Sukaustyti ledo: kaip "štormas Rytų" paveikė orus Europoje ir JAV

(atnaujinta 18:32 2021.02.17)
Praėjusią savaitę kelios šalys susidūrė su orų anomalijomis — labai žema temperatūra, snygiu ir lietumi. Išsamiau — Sputnik Lietuva nuotraukų galerijoje

Didžiąją Britanją užklupo ciklonas. Štormas, Nyderlandų karališkojo meteorologijos instituto pavadintas "Darsiu", atnešė šaltą orą iš Rusijos ir Rytų Europos.

Praėjusį savaitgalį Anglijos pietryčiuose ir Škotijoje snigo, lijo ir pūtė stiprus vėjas. Regionuose, kuriuose prognozuojamas stichijos smūgis, paskelbtas "oranžinis" pavojaus lygis, galimi potvyniai.

 • © REUTERS / John Sibley

  Vasarį Didžiąją Britaniją užklupo sniegas ir uraganiniai vėjai, labai nukrito oro temperatūra. Nuotrauka: fontano statula, padengta varvekliais ir užšalusiu vandeniu, Trafalgaro aikštėje, Londone.

 • © AP Photo / Frank Augstein

  Tokių orų kaltininku tapo štormas "Darsis". Kai kurie jį vadina antrąja "pabaisa iš Rytų" (Beast from the East). Ankstesnis štormas su tokia pravarde buvo 2018 m. Nuotraukoje: vyras fotografuoja varveklius ant fontano Trafalgaro aikštėje.

 • © REUTERS / Toby Melville

  Taip štormas pavadintas, nes šaltas oras atkeliavo iš Rusijos ir Rytų Europos. Kaimyninės šalys taip pat pateko į "ledo nelaisvę". Nuotraukoje: vyras fotografuoja paukštį, sėdintį ant varvekliais padengto fontano Trafalgaro aikštėje — štormo "Darsis" pasekmės.

 • © Sputnik / Kirill Kallinikov

  Centrinėje Rusijoje taip pat buvo gana gausus snigimas. Vasario pradžioje sniego lygis Maskvoje viršijo 1957 ir 2013 metų rekordus.

 • © AP Photo / Jens B'ttner/dpa

  Vokietijoje vasarį kilo stiprūs vėjai, pakrantės rajonuose sukėlę pusnynus ir apledėjimą. Nuotraukoje: virš ir po laiptų Gioreno prieplaukoje susidarė storas ledo ir varveklių sluoksnis.

 • © AP Photo / Peter Dejong

  Nyderlanduose vasaris taip pat buvo neįprastai šaltas. Labai žemos temperatūros prognozuojamos ateinančias kelias savaites. Pavadinimas štormui "Darsis" buvo suteiktas būtent šioje šalyje. Nuotraukoje: varvekliai ant medžio Monikendamo uoste.

 • © AP Photo / Michel Spingler

  Prancūzijoje taip pat daug snigo. Prognozuojami tolesni sniego krituliai, o temperatūra bus žema. Nuotraukoje: varvekliai Prancūzijos Rubės komunoje.

 • © AP Photo / Frank Augstein

  Britanijos hidrometeorologijos tarnyba paskelbė "oranžinį" pavojaus lygį, o kai kuriose Škotijos dalyse numatomi potvyniai. Nuotraukoje: moteris fotografuoja varveklius prie fontano Trafalgaro aikštėje.

 • © REUTERS / Adam Oliver

  Nors meteorologai prognozuoja, jog "Darsis" pamažu trauksis, britai raginami vengti hipotermijos ir stebėti gyvenamųjų patalpų šildymą.

 • © AFP 2021 / Timothy A. Clary

  Smarkus žiemos štormas užklupo ir JAV rytinę pakrantę. Nacionalinė meteorologijos tarnyba paskelbė įspėjimus dėl štormo nuo Virdžinijos iki Meino valstijos, kur gyvena dešimtys milijonų žmonių. Niujorke nukrito 45–60 centimetrų sniego. Nuotraukoje: ledu padengtas memorialinis Josephine Shaw Lowell fontanas.

