Astravo Ae statybos, archyvinė nuotrauka

Seimas siekia įstatymu apsisaugoti nuo Astravo AE elektros

55
(atnaujinta 11:04 2017.02.20)
Seimo posėdyje Energetikos komisija pritarė Elektros energetikos sistemos bei elektros energijos rinkos apsaugos įstatymo projektui, siekdama apsaugoti Lietuvą nuo nesaugiai generuoojamos elektros

VILNIUS, vasario 20 — Sputnik. Vasario 15 dieną posėdyje Energetikos komisija pritarė Elektros energetikos sistemos bei elektros energijos rinkos apsaugos įstatymo projektui, kurio tikslas — nustatyti apsaugos nuo grėsmę nacionaliniam saugumui, aplinkai ir visuomenės sveikatai keliančiose elektrinėse  pagamintos elektros energijos patekimo į Lietuvos Respublikos elektros energetikos sistemą bei elektros energijos rinką bendruosius įgyvendinimo principus, sąlygas ir etapus.

Astravo AE statybos, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Василий Семашко

Apie tai pirmadienį pranešė Seimo spaudos tarnyba.

Vasario 10 dieną Lietuvos partijų lyderiai vieningai pasirašė susitarimą "Dėl bendrų veiksmų dėl nesaugios Astravo AE" atsisakyti pirkti Astravo AE generuojamą elektros energiją.

Susitarime pripažįstama, kad nesaugiai vos už poros dešimčių kilometrų nuo sienos su Lietuva statoma Astravo AE yra grėsmė Lietuvai, ir sutariama, kad būtina imtis visų reikiamų veiksmų pavojui sumažinti.

Patvirtindami įstatymp projektą, Energetikos komisijos nariai ir Užsienio reikalų, Energetikos ir Aplinkos ministerijų, Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos, AB "Litgrid" atstovai vieningai pritarė nuomonei, kad Baltarusija, Astravo rajone statydama branduolinę elektrinę, jau yra pažeidusi tiek tarptautinius branduolinės saugos reikalavimus, kuriuos pati yra patvirtinusi, tiek tarptautinės teisės bei Jungtinių tautų susitarimų (Konvencijų) nuostatas.

Apie Astravo AE

50 kilometrų nuo Vilniaus statomoje Astravo AE bus įrengti du reaktoriai, kurių kiekvieno galia — 1200 megavatų. Pirmąjį reaktorių planuota įjungti 2019 metais, o antrasis reaktorius, kaip planuojama, turėtų pradėti veikti 2020 metais. Baltarusijos AE statoma Gardino srities Astravo rajone. Projekto užsakovas — Respublikinė unitarinė įmonė "Belorusskaya AES", o projekto generalinis rangovas — Rusijos "Atomstroieksport", korporacijos "Rosatom" dalis.

55
Tegai:
energija, elektra, Astravas, atominė elektrinė, Astravo AE, Seimas
Temos:
Astravo atominės elektrinės statybos (111)
Dar šia tema
ES neatsakė į Lietuvos reikalavimus įrodyti Astravo AE saugumą
Lukašenko Lietuvai apie Astravo AE: tai bus mūsų bendra elektrinė
Linkevičius: kompromisų Astravo klausimu negali būti
Baltarusija kviečia dar kartą aptarti Astravo AE klausimus
Discussion