ESBO Parlamentinės Asamblėjos vice pirmininkas Kentas Harstedtas, archyvinė nuotrauka

ESBO pirmininkas: Lietuvos rezoliucija dėl Astravo AE pasiekė tikslą

57
(atnaujinta 12:50 2017.07.08)
ESBO Parlamentinės Asamblėjos vice pirmininkas Kentas Harstedtas pripažino, kad Europoje ne tiek ir daug užsienio reikalų ministrų skaito panašias rezoliucijas

VILNIUS, liepos 7 — Sputnik. ESBO Parlamentinės Asamblėjos vice pirmininkas Kentas Harstedtas susitikimo su visuomene ir žiniasklaida metu paaiškino, kodėl Parlamentinė Asamblėja atsisakė apsvarstyti Lietuvos pasiūlytą rezoliuciją dėl Baltarusijos atominės, praneša Sputnik Baltarusija.

Trečiadienį ESBO vasaros sesijos atidarymo metu Minske Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenko pareiškė, kad Lietuvos rezoliucija nebus aptarinėjama sesijos metu, ir įvertino tai kaip "protingą žingsnį".

"Lietuvos rezoliucijos dėl žmogaus teisių Baltarusijoje ir Astravo AE statybų nesvarstė Minske ESBO sesijos metu dėl nesėkmingos temų kombinacijos", — sakė Harstedas.

Jis pabrėžė, kad supranta atominės energetikos svarbą vienos ar kitos šalies ekonomikai, ir papasakojo, kad prieš daug metų pats buvo judėjimo prieš atominės energetikos plėtrą aktyvistas. Tačiau Lietuvos rezoliucijos atveju jis kalbėjo ne tik savo vardu, o transliavo politinių susivienijimų nuomones, kurios ir priėmė sprendimą neįtraukti šio dokumento į sesijos darbotvarkę.

Astravo AE, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Виктор Толочко

"Taip buvo padaryta, nes įvyko dviejų svarbių temų susimaišymas. Tai buvo nesėkminga kombinacija, todėl rezoliucija ir buvo atmesta", — sakė jis.

Kalbant apie antrąją rezoliuciją, kurioje minima žmogaus teisių situacija Rytų Europoje ir ypač Baltarusijoje, Harstedas pažymėjo, kad šio dokumento pripažinimo faktas nėra labai svarbus.

"Kartais tokios rezoliucijos svarbios šalims, kurias jos liečia. Bet, atvirai kalbant, ne taip jau ir daug Europos užsienio reikalų ministrų skaito šias rezoliucijas, todėl jų esmė ne būti pripažintomis, o sukelti diskusijas. Tai padeda aiškiau suprasti temas, kurios iškeltos skirtingų šalių darbotvarkėse", — pažymėjo Harstedas.

Jis taip pat išreiškė nuomonę, kad Lietuvos rezoliucija, nors ir nebuvo priimta, pasiekė savo tikslą.

"95% tų, kurie niekada negirdėjo apie Astravo AE situaciją, sižinos apie ją", — pabrėžė Parlamentinės Asamblėjos vice prezidentas.

57
Tegai:
Astravo atominė elektrinė (AE), Astravas, atominė elektrinė, Astravo AE, ESBO, Baltarusija
Temos:
Astravo atominės elektrinės statybos (277)
Dar šia tema
Ne visi lietuviai supranta kovą prieš Astravo AE
Seimas įstatymu pripažino Astravo AE keliančia grėsmę nacionaliniam saugumui
Vyriausybė pripažino Astravo AE grėsme nacionaliniam saugumui
Minskas tikisi atnaujinti dialogą su Vilniumi dėl Astravo AE