Baltarusijos atominė. Archyvinė nuotrauka

Baltarusijos ambasadorius: Astravo AE saugi ir elektra bus pigesnė

115
(atnaujinta 10:29 2017.01.11)
Baltarusijos ambasadorius Lietuvoje susitikęs su Seimo pirmininku tikino, kad Baltarusija nemato jokių problemų dėl Astravo AE pagamintos elektros naudojimo ir pardavimo.

VILNIUS, saus 11 — Sputnik. Baltarusija neabejoja netoli Lietuvos sienos statomos atominės elektrinės saugumu ir nemato problemų dėl elektros pardavimo, antradienį pareiškė Baltarusijos ambasadorius Vilniuje Aleksandras Korolis.

Jis antradienį po susitikimo su Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu, žurnalistams pareiškė, kad kitą savaitę į Baltarusiją atvyks Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) misija įvertinti aikštelės parinkimą.

"TATENOS misija dėl aikštelės bus artimiausiu metu. Laukėme praėjusių metų pabaigoje, bet misija atvažiuoja sausio 16-20 dienomis," — žurnalistams Seime sakė Korolis.  

Pranckietis savo ruožtu labai ragino Minską įsileisti tarptautinius stebėtojus ir išsakė susirūpinimą dėl pasikartojančių incidentų.

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenko. Archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Сергей Гунеев

Korolio teigimu, Astravo jėgainėje pagaminta elektra be problemų bus naudojama Baltarusijoje.

"Elektrinė statoma atsižvelgiant į sumažėjusį dujų vartojimą. Todėl mes nematome problemų (dėl elektros pertekliaus).  Lietuvos reikalas — pirkti ar nepirkti. Bet kiekvienu atveju reikia elgtis protingai — jeigu elektra bus pigesnė, tai tikriausiai bet kuri vyriausybė suinteresuota sukurti savo liaudžiai patraukliausias ir naudingiausias sąlygas", — sakė ambasadorius.

Saugumo klausimas

Diplomtas taip pat pareiškė, kad Baltarusija jau įvykdė įsipareigojimą surengti statomos elektrinės patikimumo dirbant nepalankiausiomis sąlygomis bandymus, kitaip vadinamuosius "stress testus".

"Stress testai  jau atlikti. Atlikti vadovaujantis Europos reikalavimais. "Gosatomnadzor" (priežiūros institucija — Sputnik) rengia reikalingus dokumentus, jie bus parengti iki balandžio mėnesio ir tada bus oficialiai perduoti Europos Komisijai vertinimui", — teigė ambasadorius.

Korolis tikino esąs tikras Astravo elektrinės jėgainės saugumu.

Visas naujienas apie Astravo AE statybas galima surasti čia>>

"Aš manau, kad niekas čia neabejoja, kad baltarusiai nėra sau priešai, kad statytų nesaugią elektrinę ir baigė, atsiprašau, tik dvi ar tris klases mokykloje", — pareiškė jis.

Korolis išreiškė pasitikėjimą Rusija kaip atominių elektrinių statybų lydere.

"Rusija yra atomo statybos lyderis, todėl nepasitikėti Rusijos puse negalima", pabrėžė diplomatas.

Jis sakė, kad Baltarusijoje sudaryti visi reikalingi statybos priežiūros mechanizmai.

Praeitą savaitę Užsienio reikalų ministerija paskyrė specialų ambasadorių Astravo AE klausimais Darių Degutį.

Apie Astravo AE

50 kilometrų nuo Vilniaus statomoje Astravo AE bus įrengti du reaktoriai, kurių kiekvieno galia — 1200 megavatų. Pirmąjį reaktorių planuota įjungti 2019 metais, o antrasis reaktorius, pagal dabartinius planus, turėtų pradėti veikti 2020 metais.Baltarusijos AE statoma Gardino srities Astravo rajone. Projekto užsakovas — Respublikinė unitarinė įmonė "Belorusskaya AES", o projekto generalinis rangovas — Rusijos "Atomstroieksport", korporacijos "Rosatom" dalis.

115
Tegai:
Astravo atominė elektrinė (AE), Astravas, atominė elektrinė, Astravo AE, Rosatom, Baltarusijos ambasada, Seimas, Aleksandras Korolis, Viktoras Pranckietis, Lietuva
Temos:
Astravo atominės elektrinės statybos (493)
Dar šia tema
Energetikos ministras: didžiausias tikslas — užtikrinti Astravo AE saugumą
Misija į Baltarusiją: TATENA šiunčia ekspertus įvertinti Astravo AE
Rosatom: Astravo AE korpuso įvedimas gali būti atidėtas bent pusmečiui
Aplinkos ministerija: pagrindiniai nesutarimai dėl Astravo AE neišpręsti
Donaldas Trampas

Asmeninis Trampo advokatas negins jo apkaltos byloje

(atnaujinta 20:49 2021.01.18)
Asmeninis JAV prezidento Donaldo Trampo advokatas Rudis Džiulianis paneigė savo žodžius, kad jis prisijungtų prie valstybės vadovo gynybos komandos apkaltos byloje

VILNIUS, sausio 18 — Sputnik. Anksčiau Džiulianis ABC News sakė, kad jis yra Trampo apkaltos gynėjų komandos narys, ir paaiškino, kad gynyba įrodys, jog prezidento įtarimai dėl sukčiavimo rinkimuose nėra smurto kurstymas.

"Kadangi sakiau kalbą (mitinge sausio 6 dieną prieš prasidedant riaušėms Kapitolijuje), esu liudininkas ir todėl negaliu dalyvauti teisme ar Senato rūmuose", — "ABC News" sakė Džiulianis.

Sausio 6 dieną JAV prezidento Donaldo Trampo šalininkai šturmavo Kapitolijų po Trampo mitingo Vašingtone, Kongreso darbas buvo nutrauktas kelioms valandoms.

Dėl riaušių žuvo demonstrantas ir policininkas, dar trys mirė dėl priežasčių, nesusijusių su smurtu. Teisėsaugos institucijoms numalšinus riaušes, Kongreso nariai patvirtino demokrato Džo Baideno pergalę per rezidento rinkimus. Kongreso Atstovų rūmai apkaltino Trampą riaušių kurstymu.

Tegai:
apkalta, Donaldas Trampas
Dar šia tema
Trampas paskelbė apie protestų pradžią JAV
Trampas pasmerkė Kapitolijaus šturmo dalyvius ir pažadėjo perduoti valdžią Baidenui
Trampas pareiškė, kad neleis nepagarbos tiems, kurie jį palaikė rinkimuose
Ledo ritulis, archyvinė nuotrauka

Baltarusija neteko teisės rengti pasaulio ledo ritulio čempionatą

(atnaujinta 21:02 2021.01.18)
2021 metų Pasaulio ledo ritulio čempionatas turėtų vykti Minske ir Rygoje gegužės 21–birželio 6 dienomis 

VILNIUS, sausio 18 — Sputnik. Baltarusija neteko teisės rengti 2021 pasaulio ledo ritulio čempionatą, praneša Tarptautinė ledo ritulio federacija (IIHF).

"Mums yra labai nemalonu nutraukti bendrą čempionato organizavimą Minske ir Rygoje. Viso šio proceso metu mes bandėme parodyti, kad čempionatas gali tapti sutaikymo įrankiu ir nuraminti sociopolitines problemas, su kuriomis susiduria Baltarusija. IIHF vis dar mano, kad čempionatas neturi būti naudojamas bet kurios politinės pusės palaikymui, tačiau turime pripažinti, kad organizuoti šį renginį Minske būtų netinkama", — teigė IIHF prezidentas Renė Fazelis.

Sausio 11 dieną Fazelis atvyko į Minską, kur susitiko su Baltarusijos prezidentu Aleksandru Lukašenka pasirengimo artėjančiam čempionatui aptarti. Vėliau IIHF vadovas sakė, kad galutinis sprendimas dėl 2021 metų Pasaulio ledo ritulio čempionato Baltarusijoje bus priimtas per kelias dienas. Fazelis pažymėjo, kad kai kas darė spaudimą rėmėjams, ragindamas atsisakyti remti turnyrą, jei jis nebus perkeltas iš Baltarusijos.

Pasaulio ledo ritulio čempionatas turėjo vykti nuo gegužės 21 iki birželio 6 dienos Minske ir Rygoje. Anksčiau Baltarusijos opozicija siekė tarptautinių sankcijų Baltarusijos valdžios institucijoms, ragino boikotuoti arba atšaukti čempionatą Minske ir siuntė atitinkamus kreipimusis į IIHF.

