Ukrainos karių mokymas, archyvinė nuotrauka

Lietuvos instruktoriai mokys Ukrainos karius

26
(atnaujinta 22:20 2017.06.27)
Seimas suteikė teisinį pagrindą siųsti karius į Ukrainą mokymo tikslais; pasak krašto apsaugos ministro, šio projekto dėka Lietuva tebesiųs karius į Ukrainą, o Lietuvos ir Ukrainos bendradarbiavimas pasieks naują kokybinį lygmenį

VILNIUS, birželio 27 — Sputnik. Birželio 27 d. Lietuvos Seimas pritarė krašto apsaugos ministro Raimundo Karoblio ir užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus pateiktam nutarimo "Dėl Lietuvos Respublikos karinių vienetų dalyvavimo tarptautinėse operacijose" pakeitimo projektui, praneša Krašto apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

Dokumentu įtvirtintas teisinis pagrindas leisti į Ukrainą siųsti Lietuvos karius mokymo tikslais, tai yra dalyvauti karinėje mokymo operacijoje.

Pagal priimto nutarimo papildymą antrąjį šių metų pusmetį Ukrainos ginkluotųjų pajėgų mokymo tikslais bus galima siųsti iki 60 Lietuvos karių ir civilių krašto apsaugos sistemos tarnautojų.

Euromaidanas Kijeve, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Андрей Стенин

Pagal dabartinį nutarimą operacijos trukmė numatyta iki 2017 metų gruodžio 31 dienos, bet planuojama, kad operacija tęsis iki 2019 metų pabaigos, tam bus reikalingas Seimo pritarimas.

Krašto apsaugos ministras Karoblis pareiškė, kad projekto dėka Lietuva ir toliau savo karius į Ukrainą siųs tik mokymų tikslais, o Lietuvos ir Ukrainos karinis bendradarbiavimas pakils į naują kokybinį lygmenį. Dokumentas nesudaro prielaidų Lietuvos kariams tiesiogiai dalyvauti kovos veiksmuose Ukrainos teritorijoje.

Priminsime, kad 2014 metų balandį Ukrainos valdžia pradėjo karinę operaciją prieš Lugansko ir Donecko liaudies respublikas, kurios po 2014 metų vasario mėnesio įvykių Ukrainoje paskelbė savo nepriklausomybę.

Jungtinių Tautų Organizacijos duomenimis, konflikto aukomis tapo apie 10 tūkstančių žmonių.

Kijevas anksčiau ne kartą kaltino Maskvą kišimusi į Ukrainos reikalus. Rusija tai neigia ir kaltinimus vadina nepriimtinais. Maskva ne kartą pareiškė, kad ji nėra vidaus Ukrainos konflikto šalis, neprisidėjo prie įvykių Donbase ir suinteresuota tuo, kad Ukraina įveiktų politinę ir ekonominę krizę.

26
Tegai:
karinės pratybos, kariai, Krašto apsaugos ministerija (KAM), Seimas, Ukraina, Lietuva
Dar šia tema
Radikalai grasina komplikuoti Rusijos įmonių darbą Ukrainoje
Peskovas: ESBO automobilio sprogimas Luhanske turi būti kruopščiai ištirtas
Ukrainos Nacionalinis bankas įtariamas lėšų grobstymu