Olandų kariai prisijungė prie NATO priešakinių pajėgų bataliono Rukloje, nuotrauka iš įvykio vietos

Olandų kariai prisijungė prie NATO priešakinių pajėgų bataliono Rukloje

60
(atnaujinta 17:38 2017.03.23)
Į Lietuvos kariuomenės Aviacijos bazę Šiauliuose atskrido daugiau nei 100 Nyderlandų karių

VILNIUS, kovo 23 — Sputnik. Visas Nyderlandų kariuomenės kontingentas, skirtas Vokietijos vadovaujamai NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei, katvirtadienį atvyko į Lietuvą, praneša Krašto apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

Ketvirtadienį į Lietuvos kariuomenės Aviacijos bazę Šiauliuose atskrido pagrindinė Nyderlandų karių grupė — daugiau nei 100 karių. Iš viso tarptautinei kovinei grupei priskirtų Nyderlandų karių bus apie 250. Balandžio pradžioje planuojamos bendros Vokiečių ir Nyderlandų karių bendros pratybos Lietuvos kariuomenės poligone Pabradėje.

Jau anksčiau olandų kariai atsigabeno ir įvairios karinės ginkluotės ir įrangos — apie 40 įvairios karinės technikos: pėstininkų kovos mašinų CV 90, žvalgybos transporto priemonių "Fennek", įvairios paskirties transporto priemonių "Boxer", šarvuotų remonto evakavimo mašinų.

Anot ministerijos, Lietuvoje dislokuojamų Nyderlandų pajėgų pagrindą sudaro Havelte įsikūrusio Nyderlandų kariuomenės Sausumos pajėgų 43-iosios mechanizuotosios pėstininkų brigados 44-ojo Nyderlandų mechanizuotojo pėstininkų bataliono kariai. 44-ojo bataliono kariai Lietuvoje bus dislokuoti iki liepos, vėliau juos keis kariai iš 13-osios brigados.

NATO viršūnių susitikimo sprendimai

2016 metų liepą NATO viršūnių susitikime Varšuvoje buvo priimtas sprendimas, siekiant "stiprinti rytinį aljanso flangą", dislokuoti Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje po NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinę grupę. Jas formuoti įsipareigojo Didžioji Britanija, Vokietija, Kanada ir JAV.

Sisteminės analizės ir prognozavimo centro prezidentas Rostislavas Iščenko, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владимир Трефилов

Šiuo metu į Lietuvą jau atvyko apie 450 Vokietijos karių, taip pat kariai iš Belgijos ir Nyderlandų.

NATO priešakinių pajėgų batalione Lietuvoje šiais metais tarnaus Vokietijos, Norvegijos, Nyderlandų, Belgijos, Liuksemburgo kariai, kitais metais — Kroatijos ir Prancūzijos kariai. Iš viso apie 1 200 karių.

Beprecedentis nuo Šaltojo karo pastangas stiprinti savo karinį buvimą Rytų Europoje NATO tariamai paaiškina padidėjusį agresyvumą iš Rusijos pusės.

Tokios beprecedentės nuo šaltojo karo laikų pabaigos NATO karinio buvimo Rytų Europoje sustiprinimo priemonės aiškinamos neva padidėjusia agresija iš Rusijos.

Maskva ne kartą pabrėždavo, kad nėra suinteresuota situacijos eskalavimu nei Baltijos regione, nei bet kurioje kitoje vietoje. Kremliuje pažymi, kad tušti, nieko nepagrįsti teiginiai apie pavojų iš Maskvos tarnauja NATO pretekstu nepagrįstai didinti karines pajėgas prie Rusijos sienų.

60
Tegai:
NATO priešakinių pajėgų batalionas, karinė technika, karinės pratybos, NATO, Rukla, Lietuva
Temos:
Lietuva — NATO dalis (177)
Dar šia tema
Tarptautinis NATO batalionas Lietuvoje pasiruošęs treniruotėms
NATO vadovas iškėlė dar vieną versiją dėl "išprievartautos" mokinės
Keturių NATO šalių piliečiai norėtų karinės sąjungos su Rusija
Baltijos šalys susitarė dėl paprastesnio NATO pajėgų judėjimo
Skvernelis patikino: NATO gynybos išlaidos bus didinamos