Magmos jūra ir "įėjimas į pragarą": karščiausios turistų nuotraukos ugnikalnių fone

(atnaujinta 18:43 2021.03.26)
Kam tik turistai nesiryžta dėl unikalių nuotraukų. Įspūdingiausios ugnikalnių išsiveržimų nuotraukos — Sputnik Lietuva nuotraukų galerijoje

Praėjusią savaitę Islandijoje išsiveržė Fagradalsfjall ugnikalnis. Ekspertai teigia, kad išsiveržimas gali tęstis dar keletą metų ir tapti nauju turistų traukos tašku.

Nors Islandijoje ugnikalnių išsiveržimai yra įprastas dalykas, jie dažniausiai įvyksta toli nuo gyvenviečių, sunkiai pasiekiamose vietose. Šį kartą norintieji gali pažvelgti į lavos srautus iš arti, praėję šešis kilometrus nuo kelio netoli Grindaviko žvejybos uosto.

Per ugnikalnio išsiveržimo laikotarpį ten jau apsilankė tūkstančiai žmonių. Tačiau pernelyg neprisiartinus prie lavos srautų, galima saugiai stebėti išsiveržimą.

Nepaisydami pavojaus, turistai visame pasaulyje per ugnikalnių išsiveržimus bando kuo labiau priartėti prie jų.

 • © REUTERS / Cat Gundry-Beck

  Daugelis ekspertų teigia, kad išsiveržimas, įvykęs Reikjaneso pusiasalyje, gali tęstis dar keletą metų ir tapti traukos tašku turistams.

 • © REUTERS / Kristinn Magnusson/mbl.is

  Nuo išsiveržimo pradžios lava iš plyšio teka nuo penkių iki dešimties kubinių metrų per sekundę greičiu. Šis srautas yra per greitas, kad lava sukietėtų ir plyšys ugnikalnyje užsidarytų.

 • © REUTERS / Cat Gundry-Beck

  Po ugnikalnio išsiveržimo Reikjaneso pusiasalio vulkaniniame ruože vyras ruošia dešreles.

 • © REUTERS / Cat Gundry-Beck

  Fagradalsfjall neišsiveržė 800 metų, jam pabusti prireikė maždaug metų.

 • © AP Photo / Michael Schade

  2019 metų gruodį išsiveržė ugnikalnis Naujosios Zelandijos Baltojoje saloje. Jo metu žuvo devyni žmonės, dar vienas vėliau mirė ligoninėje, dar šešis rado paieškos būriai. Vėliau tapo žinoma apie dar šešis žuvusius ligoninėse. Organizacijoms, užtikrinančioms žmonių saugumą saloje, buvo iškelta baudžiamoji byla.

 • © Sputnik / Maria Plotnikova

  Turistai fotografuojasi prie Masajos ugnikalnio kraterio Nikaragvos nacionaliniame parke. Indėnai ugnikalnį vadina Popogatepe, kas reiškia "ugningas kalnas". Ispanų užkariautojai ugnikalnį vadino La Boca del Infierno ("Pragaro gerkle"). Paskutinis išsiveržimas įvyko 2008 metais.

 • © AP Photo

  Kaimiečiai ir turistai susirinko labai arti stebėti Majono ugnikalnio lavos srautą Filipinuose. Pirmasis jo išsiveržimas buvo užfiksuotas 1616 metais, o pats pavojingiausias — 1814 metais, kai žuvo 1,2 tūkst. žmonių. Ugnikalnis yra populiarus tarp alpinistų.

 • © AP Photo / Boris Smirnov

  Turistai fotografuojasi Rusijoje, Kamčiatkos pusiasalyje, ugnikalnio Kliučevskaja Sopka išsiveržimo metu. Šoninis prasiveržimas įvyko vasario 18 dieną 2 850 metrų aukštyje. Vėliau nuo kraterio kūgio prasidėjo nuolatinis vulkaninių bombų išmetimas.

