An-2 orlaivis,  archyvinė nuotrauka

Lietuva įteikė Baltarusijai notą dėl incidento su An-2

14
(atnaujinta 08:24 2017.06.23)
Lietuvos oro erdvę išvakarėse du kartus pažeidė iš Baltarusijos atskridęs civilinis orlaivis An-2; preliminariniais duomenimis, orlaivis vykdė žemės naudmenų stebėseną

VILNIUS, birželio 22 — Sputnik. Lietuvos užsienio reikalų ministerija (URM) birželio 22 dieną įteikė notą Baltarusijos ambasados Lietuvoje laikinajai reikalų patikėtinei Liudmilai Tatarinovič dėl 2017 metų birželio 21 dieną iš Baltarusijos įskridusio ir Lietuvos valstybės sieną oro erdvėje pažeidusio civilinio orlaivio An-2.

NATO naikintuvas F-16, archyvinė nuotrauka
© Photo : U.S. Air Force photo / Staff Sgt. Jonathan Snyder

Krašto apsaugos ministerija anksčiau buvo pranešusi, kad Lietuvos karinės oro pajėgos trečiadienį užfiksavo du Lietuvos valstybės sienos kirtimus oro erdvėje ties Dubičiais ir Musteika (Varėnos rajonas): civilinis orlaivis An-2 iš Baltarusijos įskrido į Lietuvos teritoriją du kartus, tai yra 14:03-14:07 ir 14:14-14:17 Lietuvos laiku. Pažeidimas buvo užfiksuotas Lietuvos kariuomenės oro erdvės stebėjimo priemonėmis ir vizualiai.

Aviacijos departamente prie Baltarusijos susiekimo ministerijos pranešė, kad tiek iš Baltarusijos, tiek ir iš Lietuvos pusės vyksta oro erdvės stebėjimo priemonių duomenų patikrinimas. Kaip tik bus gauta oficiali informacija, bus priimtos priemones.

"Lietuvos užsienio reikalų ministerija pareikalavo Baltarusijos kuo skubiau pateikti pasiaiškinimą dėl minėto incidento ir paragino imtis visų būtinų priemonių, kad ateityje tokie incidentai nepasikartotų", — sakoma Lietuvos URM pranešime.

"An-2" (rusiška pravardė "kukurūzininkas") — patvarus, lengvas, vienmotoris lėktuvasbiplanas, kurį sukūrė Antonovo konstruktorių biuras. Jis naudojamas lengviemsę kroviniams vežti, žemės ūkio darbams,  šuoliams su parašiutais. Lėktuvas gali skraidinti iki 12 keleivių.

Tai antras kartas per metus, kai tarp dviejų šalių kyla klausimas dėl neteisėto skverbimosi į oro erdvę. Balandžio mėnesį Baltarusijos sieną iš Lietuvos pusės pažeidė lengvasis lėktuvas, kai pilotas, Danijos pilietis ir lietuvis, kuris ketino pirkti šį lėktuvą, užsikalbėjo.

Dėl incidento į Baltarusijos užsienio reikalų ministeriją buvo iškviestas Lietuvos ambasadorius Andrius Pulokas, kuriam įteikė protesto notą. URM duomenimis, lėktuvas apie aštuonis kilometrus skrido Baltarusijos teritorija, o po to trijų minučių apsisuko ir grįžo į Lietuvos oro erdvę.

14
Tegai:
An-2, oro erdvės pažeidimas, Baltarusija, Lietuva
Dar šia tema
JAV bombonešiai B-52 atvyksta į NATO pratybas Rusijos pasienyje
Baltarusijos URM: mes nepažeidėme Lietuvos oro erdvės
Radarai orlaivį užfiksavo, o pasienio apsaugos pareigūnai — ne
Discussion