VILNIUS, birželio 27 — Sputnik. Birželio 27 d. Lietuvos Seimas pritarė krašto apsaugos ministro Raimundo Karoblio ir užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus pateiktam nutarimo "Dėl Lietuvos Respublikos karinių vienetų dalyvavimo tarptautinėse operacijose" pakeitimo projektui, praneša Krašto apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.
Dokumentu įtvirtintas teisinis pagrindas leisti į Ukrainą siųsti Lietuvos karius mokymo tikslais, tai yra dalyvauti karinėje mokymo operacijoje.
Pagal priimto nutarimo papildymą antrąjį šių metų pusmetį Ukrainos ginkluotųjų pajėgų mokymo tikslais bus galima siųsti iki 60 Lietuvos karių ir civilių krašto apsaugos sistemos tarnautojų.
Pagal dabartinį nutarimą operacijos trukmė numatyta iki 2017 metų gruodžio 31 dienos, bet planuojama, kad operacija tęsis iki 2019 metų pabaigos, tam bus reikalingas Seimo pritarimas.
Krašto apsaugos ministras Karoblis pareiškė, kad projekto dėka Lietuva ir toliau savo karius į Ukrainą siųs tik mokymų tikslais, o Lietuvos ir Ukrainos karinis bendradarbiavimas pakils į naują kokybinį lygmenį. Dokumentas nesudaro prielaidų Lietuvos kariams tiesiogiai dalyvauti kovos veiksmuose Ukrainos teritorijoje.
Priminsime, kad 2014 metų balandį Ukrainos valdžia pradėjo karinę operaciją prieš Lugansko ir Donecko liaudies respublikas, kurios po 2014 metų vasario mėnesio įvykių Ukrainoje paskelbė savo nepriklausomybę.
Jungtinių Tautų Organizacijos duomenimis, konflikto aukomis tapo apie 10 tūkstančių žmonių.
Kijevas anksčiau ne kartą kaltino Maskvą kišimusi į Ukrainos reikalus. Rusija tai neigia ir kaltinimus vadina nepriimtinais. Maskva ne kartą pareiškė, kad ji nėra vidaus Ukrainos konflikto šalis, neprisidėjo prie įvykių Donbase ir suinteresuota tuo, kad Ukraina įveiktų politinę ir ekonominę krizę.
VILNIUS, sausio 18 — Sputnik. Anksčiau Džiulianis ABC News sakė, kad jis yra Trampo apkaltos gynėjų komandos narys, ir paaiškino, kad gynyba įrodys, jog prezidento įtarimai dėl sukčiavimo rinkimuose nėra smurto kurstymas.
"Kadangi sakiau kalbą (mitinge sausio 6 dieną prieš prasidedant riaušėms Kapitolijuje), esu liudininkas ir todėl negaliu dalyvauti teisme ar Senato rūmuose", — "ABC News" sakė Džiulianis.
Sausio 6 dieną JAV prezidento Donaldo Trampo šalininkai šturmavo Kapitolijų po Trampo mitingo Vašingtone, Kongreso darbas buvo nutrauktas kelioms valandoms.
Dėl riaušių žuvo demonstrantas ir policininkas, dar trys mirė dėl priežasčių, nesusijusių su smurtu. Teisėsaugos institucijoms numalšinus riaušes, Kongreso nariai patvirtino demokrato Džo Baideno pergalę per rezidento rinkimus. Kongreso Atstovų rūmai apkaltino Trampą riaušių kurstymu.
VILNIUS, sausio 18 — Sputnik. Baltarusija neteko teisės rengti 2021 pasaulio ledo ritulio čempionatą, praneša Tarptautinė ledo ritulio federacija (IIHF).
