Karinės pratybos, archyvinė nuotrauka

Suvalkų koridoriaus gynybos pratybos vyksta Lietuvoje

82
Apie 1,5 tūkstančio karių iš Lietuvos, JAV, Didžiosios Britanijos, Lenkijos ir Rumunijos dalyvauja Suvalkų koridoriaus apsaugos pratybose

VILNIUS, birželio 18 — Sputnik. Šeštadienį NATO kariai pradėjo operaciją, kurios metu treniruojasi ginti Suvalkų koridorių, praneša RIA Novosti.

Ši operacija tai vienas iš tarptautinių pratybų "Geležinis vilkas" etapų.

Pratybų metu nedideli aukštos kvalifikacijos kariniai vietetai veiks priešo pusiau užimtoje teritorijoje, bus patikrintos saugaus NATO sąjugininkų atvykimo oru iš Lenkijos galimybės.

Birželio 18 dieną vyks priešų okupuotų objektų atsiimimas. Manevrose dalyvauja apie 1,5 tūkstančio lietuvių, amerikiečių, britų, lenkų ir rumunų karių.

Suvalkų koridorius — strategiškai svarbų Lietuvos ir Lenkijos pasienio beveik 100 kilometrų pločio, vakaruose  besiribojančio su Karaliaučiumi, o rytuose — su Baltarusija, ruožą.

Pratybos "Geležinis vilkas"

Birželio 12-23 dienomis Lietuvoje vyksta vienos didžiausių tarptautinių pratybų "Geležinis vilkas 2017". Jų metu vertinamas NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės Lietuvoje pasirengimas vykdyti įvairaus tipo užduotis kartu su partneriais.

"Geležinis vilkas 2017" yra Baltijos šalyse ir Lenkijoje vykstančių pratybų "Saber Strike" ("Kardo kirtis") dalis. Šias pratybas jau septintą kartą  planuoja ir organizuoja JAV Sausumos pajėgų Europoje vadavietė. Šių metų pratybų pagrindinis dėmesys skiriamas NATO priešakiniams batalionams treniruoti ir jų veiksmų suderinamumui su NATO sąjungininkais gerinti.

Pajėgų didinimas

Beprecedentis nuo Šaltojo karo pabaigos NATO karinių pajėgų Rytų Europoje stiprinimas aiškinamas neva padidėjusia agresija iš Rusijos. Tačiau 2017 metų sausį NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas interviu BBC pareiškė, kad Aljansas nemato teisioginės grėsmės iš Rusijos Federacijos rytiniam NATO flangui.

"Mes neieškome konfrontacijos su Rusija, nenorime naujo Šaltojo karo. Todėl mes sujungiame jėgą ir tvirtą požiūrį su atvirumu dialogui", — pridūrė Stoltenbergas.

Maskva ne kartą pabrėžė, kad nėra suinteresuota situacija nei Baltijos regione, nei bet kurioje kitoje vietoje. Kremliuje teigiama, kad tušti, niekuo nepagrįsti teiginiai apie pavojų iš Maskvos — NATO pretekstas didinti karines pajėgas prie Rusijos sienų.

Pagal NATO išplatintą informaciją, 2017 metais Baltijos šalių teritorijoje planuojama surengti ne mažiau nei 16 tarptautinių ir nacionalinių pratybų. Rotuojamų NATO pajėgų dislokavimas Rytų Europoje yra dalis Aljanso planų sustiprinti savo rytinio sparno gynybą ir atgrasyti potencialią Rusijos agresiją.

Rusija savo ruožtu ne kartą protestavo prieš NATO pajėgų buvimą Rytų Europoje. Anksčiau Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad NATO puikiai žino, jog Rusija neturi planų ką nors pulti, bet naudojasi pretekstu tam, kad galima būtų Rusijos pasienyje dislokuoti kuo daugiau karinės technikos.

82
Tegai:
karinės pratybos, Geležinis vilkas 2017, Suvalkų koridorius, Lietuva
Temos:
NATO karinės pratybos ir Lietuva (89)
Dar šia tema
Policija galėjo nužudyti "diversantus" Šalčininkų gyventojų akivaizdoje
Taktinės pratybos diversantams sugauti atskleidė tarnybų sąveikos problemas
Šalčininkų atsakymas: taktinės pratybos kursto tautinę nesantaiką