Tegai:
orai, Didžioji Britanija, Rytų Europa, snigimas
Dar šia tema
Vasario orai Lietuvoje ir Vilniuje
Atskleista, kokie orai buvo Lietuvos Nepriklausomybės Akto pasirašymo dieną

Plius 40 per savaitę: anomali šiluma Vakarų Europoje

(atnaujinta 18:56 2021.02.27)
Praėjus vos kelioms dienoms po šalčių, kurie ištiko Vokietiją, Nyderlandus ir Britaniją, Vakarų Europos gyventojai mėgaujasi tikro pavasario dvelksmu. Išsamiau — Sputnik Lietuva nuotraukų galerijoje
 • © REUTERS / Thilo Schmuelgen

  Dar vasario viduryje gyventojai visoje Vokietijoje slidinėjo, važinėjo rogutėmis ir čiuožė, buvo įsibėgėjusi tikra žiema. Vasaris buvo pripažintas vienu šalčiausių Vokietijoje per daugelį metų. Tačiau per savaitę sniegas ištirpo ir žmonės pradėjo vykti į iškylas ir ilgus pasivaikščiojimus.

 • © AFP 2021 / Justin Tallis

  Šalčius pakeitė maždaug nulio Celsijaus temperatūra, o kai kuriuose regionuose ji pakilo iki plius 15.

 • © REUTERS / Sarah Meyssonnier

  Vokietijoje pavasaris oficialiai prasideda kovo 20 d., tačiau šiemet viršyti visi rekordai.

 • © REUTERS / Henning Bagger/Ritzau Scanpix

  Nuo meteorologinių stebėjimų pradžios temperatūra per septynias dienas niekada taip greitai neaugo, kaip nutiko šiais metais.

 • © REUTERS / Sarah Meyssonnier

  Vokietijoje stipriausias šaltis (-23,8) buvo užfiksuotas vasario 14 dieną Getingene, Saksonijoje, o jau vasario 21 dieną ten buvo 18,1. Taigi, per savaitę temperatūra pakilo 41,9 laipsnio.

 • © REUTERS / Thilo Schmuelgen

  Paskutinis rekordas buvo užfiksuotas 1880 metų gegužę — ankstyvuoju meteorologinių stebėjimų istorijos laikotarpiu. Tais metais per septynias dienas temperatūra pakilo 41 laipsniu. Hamburgas pasiekė savo orų rekordą. Niekada anksčiau žiemą temperatūra ten nepakilo virš 20 laipsnių šilumos.

 • © REUTERS / Sarah Meyssonnier

  Prancūzija taip pat pasižymėjo temperatūros rekordais. Šalies rytuose esančiame Lons-le-Saunier mieste pirmą kartą žiemos mėnesiais temperatūra viršijo 20 laipsnių šilumos.

 • © REUTERS / Sarah Meyssonnier

  Nuotraukoje: žmonės ilsisi Paryžiaus Liuksemburgo sode.

 • © REUTERS / Phil Noble

  Žmonėms Didžiojoje Britanijoje paskutinė šio vasario savaitė buvo šilčiausia nuo metų pradžios. Jungtinėje Karalystėje temperatūra apie 13 laipsnių šilumos. Safolke užfiksuota 18,4 laipsnio šilumos — tai net didesnis rodiklis nei vidutinis gegužės maksimumas.

 • © REUTERS / Matthew Childs

  Be to, kai kuriose Karalystės vietose, tarp jų ir Šiaurės Velse, buvo daug kritulių. Potvynių rizika tebėra didelė beveik šimte Didžiosios Britanijos rajonų.

 • © REUTERS / Phil Noble

  Kaip perspėja specialistai, jei Britanijos gyventojai nori džiaugtis pavasarinėmis gėlėmis, jie turėtų paskubėti. Dėl šiltų orų jau pražydo snieguolės.

Tegai:
Vokietija, žiema, pavasaris, Europa, šiluma, orai

Laikas šalčiui trauktis: 15 gyvūnų, kurie pavargo nuo žiemos

(atnaujinta 16:11 2021.02.25)
Šiais metais žiema pasižymėjo šalnomis ir nenormaliu snygiu. Tai palietė ne vieną šalį

Nuo ilgos žiemos pavargsta ne tik žmonės, bet ir gyvūnai, kurie, kaip ir visi kiti, nori šilumos. Tačiau oras džiuginti neskuba, o šaltį teks dar šiek tiek ištverti.

