Konkursą organizuoja "Chartered Institute of Building" (CIOB) — didžiausias ir įtakingiausias profesionalus statybų valdymo organas pasaulyje. CIOB nariai dirba visame pasaulyje, siekdami plėtoti, tausoti ir gerinti su žmogaus veikla susijusią aplinką.
Kiekvienas dalyvis gali pateikti tris nuotraukas. Visose paraiškose turi būti trumpas paaiškinimas iš 50 žodžių, kodėl dalyvis mano, kad vaizdas atitinka "Statybos meno" temą.
Yra du apdovanojimai: "Teisėjų pasirinkimas" ir "Visuomenės pasirinkimas". Abu laimėtojai gaus 1 500 svarų sterlingų (maždaug 1 700 eurų) prizą.
Konkurse gali dalyvauti 18 metų ir vyresni profesionalūs fotografai ir mėgėjai iš viso pasaulio.
Britų fotografo James'o Retief'o nuotrauka "The Value of Time" ("Laiko vertė"), tapusi konkurso nugalėtoja teisėjų manymu. Nuotraukoje parodytas Londone remontuojamas Big Benas.
Australų fotografo Borno Mirahmadian'o nuotrauka "Arg of Karim Khan" ("Karim-Chano tvirtovė"), tapusi konkurso nugalėtoja visuomenės manymu. Nuotrauka buvo padaryta Irano Širazo mieste.
Ispanų fotografo Javier'o Arcenillas'o nuotrauka "Museo Guggenheim Bilbao" ("Gugenheimo muziejus Bilbao"). Pasak fotografo, vasarą turistų nebuvimas dėl COVID-19 pakeitė žmonių suvokimą apie šį pastatą.
Kinijos fotografo Bob'o Chia nuotrauka "The Land of Buddha" ("Budos žemė"). Nuotrauka padaryta Fudžou apygardoje, Kinijoje.
Dubajaus fotografo Shyjith'o Onden'o Cheriyath'o nuotrauka "Creating the Future" ("Ateities kūrimas"). Ateities muziejus — naujausias Dubajaus architektūros stebuklų papildymas. Tai muziejus, demonstruojantis naujoves ir dizainą.
Fotografo iš JAE Joebel'o Garcisto nuotrauka "City in the Desert" ("Miestas dykumoje"). Nuotraukoje, padarytoje Al Aino mieste, pavaizduotas gyvenamasis kompleksas kalno šešėlyje.
Kinų fotografo Jinjing'o Lyu nuotrauka "Snake Under the Moonlight" ("Gyvatė po mėnuliu"). Nuotrauka padaryta Charbine, 2019 metų gruodžio 31 d.
Rusų fotografės Anos Kaunis nuotrauka "The Church and the Skyscrapers" ("Bažnyčia ir dangoraižiai"). "Jauki bažnyčia, įsitaisiusi tarp dangoraižių Maskvoje", — taip aprašoma nuotrauka.
Fotografo iš JAV Robert'o Debskio nuotrauka "Passing Through" ("Praeinantis"). Šią nuotrauką jis padarė Portugalijos "Casa da Música", Porto mieste.
Belgų fotografo Philippe'o van Gelooven'o nuotrauka "Maastricht 01". Nuotrauka padaryta Belgijoje.
Indoneziečių fotografo Gerdie Hutomo Nurhadi nuotrauka "Colourful Doors" ("Spalvingos durys"). Šią vietą galima rasti Džakartoje.
Irano fotografo Hadi Dehghanpour'o nuotrauka "Jamkaran Mosque" ("Džamkarano mečetė"). Nuotrauka padaryta Irane.
Mianmaro fotografo Aung'o Chan Thar'o nuotrauka "Inle Lake Houses" ("Namai prie Inlės ežero"). Ant ežero vandens gyvena viena iš Birmos etninių grupių. Kad pragyventų, jie Inlės ežere stato plūduriuojančius namus ir prekiauja plūduriuojančiame turguje.
Rusų fotografo Kirilo Kolosovo nuotrauka "There is no bad weather for building" ("Statybai nėra blogo oro"). "Netgi orai negali sutrukdyti statyti aukščiausią dangoraižį Europoje", — pažymi fotografas.
Amerikiečių fotografo Daniel'io Jenney'aus nuotrauka "City on Fire" ("Degantis miestas, atspindys"). Šiuolaikinė minimalistinė architektūra iš tikrųjų gali tapti puikia drobe, leidžiančia šviesai žaisti ir keistis visą dieną. Ši struktūra, esanti Niujorko žemutinėje vakarinėje dalyje, atspindi saulėlydį už miesto.
