Pratybos Geležinis vilkas, nuotrauk aiš įvykio vietos

NATO kariai sugebės apsisaugoti nuo atominės ir cheminės atakų

35
(atnaujinta 12:57 2017.06.18)
Vykstant pratyboms "Geležinis vilkas" kariai mokosi apsisaugoti nuo atominės, biologinės ir cheminės atakų ir tam naudoja vienintelę Baltijos šalyse esančią Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono įrangą

VILNIUS, birželio 15 — Sputnik. Naudojant vienintelę Baltijos šalyse esančią įrangą, Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono ABC (apsauga nuo atominio, biologinio ir cheminio ginklo) būrys, integruotas į Vokietijos karių ABC kuopą, pratybose "Geležinis vilkas 2017" treniruojasi neutralizuoti pavojingų medžiagų padarinius technikai ir kariams, moko pratybų dalyvius, kokių apsaugos priemonių reikia imtis pakliuvus į užterštą teritoriją, praneša Lietuvos kariuomenės spaudos tarnyba.

Lietuvos ir Vokietijos jungtinis ABC padalinys organizuoja ypatingas pratybas, kurių metu mokoma, kaip atliekamos personalo ir technikos švarinimo procedūros, esant realiam atominiam, biologiniam ar cheminiam užterštumui.

"Bendros švarinimo pratybos naudingos abiem šalims, kurios gali gerinti tarpusavio sąveiką, pasidalinti patirtimi, patobulinti įgūdžius ir geriau išmokti dirbti su daugiafunkcinės paskirties švarinimo konteineriais", — rašome pranešime.

Mokymuose kariai praktiškai atlieka visas apsaugos ir švarinimo procedūras. 

Учения Железный волк
Vokiečiai ir lietuviai kartu atliko karinės technikos švarinimo procedūras

Vokiečių karo inžinieriai treniravosi net ir didžiausių technikos priemonių — tankų "Leopard 2" — švarinimą nuo kenksmingų medžiagų.

Tuo tarpu lietuviai demonstravo savo galimybes atlikdami vokiečių šarvuočio "Marder" švarinimo procedūras. Jas Lietuviai atlieka su moderniais, daugiafunkcinės paskirties švarinimo konteineriais DECONTEIN 3000 GDS, kurie yra vieninteliai ne tik Lietuvos, bet ir Baltijos šalių kariuomenėse.

Учения Железный волк
Karo inžinerijos ABC specialistai visą savaitę teoriškai ir praktiškai treniruos per 1000 karių

Pratybose "Geležinis vilkas 2017" dalyvaujantys karo inžinerijos ABC specialistai visą savaitę teoriškai ir praktiškai treniruos per 1000 karių, esančių Ruklos pratybų dalyje.

"Geležinis vilkas"

Karinės pratybos "Geležinis vilkas" vyksta Pietų, Vidurio ir Rytinėje Lietuvos dalyse. Jų metu vertinamas neseniai sukomplektuoto NATO priešakinio bataliono Lietuvoje pasirengimas vykdyti užduotis. Treniruojamas "Geležinio Vilko" ir "Žemaitijos" brigadų štabų gebėjimas planuoti ir organizuoti gynybines ir puolamąsias operacijas apgyvendintoje vietovėje tarptautinėms batalionų taktinėms grupėms, gerinama tarpusavio sąveika su sąjungininkais. Taip pat šių pratybų metu bus treniruojamasi veikti kartu su atvykstančiais NATO padaliniais iš Lenkijos, siekiant sujungti pajėgas Suvalkų ruože.

Pratybose dalyvauja apie 5300 karių iš Lietuvos ir dešimt NATO šalių: Belgijos, Didžiosios Britanijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos, Kroatijos, Rumunijos, Vokietijos, Norvegijos, Nyderlandų ir Portugalijos.

"Geležinis vilkas 2017" yra Baltijos šalyse ir Lenkijoje vykstančių "Kardo kirtis" ("Saber Strike") pratybų dalis. Šias pratybas planuoja ir organizuoja JAV Sausumos pajėgų Europoje vadavietė. Šių metų pratybų pagrindinis dėmesys yra NATO priešakinių batalionų treniravimas ir jų veiksmų suderinamumo su NATO sąjungininkais gerinimas.

Tarptautinėms operacijoms vadovauti paskirtas Tarptautinio Šiaurės Rytų korpuso štabas Šcecine.

