Rusijos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas. Archyvinė nuotrauka

Rusijos ambasadorius: tvoros statyba panaši į žaidimą smėlio dėžėje

246
Rusijos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas palygino Lietuvos planus statyti tvorą pasienyje su Karaliaučiaus sritimi su vaikų žaidimu.

VILNIUS, saus 22 — Sputnik, Aleksandr Lipovec. Išskirtiniame interviu Sputnik Rusijos Federacijos diplomatinės misijos Lietuvoje vadovas išreiškė savo požiūrį į tvoros statybą.

"Ryšium su Lietuvos valdžios sprendimu, susijusiu su tvoros palei sieną su Rusijos Federacijos Karaliaučiaus sritimi statyba man kilo tokia asociacija: prisimenu savo keturis anūkus, žaidžiančius smėlio dėžėje. Vaikai paprastai stato bokštelius, sienas, pilis, kąsa griovius, apsitvertia vienas nuo kito ir žaidžia "savo" teritorijoje užsienio karieivėlius. Matyt, norą pastatyti tvorą pasienyje diktuoja gyvenimo filosofija, o veikiau smėlio dėžės filosofija", — sakė Udalcovas.

Šių metų valstybės biudžete numatyti 3,6 milijonų eurų tvorai atsitverti nuo Rusijai priklausančios Karaliaučiaus srities.

Kaliningrado srities gubernatoriaus pareigas einantis Antonas Alichanovas suabejojo, kad tokios sumos užteks tvoros statybos projekto realizavimui. Alichanovas nuspėjo, kad greičiausiai kalbama apie pasienio punktų aprūpinimą "vaizdo kameromis ir specialia įranga". Tačiau gubernatorius pabrėžė, kad Rusija pasiruošusi tiekti plytas.

Šiuo atveju Europos Komisija neketina finansuoti tvoros statybos, nes ji nedalyvauja tokios veiklos finansinėje paramoje, anksčiau pareiškė EK migracijos ir vidaus reikalų atstovė Tove Ernst.

"Kalbant apie sieną tarp Lietuvos ir Karaliaučiaus srities, tai išorinė Šengeno zonos siena, Lietuva atsako už jos įrengimą ir lėšų skyrimą", — pasake Ernst. Ji pažymėjo, kad Europos Komisija remia sienų įrengimą, jei tai liečia pasienio kontrolės priemonių ir įrangos, reikalingų išorės sienų įrengimui.

246
Tegai:
tvora, pasienis, Tove Ernst, Antonas Alichanovas, Aleksandras Udalcovas, Lietuva, Vilnius
Dar šia tema
KAM atsisakė komentuoti "Iskander" dislokavimą Karaliaučiaus srityje
URM teigimu, Rusija dislokuoja "Iskander" siekdama nuolaidų iš Vakarų
JAV: "Iskander" dislokavimas Kaliningrade gresia ES saugumui
Rusijos URM paaiškino "Iskander" perkėlimą į Kaliningrado sritį