Tėvynės sąjunga - Lietuvos krikščionys demokratai. Archyvinė nuotrauka

Krikščionys demokratai nerimauja dėl nedeklaruoto Butkevičiaus automobilio

107
(atnaujinta 14:34 2017.01.24)
Seimo TS-LKD frakcijos atstovai kreipėsi į Seimo etikos ir procedūrų komisiją dėl socialdemokrato Algirdo Butkevičiaus automobilio nuomos.

VILNIUS, saus 24 — Sputnik. Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai Gintarė Skaistė ir Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją, prašydami paaiškinti, ar Seimo narys socialdemokratas Algirdas Butkevičius nepažeidė įstatymų, nedeklaravęs, kad iš įmonės "Alavera" nuomojasi 40 tūkstančių eurų vertės "Audi Q7" automobilį, už kurį kas mėnesį moka 480 eurų, praneša Seimas.

"Pats buvęs premjeras Butkevičius supranta, kad tokius sandorius deklaruoti politikui privaloma. Šiuo atveju visuomenei jokios informacijos apie nuomojamą automobilį jis neteikė. Taigi bet koks slapukavimas iškart kelia įtarimų, kad kažkas yra negerai", — pažymi Skaistė.

Be to, visai neseniai valdančioje daugumoje esantys socialdemokratai paragino koalicijos partnerius Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą nežeminti šalies parlamento reputacijos ir nedelsti pateikiant įrodymus dėl keliamų klausimų apie Seimo narės Kildišienės naudojamą automobilį.

Socialdemokratų pranešime spaudai buvo sakoma, kad "skaidrumas neturėtų būti deklaruojamas tiktai programoje. Juolab kad viešojoje erdvėje manipuliuojama tokiomis sąvokomis kaip korupcijos požymiai, poveikis Seimo nariams, Seimo nario papirkimas ir panašiais".

Anot Kasčiūno, tokiais pačiais skaidrumo principais turėtų vadovautis ir Butkevičius.

"Tačiau panašu, kad ir dabar, ir praėjusioje kadencijoje, kai socialdemokratai vadovavo Vyriausybei, poreikis skaidrumui buvo ne socialdemokratų prioritetas", — sako Kasčiūnas.

Parlamentarai Seimo nario Butkevičiaus prašo viešai paskelbti automobilio nuomos sutartį.

107
Tegai:
turto deklaravimas, Seimo Etikos ir procedūrų komisija, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), Laurynas Kasčiūnas, Gintarė Skaistė, Algirdas Butkevičius, Lietuva
Dar šia tema
Metų kryptis: korupcija aukščiausiuose ešelonuose
Andrius Kubilius kritikuoja naują valdžią
Apklausa atskleidė Lietuvos politinių jėgų išdėstymą
Pagojus atsistatydina iš pareigų ir stabdo narystę partijoje
Discussion