35
Tegai:
biologinis ginklas, biologinė ataka, cheminė ataka, atominė ataka, pratybos, karinė technika, karinės pratybos, Geležinis vilkas 2017, Lietuva
Temos:
NATO karinės pratybos ir Lietuva (90)
Dar šia tema
Latvis pasipiktino NATO pratybomis po savo namų langais
BelAE

Lietuva nebuvo patenkinta Baltarusijos atsakymu dėl nelaimės BelAE nebuvimo

(atnaujinta 22:29 2020.12.03)
Anksčiau Baltarusijos žiniasklaida pranešė apie pirmojo reaktoriaus atsarginės aušinimo sistemos sutrikimą, tačiau vietinė ekstremaliųjų situacijų ministerija paneigė šią informaciją

VILNIUS, gruodžio 3 — Sputnik. Valstybinė atominės energetikos saugos inspekcija (VATESI) kreipėsi į Baltarusijos ekstremaliųjų situacijų ministeriją dėl informacijos apie galimą incidentą Baltarusijos atominės elektrinės reaktoriaus atsarginėje aušinimo sistemoje, praneša VATESI spaudos tarnyba.

Gruodžio 1 d. VATESI kreipėsi į Baltarusijos ekstremaliųjų situacijų ministeriją, kad gautų išsamią informaciją apie Baltarusijos žiniasklaidoje minimą pirmojo energijos bloko rezervinės reaktoriaus "aušinimo sistemos veikimo sutrikimus".

Baltarusijos ekstremaliųjų situacijų ministerija trečiadienį atsakė Lietuvai. Pasak ministerijos, perkraunant pirmąjį Baltarusijos AE energijos bloką, įvykių, kuriuos būtų galima priskirti ypatingiems ar neįprastiems, nebuvo. Tą patį atsakymą gavo Baltarusijos nevyriausybinė organizacija "Ecodom".

Tačiau, VATESI teigimu, atsakymo į klausimą dėl reaktoriaus aušinimo sistemos būklės nebuvo.

"Todėl artimiausiu metu dar kartą planuojame kreiptis į Baltarusijos ESM ir raginti operatyviai teikti informaciją tiek visuomenei, tiek ir kitoms suinteresuotoms pusėms apie visus neįprastus įvykius", — praneša VATESI.

Anksčiau Lietuvos gyventojai buvo paraginti apsirūpinti maistu avarijos Baltarusijos atominėje elektrinėje atveju. Vidaus reikalų ministerija aiškina, kad žmonės turėtų būti pasiruošę, nes nelaimės atveju atsakingų institucijų atstovų atvykimas užtruktų.

Lietuva nuo pat atominės elektrinės statybų prie Astravo pradžios priešinosi projektui. Anot valdžios, elektrinės vieta, esanti vos už 50 kilometrų nuo Vilniaus, pasirinkta "nepagrįstai", o atominė elektrinė kelia "grėsmę šalies nacionaliniam saugumui".

Tuo tarpu branduolinis objektas perėjo visus būtinus ir net papildomus TATENA ir kitų specializuotų institucijų patikrinimus. Daugelis ekspertų patvirtino elektrinės saugumą.

Lietuva gana ilgai negalėjo įtikinti kaimyninių Baltijos šalių atsisakyti elektros energijos iš BelAE. Rugpjūčio pabaigoje Latvijos vyriausybės vadovas Krišjanis Karinšas pareiškė, kad Ryga nutrauks prekybą elektra su Minsku, jei bus paleista BelAE, tačiau Latvija gali ir toliau prekiauti elektra su trečiosiomis šalimis naudodamasi ryšiu tarp Latvijos ir Rusijos.

Lapkričio pradžioje pirmasis BelAE energijos blokas buvo įtrauktas į bendrą Baltarusijos energetikos sistemą. Po to Lietuvos operatorius "Litgrid" nutraukė elektros energijos perdavimą iš kaimyninės šalies, sumažinęs komercinio srauto pajėgumą iki nulio megavatų.

Tegai:
Astravo AE, Baltarusija, Lietuva
Temos:
Astravo atominės elektrinės statybos
Dar šia tema
Žada jiems gerovę: Lietuva sugalvojo dar vieną masalą baltarusiams
Lukašenka patvirtino BelAE eksploatavimo pradžios terminus
Lietuva kreipėsi į Baltarusiją dėl "incidento" BelAE
Lietuvos Seimo narės Astos Kubilienės priesaika

Prisiekė Karbauskį pakeitusi Seimo narė

(atnaujinta 16:35 2020.12.03)
"Valstiečių" partijos lyderis lapkričio pabaigoje nusprendė atsisakyti mandato, tačiau liko partijos vadovu

VILNIUS, gruodžio 3 — Sputnik. Seime prisiekė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos narė Asta Kubilienė, praneša Seimo spaudos tarnyba.

