Priešrinkiminė kompanija. Archyvinė nuotrauka

Trys konservatoriai rimtai pasiryžę stoti TS-LKD vairo

114
(atnaujinta 16:22 2017.01.03)
Trys konservatoriai — Gabrielius Landsbergis, Mykolas Majauskas bei Paulius Saudargas yra pasiryžę kovoti iki galo dėl partijos pirmininko posto.

VILNIUS, saus 3 — Sputnik. Likus mažiau nei savaitei iki termino pabaigos į didžiausiosios opozicinės partijos — Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) — pirmininko postą iškelta 12 kandidatų, praneša BNS.

Apie tai, kad vėl kandidatuos į partijos pirmininkus, yra minėjęs dabartinis vadovas Gabrielius Landsbergis. Išbandyti jėgas pasiryžę ir Seimo nariai Mykolas Majauskas bei Paulius Saudargas.

"Esu apsisprendęs dalyvauti. Manau, partijai reikia išlaikyti programinę kryptį, ideologiją. Manau, kad turime viską, ką galime pasiūlyti plačiam rinkėjų spektrui", — antradienį BNS sakė Saudargas.

"Suprantu savo galimybes šioje "pagreitintos" demokratijos šventėje, bet matau, jog mūsų laukia neramūs laikai. Todėl negaliu likti nuošalyje, kai sprendžiasi mūsų bendruomenės nariams ir valstybei svarbūs reikalai", — savo apsisprendimą laiške bendražygiams pirmadienį pranešė Majauskas.

TS-LKD skyriai, bendruomenės, frakcijos į partijos vadovo pareigas taip pat yra pasiūlę buvusį lyderį, ekspremjerą Andrių Kubilių, parlamentarus Ireną Degutienę, Rimantą Dagį, Mantą Adomėną, Žygimantą Pavilionį, Agnę Bilotaitę, Lauryną Kasčiūną, Moniką Navickienę ir partijos Krikščionių demokratų bendrijos pirmininką Valentiną Stundį.

Kad nedalyvaus pirmininko rinkimuose neslepia Degutienė, Navickienė, Adomėnas. Jie teigia remiantys dabartinio lyderio Landsbergio kandidatūrą.

"Ne, ne, ne. Apsisprendžiau nekandidatuoti. Eksperimentai baigėsi. Partija išsirinko žmogų, kuris pora metų tebuvo pirmininku, kuris pradėjo dirbti, reikia leisti jam tęsti darbus", — BNS sakė Degutienė.

Apie tęstinumą kalbėjo ir Navickienė su Adomėnu.

"Matau, kad reikia judėti ta linkme, kuria pajudėjome", — sakė pastarasis.

Dagys, Kasčiūnas, Stundys ir Pavilionis tvirtino dar nepriėmę sprendimo, ar varžysis dėl konservatorių vadovo pareigų.

"Turime atsakyti iki sausio 9-osios, sausio 8-ąją — mano gimtadienis. Per gimtadienį minčių kyla įvairių", — BNS teigė Kasčiūnas.

Buvęs ilgametis TS-LKD vadovas ekspremjeras Kubilius, nors irgi tvirtino dar turįs laiko pagalvoti, leido suprasti nekandidatuosiąs: "Negalvoju, ar dalyvauti rinkimuose".

Su Bilotaite BNS susisiekti nepavyko.

Išankstinių Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininko rinkimų pirmasis turas vyks vasario 11-12 dienomis. Jei partijos vadovas nebus išrinktas per pirmąjį turą, antrajame varžysis du daugiausiai balsų surinkę kandidatai. Išrinkus pirmininką visuotiniu partijos narių balsavimu, jis bus tvirtinamas suvažiavime. Šis vyks kovo 4 dieną.

Iki sausio 9-osios partijos skyriai, bendruomenės, frakcijos dar gali siūlyti kandidatus. Nors rekomenduota pateikti ne daugiau kaip po dvi kandidatūras, retas skyrius laikėsi šio prašymo.

Iki minėtos datos partijos sekretoriatas laukia raštiško iškeltų kandidatų pranešimo, ar jie dalyvaus rinkimuose, ar atsiima kandidatūrą.

Paankstinti TS-LKD lyderio rinkimus paprašė Landsbergis, jis teigė norįs pasitikrinti pasitikėjimo mandatą partijoje.

Pirmą kartą šios partijos pirmininkas bus renkamas ketveriems metams. Iki šiol jo kadencija trukdavo dvejus metus. Landsbergis partijos pirmininku išrinktas 2015 metų balandį.

TS-LKD vienintelė iš Lietuvos partijų rengia tiesioginius pirmininko rinkimus. Dėl partijos skyrių ir bendruomenių iškeltų kandidatų per slaptą balsavimą balsuoja visi TS-LKD nariai.

Per spalį vykusius Seimo rinkimus partija surinko daugiausia — beveik 22% — rinkėjų balsų daugiamandatėje apygardoje, tačiau po antrojo turo pagal mandatų skaičių liko antri. Per antrąjį turą jie pralaimėjo net tose vienmandatėse apygardose, kur įprastai švęsdavo pergalę. Konservatoriai Seime savo frakcijoje turi 31 atstovą, prieš tai buvusiame parlamente jie turėjo 30 vietų.

114
Tegai:
partijos pirmininkas, Tėvinės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratai, Paulius Saudargas, Mykolas Majauskas, Gabrielius Landsbergis, Lietuva
Temos:
Naujas Seimas — naujas gyvenimas (33)
Dar šia tema
Konservatoriai atmetė įstatymą dėl vyro ir moters partnerystės
Nauja Lietuvos valdančioji koalicija: konservatorių nebus
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos nariai Ingrida Šimonytė ir Gabrielius Landsbergis, archyvinė nuotrauka

Konservatoriai paragino Vyriausybę susilaikyti nuo naujų paskyrimų

(atnaujinta 20:41 2020.10.28)
Pasak politikų, kiekvienas naujas paskyrimas, vykstantis skubotai ir valdžių pasikeitimo laikotarpiu, menkina pasitikėjimą

VILNIUS, spalio 28 — Sputnik. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos nariai Ingrida Šimonytė ir Gabrielius Landsbergis ragina kadenciją baigiančius valdančiuosius susilaikyti nuo naujų paskyrimų ir įdarbinimų.

Politikai sureagavo į šiandien viešai pasirodžiusią informaciją apie tai, kad Vyriausybės atstovu Panevėžio ir Utenos apskrityse siūlomas buvęs Panevėžio apskrities policijos viršininkas Egidijus Lapinskas.

"Kiekvienas naujas paskyrimas, vykstantis skubotai ir valdžių pasikeitimo laikotarpyje, menkina pasitikėjimą ir kelia pagrįstų abejonių ar tai nėra savų protegavimas, o pareigas užims tinkami, kompetentingi ir nepriekaištingą reputaciją turintys asmenys", — teigiama konservatorių pranešime. 

Politikai tikisi, kad kadenciją baigiantys valdantieji ras pakankamai politinės išminties, kad susilaikytų nuo naujų paskyrimų.

"Ši Vyriausybė valdymo pradžioje deklaravo principus, kuriais buvo žadama laikytis skaidrumo, netoleruoti protegavimo ir nepotizmo tradicijų, tačiau dabar pasigirsta ne vienas panašaus įdarbinimo atvejis, galimai siekiant maksimaliai išlaikyti įtaką", — pažymėjo konservatoriai.

Pirmasis ir antrasis Seimas rinkimų turas vyko spalio 11 ir 25 dienomis. Šešios partijos sugebėjo įveikti penkių procentų barjerą. Tai yra Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Darbo partija, Lietuvos socialdemokratų partija, Laisvės partija ir Liberalų sąjūdis.

2016 metais rinkimus laimėjo "valstiečiai", kurie šįkart nusileido konservatoriams.

Tegai:
vyriausybė, konservatoriai
Dar šia tema
Konservatoriai papasakojo, su kuo nori sudaryti koaliciją Seime
Ir vėl keičiasi valdžia Lietuvoje: konservatoriai švenčia pergalę 
Konservatoriai papasakojo apie kandidatus į naująją Lietuvos vyriausybę
Lietuvos ir Latvijos siena

Lietuva ir Latvija bendradarbiavimo per sieną programą tęs be Baltarusijos

(atnaujinta 19:05 2020.10.28)
Lietuva pristabdė vykdomų projektų mokėjimus dėl "politinės situacijos" kaimyninėje šalyje ir remdamasi ES rekomendacijomis

VILNIUS, spalio 28 — Sputnik. Europos Sąjungos finansuojamus Bendradarbiavimo per sieną programos projektus Lietuva ir Latvija tęs be Baltarusijos, pranešė vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė Vyriausybės posėdžio metu.