 • © AP Photo / Jae C. Hong

  Havajuose Kilauea ugnikalnio išsiveržimo metu lava pasiekė gyvenvietę Leilani-Estates. Išsiveržimas tapo populiaria turistų fotografavimosi vieta, nes lava liejosi į jūrą, todėl išėjo įspūdingos nuotraukos.

 • © AFP 2021 / Giovanni Isolino

  Strombolis, vienas iš aktyviausių ugnikalnių Europoje, yra septynių Eolijos salyno salų, esančių netoli Sicilijos, dalis. 2019 metais pabudęs ugnikalnis sukėlė saloje paniką tarp atostogaujančių turistų. Tačiau maždaug trys tūkstančiai turistų neišsigando ir liko daryti įspūdingų nuotraukų.

 • © Sputnik / Maria Vaschuk

  Turistai "Zvezda" kūgio lavos urve šalia Tolbačiko išsiveržimo Kamčiatkos teritorijoje. Tai labai populiari fotografavimosi vieta.

Tegai:
turistai, ugnikalnio išsiveržimas, ugnikalnis

Princo Filipo laidotuvės: kaip vyko atsisveikinimas su Elžbietos II vyru

(atnaujinta 00:11 2021.04.20)
Didžiosios Britanijos karalienės Elžbietos II vyras buvo palaidotas šeštadienį Šv. Jurgio koplyčioje, Vindzoro pilyje. Išsamiau — Sputnik Lietuva nuotraukų galerijoje
 • © REUTERS / Carl Recine

  Iš viso princo Filipo laidotuvėse dalyvavo apie 30 žmonių. Šį nedidelį skaičių paaiškina su koronavirusu susiję apribojimai. Pagal ankstesnius planus, laidotuvėse turėjo dalyvauti 800 žmonių.

 • © REUTERS / Adrian Dennis

  Į gedulo ceremoniją susirinko tik artimiausi žmonės iš Filipo Mautnbeteno aplinkos.

 • © REUTERS / Leon Neal

  Nuotraukoje: karalienė Elžbieta II vyro laidotuvėse.

 • © REUTERS / Phil Noble

  Prieš palaidojimą princo Filipo atminimas pagerbtas tylos minute. Pradžioje ir pabaigoje kariai paleido po šūvį iš devynių aikštelių.

 • © REUTERS / Alastair Grant

  Nuotraukoje: princas Čarlzas, princesė Ana ir karališkosios šeimos nariai princo Filipo laidotuvėse.

 • © REUTERS / Alastair Grant

  Į savo senelio laidotuves iš JAV atvyko princas Haris. Tai tapo jo pirmuoju viešu pasirodymu su karališkosios šeimos nariais po skandalingo interviu su Opra Vinfri. Jo žmona Megan Markl liko JAV, ji laukiasi kūdikio, ir gydytojai rekomendavo jai likti namuose.

 • © REUTERS / Hannah McKay

  Paskui princo karstą ėjo visi keturi jo vaikai, anūkai, žentas ir keli rūmų darbuotojai. Procesiją lydėjo kelių kariuomenės rūšių atstovai.

 • © REUTERS / Hannah Mckay

  Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Džonsonas nedalyvavo laidotuvėse, nes karantino apribojimų metu jis atsisakė vietos karališkosios šeimos narių labui.

 • © REUTERS / Victoria Jones

  Elžbieta II laidotuvėse sėdėjo viena dėl karantininių apribojimų. Kartu su princu Filipu ji nugyveno 73 metus.

 • © REUTERS / Victoria Jones

  Nuotraukoje: Kornvalio hercogienė Kamila ir Kembridžo hercogienė Keitė.

 • © REUTERS / Jonathan Brady

  Laidotuvių ceremoniją vedė Vestminsterio abatijos abatas Deividas Hoilas ir Kenterberio arkivyskupas Džastinas Velbis. Mažas choras iš keturių žmonių atliko giesmes, kurias pasirinko Edinburgo kunigaikštis savo laidotuvių ceremonijai.

 • © REUTERS / Molly Darlington

  Princas Filipas mirė balandžio 9 d., likus dviem mėnesiams iki jo šimtmečio. Jis ilgiausiai per visą Didžiosios Britanijos istoriją liko konsortu ir pasiekė visų Britanijos karališkosios šeimos narių gyvenimo trukmės rekordą istorijoje.

 • © REUTERS / Gareth Fuller

  Tačiau be visų karališkųjų pareigų, svarbiausia, jis buvo pagrindinė karalienės atrama, kaip ji pati prisipažino. Pirmą kartą jie susitiko, kai Elžbietai buvo tik 13 metų, o Graikijos princui Filipui — 18, ir jie visą gyvenimą nugyveno kartu.

 • © REUTERS / Peter Cziborra

  Hercogas palaidotas koplyčios karališkajame laidojimo rūsyje, tačiau mirus našlei princo palaikai bus perkelti į tą vietą koplyčioje, kur palaidoti karalienės tėvai — karalius Jurgis VI ir karalienė Elžbieta, jos jaunesnioji sesuo princesė Margaret ir kur bus palaidota pati Elžbieta II. 73 metus kartu nugyvenusi pora vėl galės susivienyti.

Tegai:
laidotuvės, Elžbieta II, Princas Filipas, karališkoji šeima
Temos:
Karališkosios naujienos
Dar šia tema
Antrojo pasaulinio karo dalyvis, jūreivis, pilotas: koks buvo princas Filipas Mauntbatenas
Sąskaitų suvedimas: princas Haris buvo pašalintas iš visų šeimos susibūrimų
Įdomūs faktai apie Britanijos karalienės sutuoktinį princą Filipą
Kol mirtis mus išskirs: paaiškėjo paskutinis princo Filipo noras
Paaiškėjo, kodėl Megan Markl nepanoro atsisveikinti su princu Filipu
Britanija atsisveikina su princu Filipu: jis bus palaidotas Vindzoro pilies koplyčioje

Tapti samurajumi internetu: kaip meistras Tokijaus moko katanos įgūdžių per Zoom

(atnaujinta 12:12 2021.04.19)
Japonijos kovos menų instruktorius dabar apmoko daug studentų iš Europos ir JAV. Kaip išmokti senovinio meistriškumo internetu — Sputnik Lietuva nuotraukose

Koronavirusas pakeitė net tokius išskirtinius įgūdžius kaip mokymasis naudoti samurajaus kardą. Dabar japonų kovos menų mokytojas Koširo Minamoto savo mokykloje asmeniškai veda pamokas tiems, kurie gyvena Tokijuje, ir internetu — žmonėms iš viso pasaulio.

Už šiek tiek daugiau nei 15 eurų galima mokytis pas meistrą, būnant namuose. Svarbiausia nepamiršti šeimos narių ir jūsų pačių saugumo.

 • © REUTERS / Kim Kyung-Hoon

  Šiuolaikinis "samurajus" Koširo Minamoto kovos menus praktikuoja 35 metus.

 • © REUTERS / Kim Kyung-Hoon

  Minamoto garsėja bugaku arba "kario šokio" — unikalaus scenos meno — išradimu, kuriame samurajų kardo valdymo įgūdžiai derinami su klasikinės japonų dramos dainomis ir šokiais.

 • © REUTERS / Kim Kyung-Hoon

  Samurajus tikisi, kad lankytojai per 2021 metų Tokijaus olimpiadą prisijungs prie jo kovos menų mokyklos.

 • © REUTERS / Kim Kyung-Hoon

  Tačiau koronavirusas privertė organizacinį komitetą atsisakyti olimpinių žaidynių, o Minamoto planai taip pat buvo sutrikdyti.

 • © REUTERS / Kim Kyung-Hoon

  Tačiau išleidęs apie 45 tūkstančius dolerių (apie 38 tūkstančius eurų) "samurajų" mokyklos remontui, jis nenuleido rankų.

 • © REUTERS / Kim Kyung-Hoon

  Dabar Minamoto, naudodamas "Zoom", dėsto katana pamokas žmonėms iš viso pasaulio.

 • © REUTERS / Kim Kyung-Hoon

  Minamoto pamokos gyvai vienam asmeniui kainuoja 85 USD (apie 71 EUR), o internetu — 18 USD (apie 15 EUR).

 • © REUTERS / Kim Kyung-Hoon

  Dauguma "internetinių studentų" yra iš Europos ir JAV. Minamoto moko savo mokinius ne tik grynai įvaldyti kataną, bet ir samurajų gyvenimo būdą, moko ugdyti kario dvasią.

Tegai:
internetas, mokytojai, mokykla, Japonija
Vilnius, archyvinė nuotrauka

Paaiškėjo, kur fiksuojami didžiausi COVID-19 židiniai

(atnaujinta 08:58 2021.04.20)
Naujausiais duomenimis, Lietuvoje sergamumo rodiklis šiuo metu viršija 500 atvejų 100 tūkst. gyventojų

VILNIUS, balandžio 20 — Sputnik. Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija pirmadienį aptarė šalies epidemiologinę situaciją ir taikomas karantino režimo priemones, praneša VRM spaudos tarnyba.

"Nors susirgimų skaičius auga, bet matome, kad Velykų savaitgalio ribojimai vis dėlto buvo naudingi ir jų laikymasis leido išvengti staigaus susirgimų skaičiaus didėjimo šalyje", – teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Posėdžio metu buvo aptartas ugdymo klausimas. Siekiant kuo greičiau atverti mokyklas, būtina sudaryti sąlygas testavimui, kad tiek mokiniams, tiek mokytojams būtų saugu grįžti į kontaktinį mokymąsi. Anot statistikos, visose švietimo įstaigose apie 0,5 proc. mokinių serga arba yra izoliuoti ir 0,7 proc. mokytojų bei pedagogų serga arba yra izoliuoti.

VRM duomenimis, šiuo metu daugiau nei 60 proc. vaikų yra grįžę į ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigas, taip pat nuo kovo 22 d. pradinis ugdymas vykdomas kontaktiniu būdu. Skaičiuojama, kad 20 proc. nuo visų esamų židinių yra fiksuojami švietimo įstaigose.

Komisija kreipėsi į Švietimo mokslo ir sporto bei Sveikatos apsaugos ministerijas su prašymu pateikti pasiūlymus dėl protrūkių švietimo įstaigose valdymo. Pažymėtina, kad kitos dvi sritys, kur fiksuojami didžiausi protrūkiai – tai gydymo įstaigos ir gamybos įmonės, susirūpinimą kelią ir susirgimai šeimose.

Anot Sveikatos apsaugos ministerijos atstovų, nuo kovo mėnesio pasaulio mastu didėja sergamumas koronavirusine COVID-19 infekcija, taip pat auga mirtingumas. Labiausiai paveiktos šalys Europos Sąjungoje yra Vengrija, Lenkija, Švedija ir Estija. 

Lietuvoje sergamumas viršija 500 atvejų 100 tūkstančių gyventojų, didžiausi skaičiai yra Vilniaus ir Alytaus rajonuose. Lietuvoje pirmuoju skiepu nuo COVID-19 yra paskiepyta apie 20 proc. gyventojų.  

Iš viso šalyje nustatyta daugiau nei 234 tūkst. koronaviruso atvejų, mirė daugiau nei 3,7 tūkstančio žmonių.

Ketvirtadienį Vyriausybė pratęsė karantiną iki gegužės 31 dienos. Kartu ministrų kabinetas nutarė sušvelninti karantino režimą, numatydamas bendravimo išimtis imunitetą nuo COVID-19 turintiems asmenims.

Tegai:
Lietuva, COVID-19
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Pasukų skonio COVID-19 vakcina? Infekcinių ligų specialistas įvardijo "už" ir "prieš"
Pasiskiepijęs "Pfizer" vakcina Estijoje mirė pagyvenęs žmogus
Sukčiavimu įtariama asmenų grupė gavo 2 mln. eurų paramą nukentėjusiems nuo COVID-19
Vilnius plečia sąrašą: kviečiami vakcinuotis mokytojai ir abiturientai