Kariai, archyvinė nuotrauka

Lietuviai dalyvauja karinėje operacijoje Irake

67
Lietuvos kariniai instruktoriai, priskirti Danijos karių kontingentui, treniruos Irako karius.

VILNIUS, vasario 7 — Sputnik. Antradienį, vasario 7 dieną, Lietuvos kariuomenės instruktorių grupė pradėjo tarnybą JAV vadovaujamos koalicijos operacijoje Irake "Įgimtas ryžtas", pranešė Krašto apsaugos spaudos tarnyba.

Krašto apsaugos ministerija. Archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Александр Липовец

Šešių Lietuvos kariuomenės instruktorių grupė priskirta Danijos karių kontingentui, kuriame taip pat tarnauja Latvijos ir Estijos kariai.

Lietuvos kariai kartu su sąjungininkais treniruos Irako saugumo pajėgų karius, vykdys jų karinį rengimą ir mokymą, taip pat užtikrins saugumą mokymo vietoje. Kaip ir kitose šiuo metu vykstančiose operacijose, Lietuvos kariai dalyvausiantys operacijos Irake metu kovinių užduočių nevykdys.

Prieš išvykdami į operacijos rajoną Irake Lietuvos kariai beveik pusę metų dalyvavo įvairiuose kursuose, treniravosi tiek Lietuvoje, tiek ir Danijoje.

Lietuvos kariai į tarptautinę operaciją Irake siunčiami pagal 2016 metų birželio 29 dieną Lietuvos Respublikos Seimo nutarimą, kuriame numatyta į JAV vadovaujamos koalicijos operaciją "Įgimtas ryžtas" siųsti iki 30 karių ir valstybės tarnautojų.

Dalyvavimas tarptautinėse operacijose yra svarbi Lietuvos tarptautinių įsipareigojimų tarptautiniam saugumui išraiška, taip pat priemonė stiprinti ES bendrąją saugumo ir gynybos politiką, NATO kolektyvinę gynybą ir karinį bendradarbiavimą.

Tarptautinės karinės operacijos

Tarptautinė operacija Irake bus septintoji Lietuvos kariuomenės šiuo metu vykdoma operacija. Šiuo metu daugiau nei 30 Lietuvos karių dalyvauja šešiose NATO, Europos Sąjungos ir Jungtinių Tautų tarptautinėse operacijose.

Šeši kariai dalyvauja ES vykdomose operacijose: mokymo misijoje Malyje — du kariai, karinėje operacijoje Viduržemio jūros regiono pietų centrinėje dalyje "Sophia" — trys kariai ir karinėje jūrų operacijoje "Atalanta" — vienas karys. NATO vadovaujamoje operacijoje Afganistane "Tvirta parama" dalyvauja 21 karys ir NATO taikos palaikymo pajėgų misijoje Kosove — vienas karys.

Keturi Lietuvos kariai dalyvauja JT taikos palaikymo misijoje Malyje "Minusma".

67
Tegai:
tarptautinės operacijos, kariai, lietuviai, Irakas
Dar šia tema
Lietuvis tikrins Rusijos karinį dalinį
Karoblis susitiko su Lietuvos kariais Ukrainoje