Jau protestams prasidėjus, Vyriausybė posėdyje priėmė sprendimą atnaujinti praktikos egzaminus "Regitroje" ir iš dalies leisti atnaujinti vairavimo mokyklų veiklą. Sprendimas įsigalioja nuo kovo 10-osios.
Protesto akcijos vyko Vilniuje, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, taip pat Marijampolėje.
Karantinas Lietuvoje galioja iki kovo pabaigos. Šiandien Vyriausybė nusprendė švelninti apribojimus, nepaisant sergamumo tendencijų.
Gruodžio pabaigoje vyriausybė nusprendė laikinai uždrausti vairavimo praktikos egzaminus "Regitroje", sprendimas buvo susijęs su dideliu COVID-19 atvejų skaičiumi
Protesto akcijų koordinatoriai sakė, kad sieks, jog valdžia išgirstų ne tik jų pageidavimą leisti egzaminą laikyti "Regitroje", bet ir leisti veikti vairavimo mokykloms.
Vairavimo mokyklų darbuotojai taip pat prarado dalį savo uždarbio.
Protesto akcijos vyko Vilniuje, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje bei Marijampolėje.
Akcijos dalyviai reikalavo panaikinti "neadekvačius karantino suvaržymus" vairavimo mokykloms ir "Regitrai".
Pažymima, kad organizatoriai Arnoldas Žaltkovskis ir Neringa Pekarskaja leidimus akcijai gavo iš Vilniaus miesto valdžios ir policijos.
Akcijoje dalyvavo vairavimo mokyklos "Dorkanas" ir "Rigveda".
Kai kurie akcijos dalyviai tvirtino, jog slapta neteisėtai vairavimo pamokos vis dėlto vyko, esą yra ir oficialiai užfiksuotų nelegalių pamokų atvejų.
Vairavimo instruktoriai stebėjosi valdžios priimtu sprendimu leisti atnaujinti veiklą grožio sektoriui, tačiau neleisti atnaujinti vairavimo pamokų.
Vilniuje protestuotojai susirinko netoli Seimo rūmų esančios Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos prieigose.
Protestuotojai atsinešė plakatus ir ant motorolerių, dviračių ir automobilių užklijavo ženklą "M".
Vyriausybė trečiadienį nusprendė leisti praktinį vairavimo mokymą.
Nuo kovo 10 dienos leista teikti transporto priemonių vairavimo mokymo ir egzaminavimo paslaugas.
Į tokią akciją dešimtys dalyvių susirinko visos Lietuvos didžiuosiuose miestuose.
JAV įvyko 78-oji "Auksinio gaublio" apdovanojimų ceremonija. Nominantai buvo paskelbti 2021 metų vasario 3 dieną. Ceremoniją vedė Tina Fey ir Amy Poehler.
"Auksinis gaublys" — apdovanojimas, kurį nuo 1944 metų skiria Holivudo užsienio spaudos asociacija už darbą kino ir televizijos filmuose. Nugalėtojai atrenkami balsuojant maždaug 90 Holivude gyvenančių tarptautinių žurnalistų.
Koronavirusas pakeitė įprastą apdovanojimų ceremoniją ir raudonąjį kilimą. Ceremonija vyko ne tik tradiciniame "The Beverly Hilton" viešbutyje Beverli Hilse, bet ir keliuose miestuose, nes dauguma svečių nusprendė likti namuose.
Šiemet nominaciją "Geriausia drama" laimėjo Chloé Zhao "Nomadland". Nuotraukoje: aktorė Catherine Zeta-Jones ir aktorius Michael'as Douglas'as.
Filmas varžėsi su David'o Fincher'io "Manku", Florian'o Zeller'io "Tėvu", Aaron'o Sorkin'o "Čikagos 7 tyrimu" ir Emerald Fennell "Perspektyvia mergina". Nuotraukoje: aktorius Ben'as Stiller'is su "Auksinio gaublio" figūrėlės formos bandele apdovanojimų ceremonijoje.
Geriausios dramos aktorės apdovanojimas atiteko Andrai Day filme "Jungtinės Valstijos prieš Billie Holiday". Nuotraukoje: vedėja Angela Bassett apdovanojimų ceremonijoje.
Chadwick'as Boseman'as po mirties buvo pripažintas geriausiu dramos aktoriumi už vaidmenį filme "Ma Rainey: Bliuzo motina". Nuotraukoje: aktorė Aquafina apdovanojimų ceremonijoje.