Praėjusią savaitę sinoptikai Lietuvoje prognozavo 20 laipsnių šalčius, kuriuos turėjo pakeisti atšilimas. Jau šią savaitę šalyje dažniausiai būna šilta dieną, ypač po trečiadienio.

 • © AP Photo / Mike Groll

  Apsnigtas šuo "Hounds on the Hudson" centre, Olbanyje, Niujorko valstijoje.

 • © AP Photo / Boris Grdanoski

  Katė slepiasi po skėčiu, paliktu priešais parduotuvę Makedonijos sostinėje Skopjėje.

 • © AP Photo / Toby Talbot

  Virdžinijoje šuo savo šeimininko laukia prie gaisrinio hidranto.

 • © REUTERS / USA Today Network / American Statesman / Nell Carroll

  Arklys prie užšalusio vandens dubenėlio Teksase.

 • © Depositphotos / Studio_diva.mail.ru

  Mopsas su žieminiu kombinezonu.

 • © AFP 2021 / Eva Hambach

  Katė žiūri pro langą į apsnigtą gatvę Vašingtone.

 • © Sputnik / Alexey Malgavko

  Kiemo šuo Taros mieste, Omsko srityje, Rusijoje, esant stipriam šalčiui.

 • © AP Photo / Ng Han Guan

  Kiškis su vienkartiniu puodeliu.

 • © AFP 2021 / Tauseef Mustafa

  Beždžionė šildo savo jauniklį.

 • © AFP 2021 / Armend Nimani

  Elniai žiemą Kosove.

 • © AP Photo / David Zalubowski

  Apsnigtame kieme Denveryje vaikšto katė.

 • © AFP 2021 / Johannes Eisele

  Berlyne užšalusiu ežeru eina žuvėdra.

 • © AP Photo / Ron Edmonds

  Voverė tuščiaviduriame medyje Lafajeto parke, priešais Baltuosius rūmus, Vašingtone.

 • © AP Photo / Eric Gay

  Balandis San Antonijaus centre, Teksase.

 • © AP Photo / Kerstin Joensson

  Karvės kalnų ganykloje, Austrijos Zalcburgo provincijoje.

Tegai:
žiema, gyvūnas, gyvūnai
Automobiliai

Paaiškėjo, kurioje Baltijos šalyje automobilių prekyba smuko labiausiai

(atnaujinta 19:17 2021.02.27)
Tyrime pažymima, kad labiausiai pastebimas automobilių pardavimo ES sumažėjimas — didesnis nei perpus — Rumunijoje, Ispanijoje ir Slovakijoje

VILNIUS, vasario 27 — Sputnik. Lietuvoje naujų automobilių pardavimo nuosmukis labiausiai pastebimas tarp Baltijos šalių, praneša Europos automobilių gamintojų asociacija (ACEA).

Taip pat pardavimų nuosmukis Baltijos šalyje tapo vienu didžiausių Europos Sąjungoje.

ACEA duomenimis, sausį Lietuvoje buvo parduoti 2 306 nauji automobiliai, tai yra 45,6 proc. mažiau nei praėjusių metų sausį. Tuo tarpu Latvijoje automobilių pardavimas sumažėjo 33,4 proc., iki 989, o Estijoje — 12,7 proc., iki 1 982.

Naujų automobilių pardavimo sumažėjimas sausio mėnesį buvo labiau pastebimas tik Rumunijoje — 51,9 proc., Ispanijoje — 51,5 proc. ir Slovakijoje — 50,6 proc.

Visoje Europos Sąjungoje naujų automobilių pardavimas šiemet sumažėjo 24 proc., iki 726,5 tūkst.

Populiariausiais tapo "Volkswagen" automobiliai — sausį jų parduota 82 000, arba 30,1 proc. mažiau nei 2020 m. sausio mėn.

Anksčiau ekspertai pažymėjo, kad automobilių pardavimo sumažėjimas yra susijęs su perkamosios galios sumažėjimu koronaviruso sukeltos krizės metu.

Tegai:
automobiliai, Baltijos šalys, ES
Dar šia tema
Gruodį Lietuvos naudotų automobilių rinka smuko beveik 43%
Sausį naujų lengvųjų automobilių registravimas sumažėjo 45%