Sputnik V", Krasnojarskas
100 metų amžiaus globos namų gyventoja skiepijama vakcina Oxford/AstraZeneca, Londonas
Slaugytoja per vakcinavimo pratybas Kavasakyje, Japonijoje
Globos namų gyventojas skiepijimo preparatu "PfizerBioNTech" metu, Albanija
Sveikatos priežiūros darbuotoja skiepijama vakcina "Johnson & Johnson", Pietų Afrika
Vyras gauna pirmąją vakciną nuo COVID-19, Indonezija
Ligoninės darbuotojas skiepijamas preparatu "AstraZeneca", Kabulas, Afganistanas
Gydytojas, infekcinių ligų skyriaus vedėjas Giovanni Di Perry skiepijimo metu, Turinas, Italija
Sverdlovsko srities Staroutkinsko kaimo gyventojas vakcinacijos metu
98 metų Henry (Jack) Vokes po vakcinacijos preparatu "Pfizer&BioNTech", Bristolis, JK
Medicinos darbuotojas skiepijamas preparatu "Sputnik V", Karakasas, Venesuela
Dalyvavimas Sanremo festivalyje žymėjo daugelio dabar garsių italų dainininkų, tokių kaip Andrea Bocelli, Paola ir Chiara, Laura Pausini, Eros Ramazzotti ir Gigliola Cinquetti, karjeros pradžią.
Sanremo festivalis transliuojamas Europos transliuotojų sąjungos šalyse ir yra vienas pagrindinių įvykių Italijos žiniasklaidoje.
Kasmetinis italų dainų festivalis rengiamas Sanremo mieste. Šiemet jis prasidėjo kovo 2 dieną ir baigsis kovo 6 dieną.
Tai yra originalių italų kompozitorių dainų, kurios anksčiau nebuvo atliekamos viešai, konkursas.
Nugalėtojas išrenkamas profesionalios žiuri sprendimu arba visuomenės balsavimu. Manoma, kad būtent šis festivalis įkvėpė kurti "Euroviziją". Nuotrauka: dainininkas Achille Lauro.
Beje, tradicija rinkti dalyvį, kuris atstovaus Italijai "Eurovizijos" konkurse, buvo atkurta 2011 metais. Nuotraukoje: laidų vedėjas Amedeo Sebastianas su futbolininku Zlatanu Ibrahimovičiumi.
Pirmasis festivalis Sanremo mieste įvyko 1951 metų sausio 29–31 dieną. Jis buvo transliuojamas per radiją "Rai 1". Jame dalyvavo tik vienas duetas ir du dainininkai.
Pirmoji konkurso tiesioginė televizijos transliacija įvyko 1955 metais. Kasmet nuo 1984 metų, išskyrus 2004 metus, konkursas vyko dviejose grupėse: apdovanojimai pradėti teikti nominacijoje "Nauji balsai".
Aštuntajame dešimtmetyje vis labiau populiarėjant festivaliui už Italijos ribų, apie tai sužinojo ir Sovietų Sąjunga, pirmiausia iš daugelio išgarsėjusių dalyvių: Domenico Modugno, Adriano Celentano, Mina, Gianni Morandi. Nuotraukoje: aktorė Matilda De Angelis ir futbolininkas Zlatanas Ibrahimovičius.
1986 metų balandžio 9 ir 12 dienomis "Ostankino" koncertų studijoje vyko koncertai "Sanremo gėlės ir dainos Maskvoje", kuriuose pasirodė dauguma festivalio dalyvių, vedėjai buvo Milva ir Ala Pugačiova.
1987 metais Pugačiova tapo pirmąja tarybine festivalio viešnia, paskutiniame vasario 7 dienos vakare pristatė konkurso dalyvius: grupę "Le Orme", taip pat padainavo savo dainą "Nado že".
2001 metais valstybiniuose Kremliaus rūmuose vyko koncertas "Sanremas Kremliuje", o po to kelis kartus buvo surengti panašūs koncertai (tarp jų "2004 metų Sanremas Kremliuje renka draugus", 2004 metais "Retro FM Sanremo" 2013 m.), šiuose koncertuose pasirodė daugelis skirtingų metų festivalio nugalėtojų ir dalyvių.
VILNIUS, kovo 6 — Sputnik. Amerikos dietologai pasidalijo paprastais sveikų pusryčių receptais, kuriuos patys gaminasi sau. Rašo "Buzzfeed".
Mitybos specialistė Anne Mauney mėgsta pradėti dieną blyneliais be glitimo ir su daug baltymų.
"Juos labai lengva paruošti, — paaiškino ji. — Tiesiog dubenyje sutrinkite bananą, sumaišykite su pora kiaušinių ir šaukštu maltų linų sėmenų. Taip pat galite įdėti vanilės ir cinamono. Gautą mišinį galima supilti į keptuvę, 10 minučių kepti ant silpnos ugnies, apversti ir kepti dar minutę".
Mitybos specialistė Delilah Bisase mėgsta uogų kokteilius. Ji į trintuvą įdeda bananą, pusę puodelio augalinio pieno, pusę puodelio šaldytų uogų, šaukštelį žemės riešutų sviesto ir šaukštą kakavos. Jos nuomone, taip pat gerai yra sumuštinis iš skrudintos viso grūdo duonos ir riešutų sviesto. "Šie pusryčiai pranoksta visus lūkesčius, — sako ji. — Viso grūdo angliavandeniai energijai, širdžiai naudingi riebalai, taip pat augalinės ląstelienos ir baltymai. Be to, juose gausu antioksidantų iš uogų ir kakavos".
Mitybos specialistė Rhyan Geiger rekomenduoja naminius greitai paruošiamus avižinius dribsnius. Tačiau jie turi būti paruošti iš anksto: sumaišykite pusę puodelio greitai paruošiamų avižinių dribsnių su stikline augalinio pieno ir palikite per naktį šaldytuve. Jei norite, galite pridėti papildomų ingredientų. Pavyzdžiui, banano, cinamono, uogų, baltymų miltelių. "Tai angliavandeniai, kuriuose gausu augalinių skaidulų ir įvairių vitaminų bei mineralų", — paaiškino ji.
Anksčiau amerikiečių mitybos specialistė Rachel Paul pasakojo, kaip numesti svorį be varginamų dietų. Ji patarė rinktis daug baltymų ir riebalų turinčius patiekalus ir juos papildyti daržovėmis. Ekspertė taip pat teigė, kad metant svorį reikėtų pasirūpinti miegu ir psichikos sveikata.