Mergina su JAV vėliava. Archvyinė nuotrauka

Lietuvos konservatoriai pirmieji išreiškė palaikymą Trampui

96
(atnaujinta 18:58 2017.01.24)
Konservatoriai, kurių lyderis dar vasarą siūlė Donaldui Trampui "pasigydyti", prie Jungtinių Amerikos Valstijų ambasados Lietuvoje organizavo nesankcionuotą piketą naujajam JAV prezidentui palaikyti.

VILNIUS, saus 24 — Sputnik, Aleksandr Lipovec. Atsižvelgiant į masinius mitingus prieš naująją Donald Trump (Donaldo Trampo) administraciją JAV, paramos akcija Lietuvos sostinėje buvo labai  kukli.

Su plakatais ir vėliavomis prie JAV ambasados Lietuvoje atėjo septyni jauni konservatoriai ("Tėvynės sąjunga — krikščionys demokratai"), vadovaujami Lauryno Kasčiūno.

Пикетчики у посольства США в Литве
© Sputnik/ Alexander Lipovets
Protestuotojai prie JAV ambasados Lietuvoje

"Jungtinėse Amerikos Valstijose išrinktas naujas prezidentas. Mes gerbiame amerikiečių demokratiją ir turime priprasti prie to. Šiuo piketu mes norime pasiūsti signalą naujam Jungtinių Valstijų prezidentui, kad mes susidūrėme su išorės grėsme. Ir vietoj (Trampo — Sputnik) kritikos ieškokime būdų, kaip prie jo prieiti, sukurti santykius", — pareiškė Kasčiūnas žurnalistams.

Seimo deputatas dar kartą pakartojo tai, apie ką po Trampo pergalės teigė šalies vadovė Dalia Grybauskaitė ir užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. Jis pažymėjo neginčijamą JAV lyderystę Europoje ir tai, kad valstijos ir toliau turėtų išlikti Europos saugumo garantu. Ir dabar labai svarbu, kad Trampas pripažintų, kad Lietuva ir JAV visada buvo ir bus sąjungininkės.

Владимирас Лаучюс, политолог, журналист
© Sputnik/ Alexander Lipovets
Vladimiras Laučius, politologas, žurnalistas

Atsakydama į Trampo pastabą, kad daugelis NATO narių nevykdo vieno iš svarbiausių reikalavimų — skirti gynybai bent 2% BVP, Lietuva jau pareiškė, kad iki 2020 metų išlaidos kariuomenei išaugs iki 2,5%.

"Esminė (piketo — Sputnik) idėja yra ta, kad mes galime jį mėgti arba nemėgti, galime būti skirtingų ideologinių orientacijų žmonės, bet turime aiškiai suprasti, kad tai (Trampas — Sputnik) yra Vakarų pasaulio lyderis, ir kai mums kils kokia nors grėsmė, mes kreipsimes į jį, o ne į masinius protestuotojus, kurie protestuoja prieš jį", — pasakė Kasčiūnas.

 • Пикетчики позируют перед телекамерами
  Piketuotojai pozuoja prieš televizijos kameras
  © Sputnik/ Alexander Lipovets
 • Депутат Сейма Лауринас Кащюнас и участники акции
  Seimo narys Laurynas Kasčiūnas ir akcijos dalyviai
  © Sputnik/ Alexander Lipovets
 • Депутат Сейма от консерваторов Лауринас Кащюнас общается с журналистами
  Konservatorius Laurynas Kasčiūnas bendrauja su žiniasklaida
  © Sputnik/ Alexander Lipovets
 • Плакаты в поддержку Дональда Трампа в руках молодых консерваторов Литвы
  Plakatai su Donaldą Trampą palaikančiais šūkiais jaunųjų konservatorių rankose
  © Sputnik/ Alexander Lipovets
1 / 4
© Sputnik/ Alexander Lipovets
Piketuotojai pozuoja prieš televizijos kameras

"Reikia baigti chaosą, kuris yra susijęs su jo asmenybe ir kurti normalius politinius santykius. Mes per daug jėgų sutelkėme, kad laimėtų Hilary Clinton (Hilari Klinton) ir tai buvo mūsų klaida", — pridūrė jis.

Prisimename, kad rinkiminės kompanijos metu visas Lietuvos politinis elitas, vadovaujamas konservatorių buvo įsitikinęs, Demokratų partijos atstovės pergale.

