Dalia Grybauskaiė ir Vokietijos gynybos ministrė Ursula von der Leyen, nuotrauka iš įvykio vietos

Prezidentė susitiko su NATO bataliono kariais Rukloje

92
(atnaujinta 14:34 2017.02.07)
Dalia Grybauskaitė pasveikino tarptautinio NATO bataliono karius, kurie bus įtraukti į Lietuvos kariuomenės "Geležinio vilko" brigados sudėtį.

VILNIUS, vasario 7 — Sputnik. Prezidentė Dalia Grybauskaitė Rukloje, Lietuvos Didžiojo etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke, pasveikino į Lietuvą atvykusius NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės karius ir susitiko su Vokietijos gynybos ministre Ursula von der Leyen, pranešė Prezidentūros kanceliarija.

Даля Грибаускайте и министр обороны Германии Урсула фон дер Ляйен
Dalia Grybauskaitė ir Vokietijos gynybos ministrė Ursula von der Leyen

Ceremonijoje taip pat dalyvavo JAV, Belgijos ir Čekijos kariai.

Sveikindama Vokietijos ir kitus sąjungininkų karius, prezidentė pabrėžė, jog šiandien žengiamas istorinis žingsnis — priešakinės NATO pajėgos Lietuvoje parodo tvirtą Aljanso narių solidarumą ir padeda užtikrinti Lietuvos žmonių bei viso regiono saugumą.

Даля Грибаускайте жмет руку Главнокомандующему Литовской армии Йонасу Жукасу
Dalia Grybauskaitė ir krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis sveikina karius

Sprendimas atsiųsti keturis batalionus į Baltijos valstybes ir Lenkiją priimtas praeitų metų liepą NATO viršūnių susitikime Varšuvoje, reaguojant į Rusijos keliamą karinę grėsmę. Tai viena iš Aljanso atgrasymo priemonių, kuria siekiama užkirsti kelią bet kokiai galimai agresijai.

Atsakomybę vadovauti NATO priešakinių pajėgų batalionui Lietuvoje prisiėmė Vokietija. Prezidentė padėkojo ministrei Ursulai von der Leyen už išskirtinį Vokietijos vaidmenį ir lyderystę, kad būtų užtikrintas Lietuvos, regiono ir visos Europos saugumas.

Даля Грибаускайте жмет руку солдату НАТО
Dalia Grybauskaitė pasveikino NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės karius

Nuolatinė NATO priešakinių pajėgų dislokacijos vieta bus Lietuvos Didžiojo etmono Jonušo Radvilos mokomasis pulkas Rukloje. Batalionas bus įtrauktas į Lietuvos kariuomenės "Geležinio vilko" brigados sudėtį. Tarnybą Lietuvoje atliks 650 Vokietijos Bundesvero karių. Prie jų jau prisijungė 100 Belgijos, o iki liepos dar prisijungs 250 Olandijos, 200 Norvegijos ir 30 Liuksemburgo karių. Kitąmet į bataliono sudėtį įsitrauks Prancūzijos ir Kroatijos kariai.

Солдаты НАТО из США
Ceremonijoje dalyvavo JAV, Belgijos ir Čekijos kariai

Analogiški batalionai taip pat bus suformuoti ir kitose regiono valstybėse. Į Lenkiją toks batalionas atvyks kovą, į Estiją — balandį, į Latviją — birželį. Vadovaujančių šalių vaidmenis atitinkamai prisiėmė JAV, Jungtinė Karalystė ir Kanada.

Dvišaliu pagrindu Lenkijoje taip pat dislokuota 4000 JAV karių ir karinės technikos, kurie nuolatos rotuosis visose Baltijos valstybėse.

92
Tegai:
tarptautinis batalionas, NATO, Ursula von der Leyen, Dalia Grybauskaitė, Rukla, Lietuva
Temos:
Lietuva — NATO dalis (177)
Dar šia tema
Prezidentė pasveikins NATO priešakinių pajėgų bataliono karius
Čekija nori prisijungti prie tarptautinio NATO bataliono Baltijos šalyse
Europiečiams reikalinga NATO pagalba — lietuviai palaiko šią nuomonę
NATO priešakinio bataliono kariai iš Vokietijos atvyksta į Lietuvą