Kariai, archyvinė nuotrauka

KAM išleido gynybos politikos "Baltąją knygą"

86
(atnaujinta 18:13 2017.07.05)
"Baltoji knyga" yra pirmasis tokio pobūdžio dokumentas po daugiau nei 10 metų, kuriame nurodomos pagrindinės saugumo raidos kryptys ilgalaikėje perspektyvoje

VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Krašto apsaugos ministerija išleido Lietuvos gynybos politikos "Baltąją knygą", kurioje pristatoma Lietuvos gynybos politika, jos prioritetai bei numatomos raidos kryptys.

Krašto apsaugos ministerijos pranešime nurodoma, kad tai pirmasis tokio pobūdžio dokumentas po daugiau nei 10 metų. Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis pabrėžia, kad leidiniu siekiama didinti visuomenės pasitikėjimą kariuomene bei krašto apsaugos sistema.

"Saugumo ir gynybos aplinka — tiek globali, tiek regioninė — per pastaruosius keletą metų iš esmės pasikeitė, ir aplinkybės diktuoja naujus krašto apsaugos uždavinius. "Baltoji knyga" yra vienas iš būdų paaiškinti įgyvendinamos politikos tikslus", — pateikiami pranešime ministro žodžiai.

Ministerijos duomenimis, knygoje išskiriami pagrindiniai saugumo iššūkiai ilgalaikėje perspektyvoje: Rusijos vykdoma politika, kibernetinės ir informacinės atakos bei terorizmas ir religinis ekstremizmas.

Leidinyje nurodytos keturios pagrindinės Lietuvos gynybos politikos kryptys: nacionalinių gynybos pajėgumų stiprinimas, kolektyvinio atgrasymo ir gynybos stiprinimas, regioninio ir tarptautinio saugumo plėtra bei visuomenės įtraukimas į šalies gynybą.

Rengimas nuo mažens

Pernai Lietuvos karo akademija išleido vadovėlį "Šalies saugumas ir gynyba", kuriuo siekiama praplėsti akiratį ir padėti moksleiviams geriau suvokti procesus, vykstančius visuomenės politiniame, ekonominiame ir socialiniame gyvenime.

Šių metų birželį kelios ministerijos kartu su Lietuvos šaulių sąjunga svarstė galimybę vyresnių klasių moksleiviams nuo naujų mokslo metų įvesti nacionalinio saugumo pamokas.

Bendrame Švietimo ir mokslo, Kultūros bei Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetų posėdyje viceministras Giedrimas Jeglinskas pasakė, kad šį dalyką vyresnių klasių moksleiviai galės rinktis kaip pasirenkamąjį dalyką, o jų metu bus diskutuojama apie nacionalinį saugumą.

86
Tegai:
grėsmė nacionaliniam saugumui, knyga, Krašto apsaugos ministerija (KAM), Raimundas Karoblis
Dar šia tema
Lietuvos militarizmas įgauna afrikietišką specifiką
Seimas įstatymu pripažino Astravo AE keliančia grėsmę nacionaliniam saugumui
Vyriausybė pripažino Astravo AE grėsme nacionaliniam saugumui
Grybauskaitė su Timmermansu aptarė saugumo klausimus
NATO šalys laiko "Iskander" Kalingrade grėsme saugumui
ETPA posėdis

ETPA nepatvirtino Rusijos delegacijos įgaliojimų

Ukrainos delegacijos vadovė Marija Mezenceva pateikė pasiūlymą užginčyti Rusijos Federacijos įgaliojimus

VILNIUS, sausio 25 — Sputnik. ETPA nariai žiemos sesijos atidarymo metu nepatvirtino Rusijos delegacijos įgaliojimų, praneša RIA Novosti.

Ukrainos delegacijos vadovė Marija Mezenceva pateikė pasiūlymą iš esmės ginčyti įgaliojimus.

Po jos pareiškimo pagal galiojančią tvarką įvyko balsavimas, kuriame dauguma palaikė idėją ginčyti delegacijos įgaliojimus pagal aštuntąjį asamblėjos taisyklių straipsnį. Pasiūlymui pritarė 38 parlamentarai iš penkių nacionalinių delegacijų.

Pagal taisykles, klausimas siunčiamas atitinkamam ETPA komitetui parengti ataskaitą, kuri bus aptarta šią savaitę.

Tegai:
Rusija, Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja (ETPA)
Gedimino pilis

LVŽS vyriausybei pasiūlė kovos su pandemija priemones

(atnaujinta 13:51 2021.01.25)
Jų teigimu, ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė ir sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys neturi konkretaus veiksmų plano

VILNIUS, sausio 25 — Sputnik. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) vyriausybei pasiūlė koronaviruso pandemijos valdymo būdus.

Parlamentarų teigimu, ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė ir sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys neturi konkretaus veiksmų plano.

