Viktoras Pranckietis. Archyvinė nuotrauka

Pranckietis išrinktas Seimo pirmininku

97
(atnaujinta 09:18 2016.11.15)
Lietuvos Seimo pirmininku slaptu balsavimu išrinktas valdančiosios "Valstiečių" partijos kandidatas Viktoras Pranckietis. Už jį balsavo 93 Seimo nariai.

VILNIUS, lapkr 15 — Sputnik. Seimo pirmininku pirmadienį išrinktas Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas 58 metų Viktoras Pranckietis, praneša BNS.

Už jo kandidatūrą per slaptą balsavimą buvo 93 Seimo nariai. Jo varžovas liberalas Eugenijus Gentvilas surinko 36 balsus. Vienuolika biuletenių rasti sugadinti.

"93 — beveik konstitucinė dauguma. Mes įveikinėjame tokią ribą, kuri pasako labai reikšmingai apie rezultatą, dėkoju jums visiems", — teigė Pranckietis. 

Jis vylėsi, kad akademinė patirtis ir įgūdžiai leis jam eiti atsakingas pareigas, ragino pamiršti rinkimų kovas, pralaimėjimų kartėlį ir laimėjimų euforiją bei imtis darbo.

Jis žadėjo prisiimti asmeninę atsakomybę už jo vadovaujamo parlamento nuveiktus darbus. 

"Seimo pirmininko pareigą suvokiu ne tik kaip didelę garbę, bet pirmiausia kaip sunkų ir kaip atkaklų darbą Lietuvos labui bei asmeninę atsakomybę už teigiamus šio darbo rezultatus", — sakė Pranckietis.

Pirmadienį jis sustabdė savo narystę Lietuvos valstiečių ir žaliųjų frakcijoje Seime. Seimo statutas numato, kad parlamento vadovas negali būti frakcijos narys.

Biografija

Pranckietis gimė 1958 metais Kelmės rajone Rutelių kaime, mokėsi Tytuvėnų vidurinėje mokykloje, Tytuvėnų tarybinio ūkio technikume ir dirbo šio ūkio sodo agronomu. 

1977–1982 metais studijavo Lietuvos žemės ūkio akademijoje, kur įgijo mokslinio agronomo kvalifikaciją. 

1984–1986 metais jis tarnavo sovietų armijoje. Grįžęs iš jos Pranckietis Lietuvos žemės ūkio akademijoje įsidarbino asistentu, vėliau pradėjo kilti karjeros laiptais: buvo Agronomijos fakulteto prodekanas, vyriausiasis asistentas, Sodininkystės ir daržininkystės katedros vedėjas, Aleksandro Stulginskio universiteto Agronomijos fakulteto dekanas. 

1998 metais jis eksternu apgynė biomedicinos mokslų daktaro disertaciją, šiemet jam suteiktas profesoriaus vardas. 

Jis nurodo nuo 1999 metų ūkininkaujantis, pagrindinė veikla — sodininkystė. 2015 metais Pranckietis buvo išrinktas į Kauno rajono savivaldybės tarybą.

Socialdemokratų partijos logotipas. Archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Александр Липовец

Per spalį vykusius Seimo rinkimus "valstiečiai" užsitikrino 56 mandatus iš 141, tačiau jų frakcija dar didės prisijungus keliems savarankiškai išrinktiems parlamentarams. Jų koalicijos partneriai socialdemokratai rinkimuose laimėjo 17 mandatų, bet prisidėjus dviem "darbiečiams" frakcija didės iki 19 narių.

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai Seime turės 31 atstovą, Liberalų sąjūdis — 14, jų lyderiai jau patvirtino jog partijos dirbs opozicijoje. Taip pat aštuonis atstovus Seime turės Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga bei partija "Tvarka ir teisingumas", keli parlamentarai nuo skirtingų partijų išrinkti vienmandatėse apygardose.

97
Temos:
Naujas Seimas — naujas gyvenimas (36)
Dar šia tema
Nauja Lietuvos valdančioji koalicija: konservatorių nebus
Darbą pradeda naujasis Seimas
Discussion