20-asis LKP suvažiavimas 1989 metais, archyvinė nuotrauka

Lietuvos Seimas pripažino komunistų partiją nusikalstama organizacija

218
Seimo rezoliucijoje pažymėta, kad Lietuvos komunistų partija atsakinga už okupacinio režimo diktatūrą ir lietuvių represijas

VILNIUS, birželio 28 — Sputnik. Šiandien Seimas priėmė rezoliuciją, kviečiančią Vyriausybę kiek galima greičiau parengti įstatymų projektą, pripažįstantį Lietuvos komunistų partiją nusikalstama organizacija, praneša Seimo spaudos tarnyba.

Rezoliuciją palaikė 53 parlamentarai, 24 susilaikė, vienas Seimo narys balsavo prieš.

Dokumento priėmimą iniciavo Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai.

Rezoliucijos tekste pažymima, kad SSKP padalinio — Lietuvos komunistų partijos (LKP) veikloje, turbūt, yra nusikalstamos veiklos požymiai, organizuojant ir vykdant pavaldinių represinių struktūrų pagalba nusikaltimus prieš Lietuvos žmones — genocidą, nusikaltimus žmoniškumui ir karo nusikaltimus.

Šioje rezoliucijoje išsprendžiama LKP kaip juridinio asmens veiklos vertinimo problema, o konkrečių asmenų, kurie vykdė okupacinio režimo nusikaltimus arba dalyvavo juose, baudžiamosios atsakomybės klausimas sprendžiamas pagal šiuo metu galiojančius baudžiamąją atsakomybę reguliujančius teisės aktus.

Pirmasis bandymas pripažinti LKP nusikalstama organizacija ir Lietuvos gyventojų genocido vykdytoja įvyko 2016 metų birželį. Tada Seimas atmetė rezoliucijos projektą. Seime valdančioji partija buvo LKP įpėdinė — Socialdemokratų partija, tarp kurios narių buvo nemažai buvusių komunistų partijos narių ir net sovietų nomenklatūros atstovų. Dabar socialdemokratai įeina į valdančiąją koaliciją kaip jaunesnis, silpnesnis partneris.

LKP valdė Lietuvos TSR nuo 1940 iki 1991 metų. Dabartinė Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė buvo komunistų partijos nare nuo 1983 metų. Po Sovietų Sąjungos žlugimo partijos vadovybė emigravo.

218
Tegai:
diktatūra, nusikalstama organizacija, rezoliucija, Lietuvos komunistų partija (LKP), Seimas, Lietuva
Temos:
Ketvirtis amžiaus be TSRS (43)
Dar šia tema
Lietuvos kino teatruose norima uždrausti rusų filmus
Konservatorė siūlo uždrausti "Georgijaus juosteles" viešajame transporte
Palangos meras: sovietų karių kapų perkėlimą reikia įtvirtinti įstatymu
Atmintis širdyje ir akmenyje: Didysis Tėvynės karas Lietuvoje