"Matome daug blaškymosi ir nekonkretumo kalbant apie COVID-19 priemones. Konservatorių-liberalų Vyriausybė ėmėsi tik vienos priemonės, kuri jiems atrodė paprasčiausiai įgyvendinama – sustabdyti bet kokį žmonių judėjimą. Tačiau ši Vyriausybė, kaip matome, neturi kompetencijų įvertinti to pasekmių, kurios gali būti ilgalaikės ir gana sudėtingai sprendžiamos ateityje. Todėl mes tiesiame pagalbos ranką I. Šimonytės Vyriausybei, raginame nebūti išdidžiais ir priimti mūsų gerai apsvarstytus pasiūlymus, kurie, kaip tikimės, jau trumpalaikėje perspektyvoje turėtų teigiamus rezultatus", — sako LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

Buvęs sveikatos apsaugos ministras, LVŽS partijos narys Aurelijus Veryga teigė, kad visuomenė, šalies prezidentas ir parlamentarai buvo suklaidinti, kai vyriausybė paskelbė apie išsamų 130 žingsnių infekcijos kontrolės planą. Pasak jo, šiuo metu matyti tik ankstesnio kabineto priimtų sprendimų kartojimas, tačiau tai vyksta neatsižvelgiant į pažeidžiamiausias sritis ir nepasimokant iš pirmosios pandemijos bangos metu įgytos patirties.

"Toks elgesys, kai neapdairiai įvardijami neegzistuojantys planai, neskatina nei tarpinstitucinio bendradarbiavimo, nei visuomenės pasitikėjimo ir diskredituoja valdžios taikomas priemones", — sakė jis.

Jis pažymėjo, kad susirūpinimą kelia tai, jog vyriausybė neturi aiškaus plano išeiti iš karantino.

"Galbūt tai lemia tai, kad ir ekspertų pateikti ligos suvaldymo scenarijams trūksta Lietuvos situacijos pajautimo ir unikalumo, kai tiesiog nukopijuojami kitų valstybių kitai pandeminei situacijai kurti scenarijai ir aklai pasitikima karantinu, kaip vienintele priemone", — sakė Karbauskis.

Be to, jiems rūpi, kaip vyriausybė parenka ekspertus. Pasak Karbauskio, dažniausiai jie yra ne epidemiologai ar infekcinių ligų specialistai, o kitų sričių klinikinę praktiką turintys gydytojai — hematologai, šeimos gydytojai ir kiti.

Pasak partijos vadovo, LVŽS siūlo priemones, susijusias su gyventojų perkėlimu, smulkiuoju verslu, švietimo ir sveikatos sistemomis, skiepais ir bandymais.

Planuodama skiepus, partija siūlo pasinaudoti jau parengtų užsienio šalių patirtimi, ypač tų, kurios teritorijos, gyventojų struktūros ir kitų savybių požiūriu yra panašios į Lietuvą.

Jie mano, kad būtina reguliuoti žmonių judėjimą tik per didžiąsias šventes, reguliuoti minias prekybos centruose, leisti dirbti smulkiajam verslui ir užtikrinti klientų saugumą. Švietimo srityje LVŽS siūlo atsisakyti brandos egzaminų, į vakcinacijos eilę įtraukti mokytojus kaip prioritetinę grupę.

Partija tikisi, kad jei jos pasiūlymai bus priimti, tai turės teigiamą poveikį situacijai ir padės susidoroti su koronaviruso sukeltomis pasekmėmis.

Nuo pandemijos pradžios Lietuvoje užfiksuota daugiau nei 177 tūkstančiai COVID-19 atvejų, pasveiko daugiau kaip 119 tūkstančių žmonių. Nuo infekcijos mirė 2 664 žmonės.

Lietuvoje vakcinacija nuo koronaviruso prasidėjo gruodžio pabaigoje, pirmiausia buvo paskiepyti medicinos darbuotojai. Beveik devyni tūkstančiai gyventojų jau yra visiškai paskiepyti.

Tegai:
koronavirusas, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS)
Тест на коронавирус

COVID-19 statistika: susirgusiųjų skaičius Lietuvoje vėl padidėjo

Per praėjusią parą nuo COVID-19 pasveiko net 2462 žmonės, mirė dar 14 piliečių

VILNIUS, sausio 21 — Sputnik. Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 686 nauji COVID-19 ligos atvejai, rodo Statistikos departamento duomenys.

Deja pranešama apie dar 14 mirusių žmonių. Be to per praėjusią parą registruota dar 10 Covid-19 mirčių, kurių faktinė data yra ankstesnė. Tokiu būdu bendras mirusiųjų skaičius padidėjo 24 ir sudaro 2688 žmonės.

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 177 934 žmonės, 121 907 asmenys pasveiko, 51 291 — tebeserga.

Tegai:
Lietuva, COVID-19, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje