Partija Šiaurės lyga. Archyvinė nuotrauka

Rusijai palankią rezoliuciją "stumia" Italijos regionalistai

11
(atnaujinta 12:38 2016.08.04)
Už rezoliuciją, raginančią Italijos vyriausybę pasmerkti ES žvilgsnį į Krymą, šiandien bus balsuojama vienos Italijos sričių taryboje.

VILNIUS, geg 18 — Sputnik. Jeigu rezoliucija Italijos srities Venetto taryboje bus priimta, Italijos vyriausybė bus paraginta pasmerkti oficialią Europos Sąjungos poziciją Krymo klausimu.

Siūlomą dokumentą kol kas pasirašė mažiau nei pusė srities tarybos narių. Bet tikimasi, kad balsavimo metu pusiausvyra gali pasikeisti ir rezoliucijai bus pritarta.

Manoma, kad pritarimui aktyviai priešinsis Italijoje valdančiosios Demokratų partijos atstovai. Tačiau Demokratų partijos atstovų taryboje — tik devyni. 

Tarybos sudėtis

Regioninė Venetto taryba buvo išrinkta pernai, politinių jėgų balansas taryboje gerokai pasikeitė.

Daugiausia narių taryboje priklauso Šiaurės Italijos regionalistų partijai "Šiaurės lyga" (Lega Nord) — dvylika. Antroji pagal savo atstovų taryboje kiekį (taip pat dvylika) yra grupė, susijusi su Venetto regioniniu prezidentu, kurio politinė kilmė — taip pat "Šiaurės lyga".

Dar penkias vietas turi euroskeptiškai nusiteikęs "Penkų Žvaigždžių judėjimas". Tris vietas turi buvusio Italijos premjero Silvijaus Berluskoni, pagausėjo draugiškais santykiais su Rusijos prezidentu, partija "Pirmyn, Italija".

Tad euroskeptikai ir regionalistai Venetto taryboje turi įtikinamą daugumą, kuri tikrai galėtų užtikrinti minėtos rezoliucijos priėmimą.

Palyginant su ankstesniąja Venetto tarybos sudėtimi daugumą (dešimt) turėjo Italijos social-demokratai, o tiek pat tarybojs narių priklausė "Šiaurės lygai".

11
Discussion