Grybauskaitė dalyvavo kasmetiniame Lietuvos ambasadorių susitikime, nuotrauka iš įvykio vietos

Grybauskaitė dalyvavo kasmetiniame Lietuvos ambasadorių susitikime

22
(atnaujinta 13:54 2017.07.05)
Lietuvos prezidentė pabrėžė, kad diplomatijos prioritetu išlieka šalies piliečių teisių apsauga Brexit proceso metu bei lietuvių ryšio su tėvyne stiprinimas

VILNIUS, liepos 3 — Sputnik. Šalies vadovė Dalia Grybauskaitė dalyvavo kasmetiniame Lietuvos ambasadorių susitikime, kurio metu iškėlė pagrindinius uždavinius užsienio valstybėse reziduojantiems Lietuvos diplomatams, praneša prezidentės spaudos tarnyba.

Susitikimo metu Grybauskaitė pabrėžė, kad šiandien šalies saugumui diplomatų vaidmuo tampa vis svarbesnis.

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, archyvinė nuotrauka
© Photo : Пресс-служба президента Украины

Ji pareiškė, kad atviras dialogas su sąjungininkais ir partneriais, gebėjimas aiškiai įvardinti kylančius saugumo iššūkius ir gynybos poreikius svarbus tiek rengiantis artėjančiam NATO viršūnių susitikimui 2018-aisiais, tiek siekiant išlaikyti tarptautinį budrumą.

Šalies vadovė pareiškė, kad Lietuvai ir visam regionui svarbu užsitikrinti sprendimus dėl regioninės Baltijos šalių oro gynybos, nuolat atnaujinamus NATO gynybos planus su priskirtais konkrečiais kariniais pajėgumais, spartesnį sprendimų priėmimą Aljanse, priemones, kurios užkirstų kelią galimai karinei Baltijos šalių izoliacijai.

Prezidentės teigimu Lietuvos diplomatijos prioritetu išlieka ir šalies piliečių teisių apsauga Brexit proceso metu.

Grybausktaitė taip pat akcentavo, jog Lietuvos diplomatinės atstovybės užsienyje turi teikti ne tik formalias konsulines paslaugas, bet stiprinti lietuvių ryšį su tėvyne.

Statistikos duomenys rodo, kad apie 40% užsienyje gyvenančių lietuvių domisi galimybėmis grįžti namo, tad jiems būtina konkreti ir nuoširdi diplomatų pagalba.

Diplomatai taip pat privalo būti pasiekiami visiems pasaulio lietuviams, kad ir kur jie gyventų, todėl būtina tikslingai išnaudoti turimus resursus ir didinti konsulinių paslaugų prieinamumą elektroninėje erdvėje.

Grybauskaitė pridūrė, kad Lietuva pirmoji iš Baltijos šalių tapo didžiausios pasaulio mokslo institucijos CERN nare ir įsitvirtino kaip regiono gyvybės mokslų centras.

Lietuvoje pagaminti medicinos preparatai eksportuojami į daugiau nei 100 pasaulio valstybių, o gyvybės mokslų sektorius auga greičiausiai ES — po 20% kasmet.

2018-aisiais Lietuvoje rengiama didžiausia ir svarbiausia regiono gyvybės mokslų konferencija "Life Sciences Baltic", į kurią prezidentė paragino aktyviau kviesti užsienio šalių mokslininkus ir verslininkus.

Šalies vadovės teigimu, diplomatų užduotis — stiprinti Lietuvos inovacijų potencialą tarptautinėje erdvėje ir atverti dar daugiau galimybių šalies pažangai.

22
Tegai:
ambasadoriai, Brexit, NATO, Dalia Grybauskaitė, Lietuva
Dar šia tema
Grybauskaitė įteikė Merkel valstybinį apdovanojimą
Grybauskaitė pakvietė slovėnus į pratybas "Kibernetinis skydas"
Grybauskaitė patvirtino "sausą įstatymą"
Grybauskaitė ragina atmesti neapibrėžtumą ir chaosą valstybės pertvarkoje
Grybauskaitė prėmė teisėjų ir generalinio prokuroro pavaduotojo priesaikas
Discussion