Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis ir Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas. Nuotrauka iš įvykio vietos

Seimo pirmininkas pripažino Rusijos diplomato nužudymą išpuoliu

148
(atnaujinta 17:08 2016.12.21)
Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis išreiškė gilią užuojautą dėl tragiškos Rusijos ambasadoriaus Turkijoje Andrejaus Karlovo mirties ir paliko įrašą Rusijos ambasados Lietuvoje gedulo knygoje.

VILNIUS, gruod 21 — Sputnik, Aleksandr Lipovec. Rusijos ambasada Lietuvoje gedi, o prie įėjimo į diplomatinę atstovybę lietuviai deda gėles.

Цветы у входа в посольство России в Литве
© Sputnik/ Alexander Lipovets
Gėlės prie įėjimo į Rusijos ambasadą Lietuvoje

Antrą dieną čia ateina Lietuvos gyventojai, visuomenės veikėjai, politikai ir diplomatai gedulo knygoje išreikšti užuojautą ne tik žuvusiojo Andrejaus Karlovo šeimai, bet ir visai Rusijai.

Savo įrašą trečiadieno rytą paliko ir Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

Спикер Сейма Литвы оставляет запись в траурной книге
© Sputnik/ Alexander Lipovets
Seimo pirmininkas palieka užrašą gedulo knygoje

Lietuvos parlamento vadovas išreiškė pasipiktinimą dėl Rusijos ambasadoriaus nužudymo ir pavadino šį nusikaltimą teroro išpuoliu.

"Reiškiu nuoširdžią užuojautą dėl Rusijos Federacijos ambasadoriaus Andrejaus Karlovo, tapusio teroro išpuolio auka, velionio šeimai, draugams, kolegoms. Lietuva smerkia terorizmą ir bet kokias neapykantos apraiškas. Telydi šviesų ambasadoriaus Andrejaus Karlovo atminimą pagarba", — parašė Pranckietis.

Запись в траурной книге спикера Сейма Литвы
© Sputnik/ Alexander Lipovets
Seimo pirmininko užrašas gedulo knygoje

Po užrašo gedulo knygoje Viktoras Pranckietis ir Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas trumpai pasiketė nuomonėmis apie dabartinius Lietuvos ir Rusijos santykius. Ir Seimo pirmininkas, ir ambasadorius išreiškė viltį dėl dvišalių santykių atnaujinimo, o taip pat susitarė dėl oficialaus susitikimo.

Посол России и спикер Сейма Литвы перед траурным портретом погибшего дипломата Андрея Карлова
© Sputnik/ Alexander Lipovets
Rusijos ambasadorius ir Seimo pirmininkas prie mirusio diplomato Karlovo portreto

Dėl galimų santykių tarp oficialių Vilniaus ir Maskvos pagerėjimo kalba ir  faktas, kad išvakarėse vienas iš pirmųjų užuojautą gedulo knygoje pareiškė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Портрет погибшего Андрея Карлова и герб Российской Федерации
© Sputnik/ Alexander Lipovets
Žuvusiojo Andrejaus Karlovo portretas ir Rusijos Federacijos herbas

Ministras rusų kalba išreiškė nuoširdžią užuojautą žuvusio diplomato šeimai ir artimiesiems, palinkėjo jiems stiprybės.

Запись соболезнования главы МИД Линаса Линкявичюса в траурной книге посольства РФ в Литве
© Sputnik/ Alexander Lipovets
Lietuvos užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus užrašas Rusijos ambasaros Lietuvoje gedulo knygoje

Lietuvos užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus užrašas Rusijos ambasaros Lietuvoje gedulo knygoje

Šalies vadovė Dalia Grybauskaitė kol kas nereagavo į Rusijos diplomato mirtį. Ji išreiškė užuojautą tik vokiečių tautai dėl gruodžio 19-ąją įvykusios tragedijos, kai sunkvežimis taranavo Kalėdų mugę.

Посольство Германии в Литве
© Sputnik/ Alexander Lipovets
Vokietijos ambasada Lietuvoje

148
Tegai:
gedulas, Rusijos ambasada Lietuvoje, Linas Linkevičius, Aleksandras Udalcovas, Andrejus Karlovas, Viktoras Pranckietis, Lietuva, Vilnius
Dar šia tema
Facebook atsiprašė Zacharovos už ištrintą Karlovo nuotrauką
Rusija ketina "užšaldyti" derybas dėl vizų atšaukimo Turkijos piliečiams
Rusija ir Turkija sėkmingai pradėjo naują santykių etapą
Balsavimo apylinkė Vilniuje, archyvinė nuotrauka
 

Seimas kaltinamas tyčiniu bandymu neleisti Venckienei dalyvauti rinkimuose

(atnaujinta 20:16 2020.08.10)
Politinė partija "Drąsos kelias" neseniai pateikė rinkimų sąrašą Vyriausiajai rinkimų komisijai, pirmuoju sąrašo numeriu įrašyta Venckienė

VILNIUS, rugpjūčio 10 — Sputnik. Rašytojas ir verslininkas Aurimas Guoga teigė, kad Lietuvos Seimo vadovybė "atsikrato konkurentų". Apie tai jis parašė savo Facebook puslapyje.

