Lietuvos ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius. Archyvinė nuotrauka

Ministras pirmininkas taupo mokesčių mokėtojų lėšas

138
(atnaujinta 14:16 2017.09.12)
Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius neskris į Braziliją stebėti Olimpinių žaidynių dėl viešųjų pirkimų agentūrų pasiūlytų skrydžių kainų. Butkevičius atsisakė, nes neketina švaistyti valstybės lėšų.

VILNIUS, rugp 5 — Sputnik. Premjeras Algirdas Butkevičius atsisako skirsti į Rio de Žaneire vyksiančias olimpines žaidynes dėl aukštos skrydžių kainos visai delegacijai, praneša BNS.

Anot Butkevičiaus, viešųjų pirkimų metu agentūrų pateikta net ir žemiausia skrydžių kaina visai delegacijai yra nepriimtina. Keturis žmones agentūra pasiūlė nuskraidinti už 44 tūkstančius eurų.

Сообщение премьер министра Альгирдаса Буткявичюса в Facebook о том, что не летит на Олимпиаду
Ministro pirmininko Algirdo Butkevičiaus pranešimas Facebook socialiniame tinkle

Ministras pirmininkas sako, kad, sužinojęs kainą visai delegacijai, jis nėra linkęs pritarti tokioms vizito išlaidoms ir atsisako vykti į Rio de Žaneirą.

"Vyriausybės kanceliarija privalo pirkimus vykdyti pagal Viešųjų pirkimų įstatymą. Šiuo atveju — pasiūlymus pateikė trys agentūros, mažiausia bilietų kaina keturiems delegacijos asmenims siekia net 44 tūkstančius eurų", — sako premjero patarėja Evelina Butkutė-Lazdauskienė.

Jei premjeras galėtų vykti į Braziliją kaip eilinis asmuo be palydos, galima būtų pirkti bilietus viešai prieinamuose skrydžių portaluose ar oro linijų tinklalapiuose be viešųjų pirkimų. Šiuo atveju kelionės išlaidos sumažėtų net kelis kartus.

"Apgailestaujame, kad ministras pirmininkas negalės stebėti žaidynių Brazilijoje ir ten – vietoje – palaikyti Lietuvos sportininkų, bet negalime švaistyti mokesčių mokėtojų lėšų, kai matome, kad kainos yra nekonkurencingos", — teigia premjero patarėja.

Grybauskaitės kelionė kainavo pigiau

Palaikyti Lietuvos sportininkų olimpinėse žaidynėse ketvirtadienį išvyko prezidentė Dalia Grybauskaitė. Darbo vizito Rio de Žaneire metu šalies vadovę lydės 3 asmenys. Delegacijos bilietai kainavo apie 15 tūkstančių eurų, patvirtino prezidentės spaudos tarnyba.

Grybauskaitė į olimpines žaidynes Rio de Žaneire vyksta palaikyti šalies sportininkų, taip pat vizitą išnaudos susitikimams su užsienio šalių lyderiais.

Lietuvos olimpinės rinktinės rungtynių kalendorių galima žiūrėti čia>>

Vizito metu prezidentė ketina aptarti aktualius tarptautinės politikos klausimus su užsienio šalių vadovais.

Savo dalyvavimą Olimpinėse žaidynėse yra patvirtinę 38 valstybių, vyriausybių, tarptautinių organizacijų vadovai ir atstovai, tarp jų — Jungtinių Tautų Generalinis sekretorius, JAV valstybės sekretorius John Kerry, JAV pirmoji ponia Michele Obama, Belgijos, Nyderlandų, Liuksemburgo, Monako karališkosios poros, Danijos sosto įpėdinis, Vokietijos, Gruzijos, Vengrijos, Argentinos, Kolumbijos prezidentai, Italijos, Nyderlandų premjerai ir kiti lyderiai.

Seimo pirmininkės Loretos Graužinienės spaudos tarnyba ketvirtadienį pranešė, kad ji stebėti olimpinių žaidynių į Rio de Žaneirą nevyks, nes prezidentei išvykus, o premjerui atostogaujant, lieka dirbti Lietuvoje.

Šiemet XXXI vasaros olimpinėse žaidynėse 28 olimpinėse sporto šakose varžysis daugiau kaip 10,5 tūkstančių atletų iš 206 pasaulio šalių. Pagal Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) 2016 metų birželio 30 dienos patvirtintą sąrašą, Lietuvos delegaciją sudarys 68 sportininkai.

138
Temos:
Sveiki atvykę į Rio (69)
Discussion