Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis susitikiko su JAV specialiųjų operacijų vadavietės vadu generolu Reimondu Tomasu, nuotrauka iš įvykio vietos

Pranckietis: gynybai Lietuva 2018-aisiais skirs 2,07% BVP

96
(atnaujinta 13:43 2017.05.20)
Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis susitikime su JAV specialiųjų operacijų vadavietės vadu pažymėjo, kad Lietuva rengiasi kovoti su potencialiu agresoriumi ir todėl planuoja didinti išlaidas gynybai

VILNIUS, gegužės 20 — Sputnik. Kitais metais išlaidos gynybai pasieks 2,07% BVP, tai reiškia, kad Lietuva deda pastangas, kad būtų pasirengusi kovoti su potencialiu agresoriumi, penktadienį pareiškė Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis susitikimo metu su JAV specialiųjų operacijų vadavietės vadu generolu Raymond Thomas (Reimondu Tomasu), praneša Seimas.

Anksčiau Lietuvos Valstybės gynybos taryba nusprendė siūlyti 2018 metų biudžete numatyti papildomus 149,2 milijonus eurų krašto apsaugos sistemos finansavimui. Remiantis prognozėmis, Lietuvos gynybos finansavimas gali viršyti 2% BVP. Šiemet Lietuvos gynybos biudžetas siekia 723,8 milijonų eurų, arba 1,8% BVP.

"Mes dedame visas pastangas, kad būtume pasirengę kovoti su potencialiu agresoriumi. Mums nestinga ir politinės valios — politinės partijos tvirtai remia gynybos išlaidų didinimo planus. Kitais metais išlaidos gynybai pasieks 2,07% BVP", — sako Seimo pirmininkas.

Po susitikimo su Seimo pirmininku Thomasas nuvyko į Pabradę, kur su kitais svečiais stebės tarptautines Specialiųjų operacijų pajėgų pratybas "Liepsnojantis kalavijas", kuriose dalyvauja ir amerikiečių kariai.

Anksčiau JAV prezidentas Donald Trump (Donaldas Trampas) pareiškė, kad laukia iš NATO sąjungininkų išlaidų gynybai didinimo. NATO viršūnių susitikime Velse 2014 metais visi jo dalyviai įsipareigojo per 10 metų padidinti išlaidas gynybai iki 2% BVP, rekomenduojamų kiekvienai šaliai jos įstojimo į NATO sudėtį metu. Dabar šį išlaidų dydį palaiko tik penkios iš 28 valstybių — aljanso narių.

"Liepsnojantis kalavijas 2017" — tai didžiausios Baltijos regione tarptautinės specialiųjų operacijų pajėgų pratybos, kuriose kartu su Lietuvos specialiųjų operacijų pajėgų kariais treniruojasi sąjungininkų pajėgų kariai, taip pat kitų Lietuvos vidaus saugumo tarnybų pareigūnai. 

Pratybos vyks įvairiuose Lietuvos miestuose visą gegužės mėnesį. Šių metų pradžioje Lietuvos teisėsaugos institucijos pranešė, kad JAV dislokuoja Baltijos regione specialiųjų operacijų karines pajėgas. Šiuo metu Lietuvoje įsikūrė JAV karių kuopa, tankai "Abrams" ir pėstininkų kovos mašinos "Bradley".

96
Tegai:
išlaidos gynybai, Seimas, Viktoras Pranckietis, Liepcigas, Lietuva
Temos:
Lietuva — NATO dalis (181)
Dar šia tema
Lietuvos militarizmas įgauna afrikietišką specifiką
Lietuva šiandien: radarai ir sirenos vietoj darbo ir duonos
JAV vertina Lietuvos įnašą į regiono gynybą
Lietuva oficialiai įsipareigojo didinti gynybos išlaidas iki 2%
Balsavimas

Radviliškyje vyksta mero rinkimai anksto balsavo 10,53 procentų rinkėjų

(atnaujinta 13:06 2021.04.11)
Balandžio 11-ąją — pagrindinę rinkimų dieną, Radviliškio savivaldybės gyventojai galės balsuoti 28-iose rinkimų apylinkėse

VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. Per keturias išankstinio balsavimo dienas Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nario – mero rinkimuose balsavo 3 251 rinkėjas arba 10,53 procento nuo visų į šios savivaldybės rinkėjų sąrašus įrašytų asmenų, praneša Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).

VRK duomenimis, 1 042 rinkėjai pasinaudojo balsavimo iš anksto teise Radviliškio miesto kultūros centre balandžio 7-8 dienomis.

"Balandžio 7-9 dienomis buvo organizuojamas balsavimas specialiuose punktuose. Jo metu rinkimų komisijų nariai važiavo į sveikatos priežiūros įstaigas, globos namus, įkalinimo įstaigas, kuriose yra šios savivaldybės rinkėjų, ir sudarė jiems galimybę išreikšti savo politinę valią renkant Radviliškio rajono savivaldybės tarybos narį – merą. Specialiuose punktuose iš viso balsavo 68 rinkėjai", — rašoma pranešime.

Balandžio 9-10 dienomis buvo organizuojamas balsavimas namuose. Šiomis dienomis balsavo neįgalieji, neįgaliuosius namuose slaugantys ar juos prižiūrintys asmenys, dėl ligos laikinai nedarbingi žmonės, sulaukę 70 metų ir vyresni asmenys bei rinkėjai, esantys saviizoliacijoje dėl COVID-19 ir pateikę prašymus balsuoti namuose. Balsavimo namuose galimybe pasinaudojo 2 141 Radviliškio rajono savivaldybės gyventojas.

Balandžio 11-ąją — pagrindinę rinkimų dieną, Radviliškio savivaldybės gyventojai galės balsuoti 28-iose rinkimų apylinkėse.

Iš viso Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nario– mero rinkimuose balsavimo teisę turi 30 858 rinkėjų.

Tegai:
Vyriausioji rinkimų komisija, rinkimai, Radviliškio rajonas
Seimo rūmai

VRK skyrė pirmojo pusmečio finansavimą partijoms

(atnaujinta 00:11 2021.04.11)
Finansavimas partijoms paskirstomas pagal praėjusiuose rinkimuose gautą balsų skaičių

VILNIUS, balandžio 10 — Sputnik. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) nusprendė iš valstybės biudžeto politinėms partijoms skirti 2 751 000 eurų, praneša VRK spaudos tarnyba.

2 751 000 eurų asignavimų politinėms partijoms paskirstyta pagal tai, kiek kuri partija gavo rinkėjų balsų per praėjusius Savivaldybių tarybų, Europos Parlamento ir Seimo rinkimus. Nustatyta, kad vieno rinkėjo balso 2021 m. I pusmečio finansinis koeficientas yra 0,59 euro centai. 

Iš viso 2021 m. valstybės biudžeto asignavimai politinėms partijoms sudaro 5 502 000 eurų. Tam, kad gautų valstybės biudžeto asignavimų, partija rinkimuose turi surinkti daugiau kaip 2 procentus visų rinkėjų balsų. 

2020 metų spalį vyko rinkimai į Lietuvos Seimą. "Valstiečiai" Lietuvos vyriausybei vadovavo nuo 2016 iki 2020 metų. Parlamento rinkimuose jie pralaimėjo konservatorių partijai. LVŽS Seime gavo tik 32 mandatus.

Tegai:
finansavimas, partijos
Nemiga

Gydytojas įvardijo efektyvų būdą išsimiegoti

(atnaujinta 10:01 2021.04.11)
Specialistas įspėjo, kad sistemingas miego trūkumas padidina arterinės hipertenzijos, širdies nepakankamumo ir miokardo infarkto išsivystymo tikimybę

VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. Norint išspręsti daugelį miego problemų, dažnu atvejų pakanka keliais laipsniais sumažinti temperatūrą miegamajame, sako amerikiečių nerologas Krisas Vinteris. Ji cituoja leidinys "Men's Health".

Specialistas pažymėjo, kad vėsus oras ne tik padės atsikratyti nemigos, bet ir prisidės prie geresnio ir ilgiau trunkančio poilsio. Tuo pačiu jis mano, kad čiužinio, pagalvės pakeitimas ar "aukštųjų technologijų pižamų" įsigijimas vargu ar padės atsikratyti miego problemų.

Taip pat gydytojas patarė eiti miegoti ir keltis maždaug tuo pačiu metu.

"Nuolatinis grafikas padeda smegenims žinoti, kada laikas miegoti", — paaiškino ekspertas.

Jo teigimu, alkoholio vartojimo sumažinimas, meditacijos ir mankštos taip pat padės pagerinti miego kokybę.

Anksčiau Sečenovo universiteto Nervų ligų ir neurochirurgijos katedros docentas Michailas Poluektovas įspėjo, kad sistemingas miego trūkumas padidina arterinės hipertenzijos, širdies nepakankamumo ir miokardo infarkto išsivystymo tikimybę.

Tegai:
miegas, gydytojai
Temos:
Medicina ir sveikata
Dar šia tema
Mitybos specialistai įvardijo lengvą būdą valgyti mažiau
Gydytojas papasakojo, kaip atpažinti alergijas
Gydytojai pasakojo, kaip atpažinti širdies smūgį