Prezidentės susitikimas su kandidatu į ministrus pirmininkus Sauliumi Skverneliu. Archyvinė nuotrauka

Šalies vadovė pateikė kandidatūrą į ministro pirmininko pareigas

11
(atnaujinta 15:07 2016.11.15)
Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretą ir pateikė Seimui valdančiosios partijos lyderio Sauliaus Skvernelio kandidatūrą į premjero pareigas.

VILNIUS, lapkr 15 — Sputnik. Šalies vadovė Dalia Grybauskaitė pateikė Seimui svarstyti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos partijos sąrašo lyderio Sauliaus Skvernelio kandidatūrą į ministro pirmininko pareigas, praneša prezidentės spaudos tarnyba.

Seimo rinkimų nugalėtojai, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, suformavo valdančiąją daugumą Seime. Šalies vadovė, vadovaudamasi Konstitucija, pasirašė dekretą ir teikia Seimui svarstyti šios partijos sąrašo lyderio Skvernelio kandidatūrą į premjero pareigas.

Prezidentė ministro pirmininko kandidatūrą Seimui pristatys ketvirtadienį. Pagal Konstituciją, ministrą pirmininką Seimo pritarimu skiria ir atleidžia Respublikos prezidentas.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė antradienį susitikusi su Skverneliu aptarė padėtį šalyje ir sprendimus, kurių labiausiai laukia Lietuvos žmonės.

Prezidentė išskiria šias sritis, kur būtini neatidėliotini sprendimai:

  • socialinis žmonių saugumas ir atskirties mažinimas, kad žmonės būtų tikri, dėl savo ateities;
  • ekonomikos augimui svarbūs sprendimai — Darbo kodekso subalansavimas, aukštesnio žmonių pragyvenimo lygio užtikrinimas, investicijų pritraukimas, skaidraus verslo stiprinimas, energetinis saugumas ir tvarūs viešieji finansai;
  • skaidrus valstybės valdymas, kad žmonės pajustų, jog valdžia dirba jiems, o ne interesų grupėms;
  • būtina valstybės valdomų įmonių pertvarka, viešųjų pirkimų skaidrinimas, tęstinė kova su korupcija. Švietimo sistemos pertvarka, kad kokybiškas išsilavinimas būtų prieinamas visiems Lietuvoje;
  • valstybės gynybos stiprinimas — diplomatinių ryšių stiprinimas ir tinkama parengtis geopolitiniams iššūkiams atremti.
11
Temos:
Naujas Seimas — naujas gyvenimas (36)
Dar šia tema
Socialdemokratai galutinai apsisprendė dėl ministrų kandidatūrų
Socialdemokratai rinks tris ministrus
Discussion