Geriausios komedijos apdovanojimas atiteko Jason'o Woliner'io "Borat II". Nuotrauka: amerikiečių aktorė Gillian Anderson.
Šioje kategorijoje varžėsi ir miuziklas "Hamiltonas", kurį režisavo Thomas'as Kyle'as, "Palm Springsas" (Max'as Barbakow'as), Ryan'o Murphy'io "Išleistuvės" ir dainininkės Sios "Muzika". Nuotrauka: dainininkė Sophia Carson apdovanojimų ceremonijoje.
Geriausias praėjusių metų scenaristas pagal "Auksinį gaublį" buvo Aaron'as Sorkin'as, parašęs filmo "Čikagos 7 tyrimas" scenarijų. Nuotrauka: aktorė Anya Taylor-Joy apdovanojimų ceremonijos metu.
Geriausias miniserialas buvo "Karalienės Gembitas", geriausias dramos serialas "Karūna" ir geriausias komedijos serialas "Schitts Creek". Nuotrauka: Izraelio aktorė Gal Gadot apdovanojimų ceremonijoje.
Nominacijas už antraplanius vaidmenis laimėjo Daniel'is Kaluuya ir Jodie Foster. Nuotrauka: dainininkė Cynthia Erivo apdovanojimų ceremonijoje.
Geriausių užsienio filmų kategorijoje nugalėjo korėjiečių ir amerikiečių režisieriaus Lee Isaac'o Chung'o filmas "Minari". Nuotrauka: aktorė Kate Hudson apdovanojimų ceremonijoje.
"Siela" buvo pripažintas geriausiu animaciniu filmu. Nuotrauka: aktorė Salma Hayek.
Nuo 1944 metų "Auksinio gaublio" apdovanojimai kasmet teikiami daugiau nei 20 kategorijų. Nuotrauka: aktorė Margot Robbie.
Kartu su JAV kino akademijos "Oskaru" jis laikomas vienu prestižiškiausių apdovanojimų kino pasaulyje. Nuotraukoje: aktorius Christopher Meloni su dukra.
VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė su savivaldybių atstovais aptarė pandemijos valdymo priemones, praneša Vidaus reikalų ministerija (VRM).
"Šiuo metu matome, kad yra susidarę savotiški klasteriai — savivaldybių grupės, regionai — kuriuose sergamumo situacija yra nebloga, kitose savivaldybėse rodikliai prastesni. Turime patvirtintą karantino priemonių keitimo planą. Su savivaldybių atstovais diskutuojame, kaip galima būtų pritaikyti bendrą planą atskiroms savivaldybėms ar regionams", — sakė ji.
Tuo pačiu, susitikimo metu buvo kalbama apie savivaldybių ir centrinių institucijų bendradarbiavimą bei koordinavimą, švietimą. Ieškoma sprendimų, kad moksleiviai galėtų kuo greičiau grįžti į kontaktinį mokymąsi.
Pabrėžiama, kad kuo daugiau žmonių testuotis, tuo greičiau bus nustatomi susirgimo atvejai ir atsekama susirgimų grandinė.
"Apgailestaujame, kad vakcinavimo ir testavimo apimtys kol kas nėra didelės. Mes matome, kad jeigu yra pasirinkimas tarp testavimo ir netestavimo, tai piliečiai labiau renkasi nesitestuoti, o kadangi drausminių įrankių nėra, todėl sudėtinga siekti tikslo didinti testavimo apimtis", — sakė Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas Mindaugas Sinkevičius.
Taip pat buvo aptartas ir judėjimo ribojimų atlaisvinimas savivaldybėse.
"Tam reikia ypač atsakingai pasiruošti, nes situacija savivaldybėse yra labai nevienoda. Akivaizdu, kad ten, kur yra geresnė situacija, ir judėjimas galėtų būti laisvesnis, o ten, kur yra blogiau, kur yra daugiau nei 500 susirgimo atvejų, turėtų būti atsakingiau žiūrima. Priešingu atveju neatsakingi sprendimai gali išauginti susirgimų skaičių", — sako Bilotaitė.
Karantinas galioja nuo lapkričio 7 dienos. Paskutinį kartą valdžia jį pratęsė iki vasario pabaigos. Nuo vasario 15 dienos atlaisvintos kai kurios veiklos. Leista veikti nedidelėms ne maisto prekių parduotuvėms, turinčioms atskirą įėjimą iš lauko, bei leidžiama atsidaryti grožio, masažo, tatuiruočių salonams.