Politikė pakeitė anksčiau mandato atsisakiusį Ramūną Karbauskį.

Kubilienės priesaiką priėmė Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas.

Присяга члена Сейма Литвы Асты Кубилене
Lietuvos Seimo narės Astos Kubilienės priesaika.

Lapkričio pabaigoje Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) atšaukė įgaliojimus, kuriuos nusprendė palikti Karbauskis. Tačiau jis liko "valstiečių" partijos lyderiu. VRK taip pat pripažino, kad Kubilienė taps deputate.

LVŽS gavo 32 mandatus ir per Seimo rinkimus užėmė antrąją vietą. Partija paskelbė ketinanti dirbti opozicijoje. Valdančiąją koaliciją sudarė konservatoriai, Liberalų sąjūdis ir Laisvės partija.

Data

Kokia šiandien diena: gruodžio 4-osios šventės

(atnaujinta 22:43 2020.12.03)
Nuo gruodžio 4 dienos iki metų galo lieka 27 dienos, dienos ilgis — 07 val. 36 min. Savo vardadienį šiandien švenčia Barbora, Lingailė, Osmundas, Vainotas

Gruodžio 4 yra 338-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 339-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 27 dienos.

2020 metų gruodžio 4 dieną saulė teka 08:20, leidžiasi 15:56, dienos ilgis — 07 val. 36min.

Šv. Barbora

Gruodžio 4-oji — Šv. Barboros varduvės.

Šv. Barbora laikoma globėja visų, kurie mirė ne sava mirtimi, t.y. per nelaimingą atsitikimą, ypač nuo gaisro. Taip pat tikima, kad jai meldžiantis apsisaugoma nuo žaibo, gaisrų.

Anot legendos, Barbora buvusi Mažosios Azijos turtuolio Dioskuro dukra. Tėvas labai saugojo dukrą ir net uždarė bokšte, kad jos nesuviliotų nuolatiniai gerbėjai. Barbora įtikėjo, apsikrikštijo ir buvo už šį poelgį tėvo pasmerkta. Romėnų valdžia ją kankino ir nukirsdino tėvo kardu. Tikima, kad po jos mirties tėvą nutrenkė žaibas.

Barbora vaizduojama su karūna ant galvos, su suknele ir ilgu apsiaustu. Dažniausiai ji kairėje rankoje laiko kalaviją, o dešinėje taurę arba palmės šakelę.

Savo vardadienį šiandien švenčia Barbora, Lingailė, Osmundas, Vainotas.

Ši diena istorijoje

1533 metais sulaukęs 3 metų amžiaus Ivanas IV, vėliau persivadinęs Ivanu Rūsčiuoju, tapo Rusijos caru.

1642 metais mirė kardinolas Rišeljė — faktinis Prancūzijos valdovas Liudviko XIII karaliavimo metais.

1679 metais sulaukęs garbingo 91-erių metų amžiaus mirė žymus anglų filosofas Tomas Hobsas.

1791 metais Londone pradėtas leisti seniausias pasaulyje sekmadieninis laikraštis "Observer".

1892 metais gimė Ispanijos diktatorius (1936–1975) generolas Fransiskas Frankas.

1918 metais Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Vudrovas Vilsonas atvyko į Paryžiaus taikos konferenciją, kur buvo aptartos Versalio Taikos sutarties pasirašymo sąlygos.

1980 metais lėktuvo katastrofoje netoli Lisabonos žuvo Portugalijos premjeras Fransiskas Sa Karneiras.

1991 metais Libane paleistas laisvėn ilgiausiai įkaitu laikytas amerikietis: žurnalistas Teris Andersonas nelaisvėje išbuvo 2 454 dienas.

1994 metais teroristas viename Stokholmo naktinių klubų nužudė tris ir sužeidė 21 lankytoją.

1998 metais Turkijos vyriausybės daliniai per susirėmimus pietrytinėje šalies dalyje nukovė 22 kurdų sukilėlius.

2010 metais populiariausios, 29 metus rodytos Vokietijos televizijos laidos "Wetten, dass...?" ("Norite lažintis ... ?") buvo nuspręsta neberodyti, kai vienas varžybų dalyvis, milijonams žiūrovų stebint tiesioginę transliaciją, buvo sunkiai sužeistas.

Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai