Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas. Archyvinė nuotrauka

Ministras: tvora su Karaliaučiumi statoma dėl geopolitinių priežasčių

116
Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas teigia, kad tvora Rusijos pasienyje bus statoma dėl geopolitinių priežasių, siekiant išvengti nelegalios migracijos.

VILNIUS, saus 24 — Sputnik. Pasienyje su Karaliaučiumi Lietuva tvorą statys ir dėl geopolitinių priežasčių, pareiškė vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas interviu "Žinių radijui".

Anksčiau buvos skelbiama, kad šių metu valstybės biudžete numatyti 3,6 milijonų lėšų tvoros statybai. Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis teigia, kad tvoros statyba būtina, siekiant užtikrinti Lietuvos ekonominį saugumą.

"Tačiau yra ir kitos priežastys, jos yra geopolitinės. <…> Manau, šios priežastys taip pat labai svarbios, ypač noriu pabrėžti dėl politikų valios — pirmą kartą iš Lietuvos biudžeto buvo skirta pinigų tvorai, valstybės sienos apsaugai sustiprinti. Sakyčiau, (politikai) įvertino tam tikras grėsmes ir Lietuvos nacionalinio saugumo strategijoje numatytus tikslus ruošiamasi įgyvendinti, jų pasiekti", — antradienį sakė Misiūnas.

Pasak jo, dviejų metrų aukščio tvora sustiprintu pagrindu ir trukdančiomis ją perlipti specialiomis kliūtimis bus įrengta taip pat siekiant pažaboti kontrabandą ir apsisaugoti nuo nelegalios migracijos.

Iki šiol sausumoje valstybės sieną žymėjo specialūs ženklai ir 13 metrų pločio kontrolės juosta, ja driekiasi pėdsakų juosta, patrulinis takas.

Vyriausybė žada, kad siena su Baltarusija ir Karaliaučiumi moderniomis priemonėmis visiškai bus saugoma nuo 2020 metų.

Kaliningrado srities gubernatoriaus pavaduotojas Antonas Alichanovas, atsakydamas į Lietuvos VRM vadovo Eimučio Misiūno pareiškimą dėl tvoros pasienyje su Rusija statybos, pažymėjo, kad Rusijos pusė pasiruošusi tiekti Lietuvai plytas.

116
Tegai:
tvora, Kaliningrado sritis, pasienis, Eimutis Misiūnas, Lietuva
Discussion