Lietuvos Seimas, archyvinė nuotrauka

Reikia pasikalbėti: Seimas nori atnaujinti dialogą su Lenkija

19
(atnaujinta 10:33 2017.06.28)
Lietuvos parlamentarai balsavo už strateginio dialogo su Lenkija stiprinimą energetikos ir dujų tranzito klausimais

VILNIUS, birželio 28 — Sputnik. Seimas, 90 parlamentarų balsavus už, nė vienam nebuvus prieš ir 3 susilaikius, priėmė rezoliuciją "Dėl Lietuvos ir Lenkijos strateginio dialogo stiprinimo", praneša Seimo spaudos tarnyba.

Tokios iniciatyvos prasmė gali būti suprantama iš paties dokumento, kuris ragina lenkus "kryptingai tęsti energetinių projektų "LitPol Link" ir GIPL su Lietuva įgyvendinimą", siekiant Baltijos šalių elektros energetikos sistemos sinchronizacijos su Kontinentine Europa.

Dujinis manometras, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Стрингер

Be to, rezoliucija paliečia dujų tranzito klausimą, o būtent dviejų šalių bendradarbiavimą, siekiant užtikrinti didesnį dujų tiekimo saugumą bei konkurenciją regiono dujų rinkoje.

Anot dokumento, šio klausimo svarstymas būtinas ir tam, kad Baltijos šalys galėtų galutiniai išspręsti "energetinių salų" problemą, kuriomis šiuo metu yra Lietuva (didesniu mastu) ir Latvija (mažesniu mastu).

Taip pat Seimas kviečia Lenkiją labiau įsitraukti ir toliau kartu dirbti, kad "Rail Baltica", kuris yra visų Baltijos šalių strateginis infrastruktūros projektas, būtų sklandžiai įgyvendintas.

Priminsime, kad metų pradžioje oficialaus vizito į Lenkiją metu Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius aptarė su savo lenkų kolega dvišalių santykių, ekonominio bendradarbiavimo ir tautinių mažumų klausimus.

Susitikimo metu Linkevičius pažymėjo, kad Lietuva ir Lenkija sukūrė tvirtą pagrindą dvišalėmis institucijomis, kurios yra dialogo vystymosi visais klausimais pagrindas.

19
Tegai:
dujų tranzitas, energetinis saugumas, Seimas, Lenkija, Lietuva
Dar šia tema
Lietuvos elektros energija žengia į Lenkijos rinką
Varom į Lenkiją — apsipirksime!
"Gintaro karoliai" sujungs Lietuvą, Rusiją ir Lenkiją
Kanalas per Aistmarių neriją
Discussion