Tegai:
Ryga, Minskas, Baltarusija
Dar šia tema
Tichanovskaja Lietuvoje paprašė tikslinių sankcijų Baltarusijos įmonėms
Dvi Lietuvos įmonės kreipėsi į tarptautinį teismą dėl Baltarusijos 
Tichanovskaja apkaltino Lukašenką dėl situacijos su sanatorija Lietuvoje
Vilnius, archyvinė nuotrauka

Žiemą Vilniaus nakvynės namuose kasnakt pasirūpinama apie 400 benamių

(atnaujinta 21:08 2021.01.18)
Benamiai gavo prieglobstį Vilniaus nakvynės namuose Lenkų g. 1, T. Kosciuškos g. 8 ir Vilkpėdės g. 12

VILNIUS, sausio 19 — Sputnik. Smarkiai atšalus orams, Vilniaus benamiai jau gavo prieglobstį trijuose mieste veikiančiuose nakvynės namuose, praneša savivaldybės spaudos tarnyba.

Pranešama, kad benamiai gavo prieglobstį nakvynės namuose Lenkų g. 1, T. Kosciuškos g. 8 ir Vilkpėdės g. 12. 

Nakvynės paslaugas benamiams teikia BĮ Vilniaus miesto nakvynės namų filialai: Vilkpėdės g. 12 (170 apnakvindinimo vietų), Lenkų g. 1 — 100 vietų, T. Kosciuškos g. 8 (30 vietų).

Vilniaus savivaldybė taip pat iš dalies finansuoja Vilniaus arkivyskupijos "Caritas" projektą "Vilniaus arkivyskupijos Caritas nakvynės namai", kur teikiamos laikino apgyvendinimo paslaugos iki 65 socialinės rizikos asmenų per mėnesį, taip pat psichosocialinė pagalba, dienos užimtumo paslaugos benamiams asmenims.

Šiuo itin šaltu metu socialiai remtiniems gyventojams ir benamiams ne mažiau svarbios ir maitinimo paslaugos, kur sušalę gali gauti karšto maisto. 

Vilniaus Arkivyskupijos Caritas labdaros valgykloje "Betanija" M. K. Paco g. 4 per dieną pamaitinama 150 asmenų, kartą per ketvirtį išdalinama 250 ilgalaikio galiojimo maisto produktų. Dvejose labdaros paramos fondo „Vilties centras valgyklose, įsikūrusiose Gerovės g. 29 ir Tyzenhauzų g. 18 laikinuose modulinės patalpose, kasdien pamaitinama apie 600 asmenų, dar 100 asmenų kas savaitę išdalinama maisto produktų rinkinių. 

Nakvynės namuose Lenkų g. 1 (renovuojami A. Kojelavičiaus g. 50) nakvojantiems ir dėl ligos negalintiems nuvykti iki labdaros valgyklų, bendroje salėje 6 kartus per savaitę tiekiami maisto produktų rinkiniai.

Pranešama, kad visuose Vilniuje veikiančiuose nakvynės namuose kasnakt pasirūpinama beveik 400 benamių. 

Dabar merija rekonstruoja Naujojoje Vilnioje A. Kojelavičiaus g. 50 gatvėje įsikūrusius nakvynės namus, kurie nebuvo remontuoti beveik du dešimtmečius. 

Nakvynės namuose bus įvesta dujotiekio sistema, rekonstruota vandentiekio, buitinių ir lietaus nuotekų sistema, pakeisti inžineriniai tinklai, įrengta signalizacija, 10 dušo patalpų, 2 virtuvės. Apšiltinus ir moderniai rekonstravus pastatą, jis bus pritaikytas žmonių su negalia poreikiams, bus sutvarkyta ir sklypo aplinka. 

Šiuo metu taip pat, vykdoma Gardino g. 2 A esančios labdaros valgyklos rekonstrukcija.

Dar šia tema
Santaros klinikos Vilniuje pradėjo antrąjį skiepijimo nuo koronaviruso etapą
Lietuvoje temperatūra nukrito iki 27 laipsnių šalčio
Privalomos saviizoliacijos nesilaikiusiam vyrui skirtas areštas
Viešasis transportas Vilniuje kursuos dažniau