"Mums yra labai nemalonu nutraukti bendrą čempionato organizavimą Minske ir Rygoje. Viso šio proceso metu mes bandėme parodyti, kad čempionatas gali tapti sutaikymo įrankiu ir nuraminti sociopolitines problemas, su kuriomis susiduria Baltarusija. IIHF vis dar mano, kad čempionatas neturi būti naudojamas bet kurios politinės pusės palaikymui, tačiau turime pripažinti, kad organizuoti šį renginį Minske būtų netinkama", — teigė IIHF prezidentas Renė Fazelis.
Sausio 11 dieną Fazelis atvyko į Minską, kur susitiko su Baltarusijos prezidentu Aleksandru Lukašenka pasirengimo artėjančiam čempionatui aptarti. Vėliau IIHF vadovas sakė, kad galutinis sprendimas dėl 2021 metų Pasaulio ledo ritulio čempionato Baltarusijoje bus priimtas per kelias dienas. Fazelis pažymėjo, kad kai kas darė spaudimą rėmėjams, ragindamas atsisakyti remti turnyrą, jei jis nebus perkeltas iš Baltarusijos.
Pasaulio ledo ritulio čempionatas turėjo vykti nuo gegužės 21 iki birželio 6 dienos Minske ir Rygoje. Anksčiau Baltarusijos opozicija siekė tarptautinių sankcijų Baltarusijos valdžios institucijoms, ragino boikotuoti arba atšaukti čempionatą Minske ir siuntė atitinkamus kreipimusis į IIHF.
Sausio 19 yra 19-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 346 dienos.
2021 metų sausio 18 dieną saulė saulė teka 08:30, leidžiasi 16:29, dienos ilgis — 7 val. 59 min.
Savo vardadienį šiandien švenčia Kanutas, Marijus, Morta, Raivedys, Gedvilė, Marius.
1806 metais gimė Leonas Rogalskis, lituanistikoje reiškęsis lenkų istorikas. Mirė 1878 m.
1923 metais Šilutėje Vyriausiasis Mažosios Lietuvos gelbėjimo komitetas priėmė deklaraciją, kad Klaipėdos kraštas yra prijungiamas prie Lietuvos.
1931 metais gimė vertėjas Vytautas Martišius.
1944 metais Kretingoje gimė žymus teatro, televizijos ir kino aktorius Gediminas Girdvainis.
1980 metais Klaipėdoje gimė buvęs krepšininkas Arvydas Macijauskas.
2000 metais Lietuva panaikino vizų režimą San Marino Respublikai bei Andoros ir Monako Kunigaikštystėms.
2010 metais eidamas 49-us metus, po sunkios ligos mirė Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys Saulius Pečiulis.
1736 metais gimė Didžiosios Britanijos inžinierius, pirmojo praktinio garo variklio išradėjas Džeimsas Vatas. Jo sukurtos garo mašinos buvo pradėtos naudoti medvilnės verpyklose (1787 m.).
1808 metais Luisas Napoleonas pasirašė pirmąjį aviacijos įstatymą Olandijoje.
1921 metais Kosta Rika, Gvatemala, Honduras, El Salvadoras pasirašė taikos ir santarvės paktą.
1938 metais generolo Fransisko Franko karo aviacija bombardavo Ispanijos Valensijos ir Barselonos miestus: žuvo 700 žmonių.
1960 metais JAV ir Japonija pasirašė savitarpio saugumo sutartį.
1974 metais penki rusai, įskaitant aukštą diplomatą bei du SSRS ambasados darbuotojus, apkaltinus šnipinėjimu, išsiųsti iš Kinijos.
1989 metais SSRS paskelbė apie vienašališką vidutinio nuotolių branduolinių raketų išgabenimą iš Europos.
1990 metais Vašingtono (JAV) miesto merui Merionui Bariui pateikti kaltinimai kokaino byloje.
1997 metais prisaikdintas naujasis Bulgarijos prezidentas Petaras Stojanovas.
2011 metais ortodoksų pasauliui minint Jėzaus Kristaus krikšto dieną buvęs Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas tris kartus paniro į Jordano upės vandenis. Tai įvyko netoli tos vietos, kur maždaug prieš du tūkstančius metų krikštijosi Jėzus Kristus.