Prezidentė Dalia Grybauskaitėю Archyvinė nuotrauka

Prezidentė: Europos žmonių teisės turi būti ginamos kiekvienoje šalyje

13
(atnaujinta 09:23 2016.07.28)
Dalia Grybauskaitė dalyvavo neformaliame 27 ES valstybių vadovų susitikime, kur buvo aptartas pasirengimas Jungtinės Karalystės pasitraukimui iš ES. Šalių vadovai taip pat priėmė bendrą pareiškimą dėl ES ateities.

VILNIUS, bir 29 — Sputnik. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo neformaliame 27 ES valstybių vadovų susitikime, kur aptartas pasirengimas Jungtinės Karalystės pasitraukimui iš ES, praneša Prezidentės spaudos tarnyba.

Šalių lyderiai sutarė, kad derybos su Jungtine Karalyste prasidės, tik jai oficialiai pranešus apie ketinimą išstoti iš ES. Tam turi pasirengti abi pusės, tačiau šie sprendimai neturi būti vilkinami. ES šalių lyderiai taip pat sieks išsaugoti artimą partnerystę su Jungtine Karalyste ir užtikrinti, kad naujas susitarimas dėl santykių su šia šalimi būtų pagrįstas abipusėmis teisėmis ir pareigomis.

Prezidentė pabrėžė, jog Jungtinės Karalystės pasilikimas vieningoje ES rinkoje yra neatsiejamas nuo keturių fundamentalių laisvių – laisvo asmenų, prekių, paslaugų ir kapitalo judėjimo.

Grybauskaitė atkreipė dėmesį, kad svarbiausia yra apsaugoti Europoje gyvenančius žmones nuo rasistinių išpuolių, smurto ir ksenofobijos. Pamatinės žmogaus teisės turi būti ginamos, nepriklausomai nuo to, ar šalis yra Europos Sąjungos narė.

ES vadovų susitikime Didžiosios Britanijos premjeras Davidas Cameronas (Deividas Kameronas)  patikino, kad smurtas prieš kitataučius ir neapykantos kurstymas nebus toleruojamas.

Šiandien priimtame bendrame 27 ES valstybių pareiškime vadovai pabrėžė, kad šalys išlieka vieningos ir toliau bendromis pajėgomis stiprins Europos žmonių saugumą bei gerovę.

ES šalių lyderiai taip pat sieks išsaugoti artimą partnerystę su Jungtine Karalyste ir užtikrinti, kad naujas susitarimas dėl santykių su šia šalimi būtų pagrįstas abipusėmis teisėmis ir pareigomis.

27 šalių vadovai rugsėjo mėnesį aptars, kaip efektyviau spręsti Europos žmonėms svarbius klausimus ir vieningai kurti ES ateitį, Bratislavoje vyksiančiame viršūnių susitikime.

13
Dar šia tema
Didžiosios Britanijos istorinis referendumas
Discussion