Politinė partija "Drąsos kelias" neseniai pateikė rinkimų sąrašą Vyriausiajai rinkimų komisijai, kurioje pirmoji yra buvusi teisėja ir buvusi parlamento narė Neringa Venckienė.

Tuo pačiu metu, kaip sakė Guoga, Valstybinės rinkimų komisijos pirmininkė Laura Matijošaitytė iš karto paskelbė, kad atsisako registracijos, nes Seimas nepriėmė Konstitucijos pataisų, leidžiančių per apkaltą pašalintam asmeniui kelti savo kandidatūrą.

Jis taip pat priminė, kad Seimas turėtų priimti šiuos pakeitimus pagal tarptautinių teismų sprendimus, tačiau vis tiek atideda jų priėmimą.

"Tuo yra ribojama pamatinė pilietinė teisė būti išrinktam demokratiniuose rinkimuose. Paprasčiau kalbant, Seimo nariai taip atsikrato nepageidaujamų konkurentų", — rašo jis.

Visų pirma, kalbama apie bylą Europos žmogaus teisių teisme "Paksas prieš Lietuvą". Buvęs Lietuvos prezidentas Rolandas Paksas, kuriam buvo iškeltas apkaltos procesas, kreipėsi į teismą, kuris tada nusprendė, kad buvusio prezidento Pakso draudimas visą gyvenimą dalyvauti Seimo rinkimuose yra neproporcingas ir paragino jį panaikinti.

Tačiau šių metų birželio pabaigoje Seimas nepriėmė Konstitucijos pataisų, leidžiančių apkaltos būdu pašalintiems asmenims po dešimties metų pertraukos kandidatuoti į Seimą.

"Kaip matome, Lietuva tarptautinių nutarimų įpareigota parengti pataisas, kad asmenys, pašalinti iš politinių pareigų apkaltos keliu, nebūtų amžinai suvaržyti kelti savo kandidatūros ateinančiuose rinkimuose. Seimo vadovybė nemano, kad pareiga priimti šias pataisas yra pakankamai svarbi ir jau keletą metų neranda laiko teikti jų Seimo nariams svarstyti. VRK vadovė Laura Matijošaitytė iš anksto pareiškia, kad Venckienė gali nevargti mėgindama užsiregistruoti kandidate Seimo rinkimuose", — rašo jis.

Jis pabrėžė, kad Venckienės teisės yra šiurkščiai pažeidžiamos.

Politinė partija "Drąsos kelias" buvo įregistruota kaip politinės kampanijos dalyvė rinkimuose į Lietuvos Seimą 2020 metų liepos 15 dieną.

Buvusi teisėja aršiai kritikuoja Lietuvos valdžią, ypač dažnai ji primena glaudžius ryšius su konservatoriais palaikančios buvusios Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės klaidas.

Anksčiau Venckienė priminė Grybauskaitės pažadą sustabdyti liustraciją, kurio ji taip ir neįvykdė. Venckienė padarė išvadą, kad buvusi prezidentė "nesulauks liustracijos pabaigos".

Pati Venckienė Lietuvoje kaltinama teismo sprendimo nevykdymu, antstolio veiklos trukdymu, sveikatai padaryta žala ir pasipriešinimu valstybės tarnautojai. Buvusi teisėja nepripažino kaltės. Ji pasinaudojo teise duoti parodymus po to, kai bus apklausti visi liudytojai.

Birželio 15 dieną Panevėžio apygardos teismas sušvelnino kardomąją priemonę buvusiai teisėjai. Teismas nusprendė kaltinamajai taikytą sustiprintą priežiūrą pakeisti švelnesne priemone — įpareigojimu periodiškai registruotis policijos įstaigoje.

Tegai:
Seimo rinkimai, rinkimai, Neringa Venckienė, Seimas
Dar šia tema
Nausėda kviečia ES lyderius įvertinti situaciją Baltarusijoje
Zacharova įvertino Minsko veiksmus žurnalistų atžvilgiu
Premjeras Saulius Skvernelis

Skvernelis: Lietuvai rūpi Baltarusijos ateitis

(atnaujinta 19:09 2020.08.10)
Pažymima, kad kartu premjeras atkreipė dėmesį, jog pastarųjų dienų įvykių šioje šalyje, deja, negalima pavadinti nei demokratiniais rinkimais, nei susirinkimų bei saviraiškos laisvės užtikrinimu

VILNIUS, rugpjūčio 10 — Sputnik. Premjeras Saulius Skvernelis teigė, jog Vyriausybė yra suinteresuota modernios ir demokratinės Baltarusijos valstybės, kurioje gerbiamos pamatinės žmogaus teisės ir laisvės, vystymusi, praneša Vyriausybės spaudos tarnyba.

Premjeras pareiškė, jog "pastarųjų dienų įvykių šioje šalyje, deja, negalima pavadinti nei demokratiniais rinkimais, nei susirinkimų bei saviraiškos laisvės užtikrinimu".