Anot jos, Vidaus reikalų ministerija jau sustabdžiusi vykdomų projektų mokėjimus "atsižvelgdama į Baltarusijos Respublikoje susiklosčiusią politinę situaciją", taip pat į spalio 12 d. Europos Sąjungos Tarybos pateiktas išvadas.

Ministerija taip pat užklausė Europos Komisijos rekomendacijų dėl tolesnių veiksmų.

Tamašunienė pranešė, kad sustabdžius mokėjimus suplanuotiems projektams, ministerija gavo užklausų tiek iš Latvijos, tiek iš Lietuvos institucijų dėl tolesnio jų įgyvendinimo.

"Europos Komisija konkrečių rekomendacijų nepateikė, bet išsakė rekomendacijas dėl griežtesnės projektų priežiūros ir kontrolės", — pasakė vidaus reikalų ministrė.

Ji pažymėjo, kad pagal posėdžio protokolą Vidaus reikalų ministerija, kuri atlieka programos valdymo institucijos funkcijas, lėšas pagal šią programą mokės tik Latvijos ir Lietuvos projektų vykdytojams.

2015 metų lapkričio pabaigoje patvirtinta programa, pagal kurią įgyvendinami bendri su Baltarusija projektai, turi 74 mln. eurų biudžetą, skiriamų iš ES fondų.

Finansavimas numatytas 80-iai bendrų projektų įgyvendinti, iš jų pasirašyta 50-ies bendrų projektų paramos sutartys, buvo numatyti avansiniai mokėjimai visoms trims šalims. Tarp numatytų projektų — pasienio infrastruktūros, telekomunikacijų modernizavimas, įvairios kultūrinės, švietimo, sveikatos, aplinkos apsaugos sričių ir kitos iniciatyvos.

Padėtis Baltarusijoje

Po rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje vykusių prezidento rinkimų, kuriuose šeštą kartą laimėjo Lukašenka, VRK duomenimis, surinkęs 80,1 proc. balsų, šalyje prasidėjo masiniai opozicijos protestai. Opozicija mano, kad rinkimus laimėjo dabar Lietuvoje esanti Svetlana Tichanovskaja.

Opozicijos protestus malšinimo metu saugumo pajėgos prieš protestuotojus, kurie nesutiko su balsavimo rezultatais, naudojo ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas ir gumines kulkas.

Protesto akcijos tęsiasi iki šiol, didžiausios rengiamos savaitgaliais. Be to, akcijas rengia ir Lukašenkos šalininkai.

Vilnius nuo pat pradžių kišasi į Baltarusijos konfliktą ir bando sudaryti sąlygas Baltarusijos piliečių persikėlimui į Lietuvą. Taip pat Lietuvos valdžia atsisako pripažinti Lukašenką teisėtu prezidentu.

Maskva ne kartą ragino Lietuvą nekaitinti padėties kaimyninėje šalyje.

Tegai:
pasienis, Baltarusija, Latvija, Lietuva
Temos:
Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų
Policija Nicoje, 2020 m. spalio 29 d.

Nicoje peiliu ginkluotas užpuolikas nužudė 3 žmones

Pirminiais duomenimis, trys žmonės žuvo, dar keli buvo sužeisti. Išpuolis įvyko prie Notre Dame katedros

VILNIUS, spalio 29 — Sputnik. Prancūzijos Nicos mieste peiliu ginkluotas vyras užpuolė žmones prie Notre Dame katedros, skelbia RIA Novosti su nuoroda į BFMTV televizijos kanalą.

​Incidentas įvyko apie 9:00 (10:00 Lietuvos laiku). Pirminiais duomenimis, trys žmonės žuvo, keli buvo sužeisti. Anot "Reuters", vienai moteriai buvo nupjauta galva.

Užpuolikas buvo sulaikytas.

Miesto meras Christianas Estrosi neatmeta, kad tai buvo teroro išpuolis.

Tegai:
išpuolis, Prancūzija