Trampo adresu iš Vilniaus buvo girdimos tik nemalonios replikos. O konservatorius, pirmasis nepriklausomos Lietuvos lyderis, buvęs europarlamentaras Vytautas Landsbergis, Vašingtono skvero atydarymo metu pareiškė: "Mus šiandien gąsdina kai kurios pabaisos, bet jau ne pirmą kartą. Pasirodo šmėkla, kuri sako: žiūrėkit, JAV išstos iš NATO, sugriaus NATO, ką jūs tada darysite? O mes sakome: eik tu į vieną įstaigą pasikonsultuok dėl sveikatos".

96
Tegai:
palaikymas, piketas, Tėvynės sąjunga - Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), Seimas, Laurynas Kasčiūnas, Donaldas Trampas, Lietuva, Vilnius
Dar šia tema
Madona pasiteisino dėl Trampui adresuotų keiksmažodžių
Trampas: laikas veikti
Niujorko meras ir Robertas De Niras vadovavo mitingui prieš Trampą
Daugiatūkstantinis mitingas prieš Donaldą Trampą praėjo Niujorke
Aleksandras Lukašenka, archyvinė nuotrauka

ES paskelbė datą, kada Lukašenka "nustoja" būti prezidentu

(atnaujinta 20:21 2020.09.19)
Europos Parlamentas palaiko sankcijų įvedimą Baltarusijos pareigūnams ir rusams, pritariantiems Lukašenkos režimui, taip pat siūlo visiškai įšaldyti bet kokį finansavimą Minskui iš Europos pusės

VILNIUS, rugsėjo 19 — Sputnik. Europos Parlamentas pareiškė, kad nuo lapkričio 5 dienos nustos laikyti Aleksandrą Lukašenką Baltarusijos vadovu.

"Kai pasibaigs <...> dabartinio autoritarinio lyderio Aleksandro Lukašenkos kadencija, Parlamentas jo nebepripažins šalies prezidentu", — sakoma rezoliucijoje.

Šiame dokumente Europos Parlamentas Baltarusijos opozicijos koordinacinę tarybą taip pat pripažino "laikinuoju žmonių atstovu" ir palaikė naujų rinkimų rengimą. EP taip pat palaikė galimas sankcijas prieš Lukašenką.

Baltarusijos užsienio reikalų ministerija teigė esanti nusivylusi Europos Parlamento veiksmais. Ministerija taip pat pažymėjo, kad struktūra, laikanti save objektyvia ir demokratiška, nerado politinės valios "pažvelgti toliau savo nosies". Respublikos Taryba rezoliucijos priėmimą pavadino kišimusi į valstybės vidaus reikalus. Rusijos Valstybės Dūmos pirmininkas Viačeslavas Volodinas taip pat apibūdino dokumentą panašiai. Jis rezoliuciją pavadino bandymu pakeisti šalies valdžią.

Masiniai protestai Baltarusijoje prasidėjo rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos, oficialiais respublikos CRK duomenimis, laimėjo Lukašenka, surinkęs 80,1 % balsų. Opozicija atsisakė pripažinti oficialius rezultatus ir laimėtoja laiko Svetlaną Tichanovskają.

Pirmosiomis dienomis veiksmus numalšino saugumo pajėgos, prieš protestuotojus, kurie nesutiko su rezultatais, jos naudojo ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas. Oficialiais duomenimis, pirmosiomis dienomis buvo sulaikyta per 6,7 tūkst. žmonių. Kaip pranešė respublikos Vidaus reikalų ministerija, per riaušes buvo sužeista šimtai žmonių, tarp jų daugiau nei 130 teisėsaugos pareigūnų. Valdžia oficialiai patvirtino trijų protestuotojų mirtį.

Tegai:
ES, Aleksandras Lukašenka, Baltarusija
Temos:
Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų
Dar šia tema
Tichanovskaja paragino JT ŽTT nedelsiant įsikišti į situaciją Baltarusijoje
Įsakymo kaina. Kuo rizikuoja Lietuva dideliame žaidime prieš Rusiją?
Ekspertas: Lietuva, Lenkija ir Ukraina gali surengti provokacijas Baltarusijai
Lukašenka pasienyje pakabino spynas
Pasienio kontrolės punktas, archyvinė nuotrauka

Ekspertas: Lietuva, Lenkija ir Ukraina gali surengti provokacijas Baltarusijai

(atnaujinta 18:25 2020.09.18)
Baltarusijos lyderis priėmė absoliučiai teisingą, logišką sprendimą uždaryti sienas šioms šalims, mano ekspertas Vladimiras Kozinas

VILNIUS, rugsėjo 18 — Sputnik. Lietuva, Lenkija ir Ukraina destabilizuoja padėtį Baltarusijos viduje, todėl didžioji dauguma Baltarusijos gyventojų palaiko šalies prezidento Aleksandro Lukašenkos sprendimą, interviu Sputnik Lietuva sakė Rusijos Federacijos karo mokslų akademijos narys, MGIMO Karinių-politinių tyrimų centro ekspertas Vladimiras Kozinas.

Pasak eksperto, ir kariniu, ir politiniu požiūriu jo priimti sprendimai dėl trijų įvardytų valstybių yra visiškai teisingi, logiški ir racionalūs.

"Nes, pirma, gali būti įvairių rūšių provokacijų iš Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos. Antra, gali būti jų agentų infiltracija, siekiant destabilizuoti padėtį Baltarusijos Respublikoje. Trečia, gali būti sukurti kanalai grynųjų pinigų perdavimui į įvairias destruktyvias pajėgas, kurios įsitvirtino Baltarusijos Respublikoje, siekdamos toliau destabilizuoti padėtį mūsų šalyje. Ir reiktų atsižvelgti į ketvirtą punktą: NATO valstybės narės jau sustiprino savo kariuomenę Lietuvoje, Lenkijoje, Estijoje", — sakė ekspertas.

Todėl, Kozino manymu, šis žingsnis — teisingas, taip pat jis pažymėjo, kad didžioji Baltarusijos dalis palaiko šį sprendimą.

Baltarusija priversta uždaryti valstybės sieną iš vakarų, ketvirtadienį Minske vykusiame moterų forume "Už Baltarusiją" sakė prezidentas Aleksandras Lukašenka.

Prezidentas taip pat paragino Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos tautas "sustabdyti savo išprotėjusius politikus ir užkirsti kelią karui".

Padėtis Baltarusijoje

Didžiuliai opozicijos protestai prasidėjo visoje Baltarusijoje rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos Lukašenka laimėjo šeštą kartą — oficialiais CRK duomenimis, jis surinko 80,1 % balsų. Opozicija mano, kad rinkimus laimėjo dabar Lietuvoje esanti Svetlana Tichanovskaja.

Lietuva nuo pat protesto Baltarusijoje pradžios aktyviai dalyvauja kaimyninės valstybės reikaluose. Lietuvos politikai reikalauja naujų rinkimų, nes mano, kad rezultatai esą buvo "suklastoti".

Maskva ne kartą ragino Lietuvą nekurstyti situacijos kaimyninėje šalyje ir suteikti Baltarusijos žmonėms galimybę ją susitvarkyti patiems. Kaip teigė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, Lietuva peržengė visas padorumo ribas keldama reikalavimus Baltarusijai. Jis pažymėjo, kad Vilnius kartu su Tichanovskaja "dirba visai nedemokratiniais metodais".

Tegai:
prezidento rinkimai, Aleksandras Lukašenka, Baltarusija
Temos:
Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų
Dar šia tema
Paaiškėjo Baltarusijos sienos su Lenkija ir Lietuva kontrolės stiprinimo detalės
Linkevičius pavadino Lukašenkos reakciją "neadekvačia"
Lietuva sureagavo į Lukašenkos grasinimus uždaryti sieną: atsakymas bus adekvatus
Vestuvės, archyvinė nuotrauka

Koronavirusu užsikrėtusi moteris sudalyvavo anūko vestuvėse ir mirė

(atnaujinta 23:16 2020.09.19)
Moters giminaičiai tiksliai nenurodė, kokia buvo tiksli senolės mirties priežastis

VILNIUS, rugsėjo 20 — Sputnik. COVID-19 užsikrėtusi moteris mirė praėjus kelioms dienoms po to, kai sudalyvavo anūko vestuvėse, pranešė "The Sun".

Jaunavedžiai internete paskelbė bendrą nuotrauką su močiute ir vartotojai juos sukritikavo dėl neatsakingo požiūrio į kitų sveikatą.

Gindamasi vyro nuotaka parašė, kad "močiutė stovėjo toli nuo svečių, o paskelbta nuotrauka buvo vienintelė, kurioje jie buvo kartu".

Ji sakė, kad tai buvo paskutinė jų bendra nuotrauka.

Nuotaka nenurodė pagyvenusios moters mirties priežasties, tačiau visi, kuriems buvo diagnozuotas koronavirusas, turi izoliuotis, kad būtų išvengta jo plitimo, pažymima straipsnyje.

Tegai:
COVID-19, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Izraelis pirmasis pasaulyje dar kartą įvedė karantiną
NVSC reikalauja skubiai spręsti COVID-19 tyrimų Radviliškyje klausimą