"Primygtinai raginame Baltarusijos valdžią susilaikyti nuo bet kokių ribojimų ir jėgos prieš savo piliečius naudojimo. Taikių protestuotojų veiksmų laisvės varžymai ar sulaikymai neatitinka tarptautinės bendrijos ir europinių vertybių", — sako jis.

Jis taip pat teigė, kad Lietuvos žmonėms rūpi kaimyninės valstybės ateitis. Pasak jo, Lietuva visad palaikė ir palaikys Baltarusijos suverenumą, demokratinės ir pilietinės visuomenės teisę nevaržomai dalyvauti šalies politiniame gyvenime, taikiomis priemonėmis spręsti šalies raidos bei ateities kryptis.

Baltarusijos prezidento rinkimai vyko sekmadienį. Preliminariais duomenimis, Lukašenka surinko 80,23 proc. balsų.

Antroje vietoje su aštuoniais procentais balsų Svetlana Tichanovskaja. Tuo tarpu Svetlanos Tikhanovskajos būstinė teigė nepripažįstanti CRK rezultatų, pažymėdama, nes visų respublikos regionų rinkimų apylinkių duomenys parodė, kad jai skirta 70–80 proc.

Vakar, pasibaigus balsavimui, Minske ir kituose dideliuose miestuose prasidėjo masiniai nesankcionuoti protestai. Protestuotojai Baltarusijos sostinės centre iš šiukšlių dėžių statė barikadas. Policija panaudojo ašarines dujas, vandens patrankas ir svaiginančias granatas bei išstūmė protestuotojus iš miesto centro. Vykdant veiksmus yra aukų, keli žmonės išvežti į ligoninę.

Tegai:
Baltarusija, Lietuva, Saulius Skvernelis
Dar šia tema
Baltijos šalys ir Lenkija paragino ištirti rinkimus Baltarusijoje
Zacharova įvertino Minsko veiksmus žurnalistų atžvilgiu
Medicininės kaukės

Epidemiologas teigia, kad antroji koronaviruso banga bus rudenį  

(atnaujinta 11:03 2020.08.10)
Specialistas mano, kad sezoninis kilimas greičiausiai prasidės spalį, o tiems, kurie tuo laikotarpiu susirgs, bus sunkiau toleruoti infekciją nei tiems, kurie užsikrėtė vasarą

VILNIUS, rugpjūčio 10 — Sputnik. Rudenį greičiausiai turėtų būti laukiama antros pasaulyje koronavirusinės infekcijos bangos, interviu su Antonu Krasovskiu sakė medicinos mokslų daktaras, epidemiologas ir virusinių infekcijų kontrolės ir prevencijos ekspertas Michailas Favorovas, praneša RT.

"Rugpjūtį ir iki rugsėjo vidurio turėsime pertrauką. Bet tai vėlgi yra tie patys sezoniniai svyravimai", — aiškino jis.

Specialistas mano, kad sezoninis kilimas greičiausiai prasidės spalį, o tiems, kurie tuo laikotarpiu susirgs, bus sunkiau toleruoti infekciją nei tiems, kurie užsikrėtė vasarą.

"Tai nebus taip baisu, kaip tikėtasi kitose vietose, kur apskritai nebuvo sergamumo, tačiau vis tiek gali būti, nes epidemija baigiasi, kai paskiepyta 70 procentų. O Maskvoje turime tik 30 procentų", — teigė Favorovas.

Ekspertas taip pat prognozavo, kaip situacija su COVID-19 vystysis kai kuriuose Rusijos regionuose.

"Maskvoje gana anksti prasidės lėtas kilimas. Virusas jau bus agresyvesnis, palyginti su tuo, koks jis yra dabar. Prasidės lėtas, bet gana užtikrintas kilimas, kuris nepasieks tokių skaičių, kokie buvo, pavyzdžiui, balandį. Na, galbūt jis pakils, tačiau jau lapkričio — sausio mėnesiais, tada prasidės laipsniškas nuosmukis. Bus lėtas kilimas, kurį bus gana lengva kontroliuoti", — pažymėjo epidemiologas.

Anot Favorovo, Sankt Peterburgas turėtų rimčiau pasiruošti sezoniniam pakilimui.

"Kalbant apie Sočį, manau, kad visuose pakrančių miestuose vaizdas yra neryškesnis. Panašiai bus tarp Maskvos ir Sankt Peterburgo", — padarė išvadą jis.

Specialistas taip pat teigė, kad medicinines kaukes teks dėvėti dar dvejus metus.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 19,4 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 722 tūkst. žmonių.

Brazilija, Indija, Rusija, Pietų Afrika, Meksika, Peru, Čilė, Kolumbija ir Iranas taip pat yra tarp dešimties labiausiai paveiktų šalių. 

Tegai:
ruduo, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Mokslininkai rado naują būdą nustatyti COVID-19 ligos sunkumą
Čaplinskas papasakojo ar reikia veido kaukių paplūdimyje