Ingrida Šimonytė, archyvinė nuotrauka

Šimonytė: nauja mokesčių reforma nepraturtins žmonių

42
(atnaujinta 17:16 2017.08.04)
Buvusi finansų ministrė Ingrida Šimonytė įsitikinusi, kad nauja mokesčių reforma, kurią pristatė Vyriausybė, neturi jokių esminių pokyčių ir nepadidins nepasiturinčių Lietuvos gyventojų pajamų

VILNIUS, rugpjūčio 4 — Sputnik. Seimo narė, buvusi finansų ministrė Ingrida Šimonytė komentuodama Vyriausybės pristatytą  mokesčių pertvarkos planą interviu LRT pareiškė, kad, anot jos, jokių esminių pokyčių neįvyks ir piliečiai netaps labiau pasiturinčiais.

Anksčiau Lietuvos Vyriausybė pristatė mokesčių reformos siūlymus.

Šimonytė pareiškė, kad ją labai nuvylė Vyriausybės pasiūlymai visų pirma dėl to, kad jų paruošimui buvo sugaišta per daug laiko, anot politikės, viską galima buvo padaryti daug anksčiau.

"Visus pasiūlymus, kurių daliai pritariu, daliai — nepritariu ir nesuprantu jų prasmės, galima buvo pateikti gerokai anksčiau nekuriant iliuzijos apie mūsų laukiančią esminę mokesčių reformą, apie kurią tiesiai šviesiai kalbėjo Valstiečių ir žaliųjų sąjunga savo rinkiminėje programoje", — tvirtino Šimonytė.

Labiausiai politikė nepritaria NPD (Neapmokestinamasis pajamų dydis) didinimui iki minimalios algos. Nes tada neaišku, kaip įmanoma bus toliau didinti žmonių pajamas.

"O kas toliau? Kaip toliau didinti žmonių pajamas, nes tas instrumentas tiesiog ima ir išsisemia", — užduoda klausimą Šimonytė.

Kalbant apie "reklamuojamus vaiko pinigus", Šimonytė taip pat abejoja, kad tai bus į naudą žmonėms.

Lietuvos bankas: naujos mokesčių reformos neišspręs socialinių problemų >>

Vyriausybė numatė, kad 30 eurų mėnesinę išmoką vaikui kitąmet jau gaus visi, nevertinant šeimos pajamų. Taip pat bus mokamos papildomos išmokos — auginantiems tris vaikus nepriklausomai nuo pajamų, auginantiems vieną ar du vaikus — jei pajamos vienam žmogui bus mažesnės nei 153 eurai. Taigi, skaičiuojama, kad, jei abu tėvai uždirba minimalią algą ir augina du vaikus, dėl mokesčių reformos jų šeimos biudžetas kas mėnesį papilnės daugiau nei 82 eurais, per metus beveik — 994 eurais, auginančių tris vaikus — atitinkamai 112 eurų ir 1346 eurais.

Tačiau Šimonytė turi kitokią nuomonę. Jos teigimu, dirbantys tėvai nepajus jokių pokyčių nuo dabartinės situacijos.

"Nes tai, ką dirbantys tėvai dabar gauna per papildomą NPD, tuos pačius 30 eurų už vaiką gaus iš valstybės. Kokia prasmė iš viso tą dviratį sukti?" — teigia Seimo narė.

Šimonytė mano, kad siekiant padėti mažai uždirbantiems žmonėms reikia imtis kitų veiksmų, "pavyzdžiui, vadinamasis neigiamas mokestis ir kitos priemonės, kurios leistų padėti būtent jiems, neverčiant visos sistemos aukštyn kojomis".

"Nes kai įsigilini ir pamatai, kas yra siūloma, aiškėja, kad dabartinės lengvatos arba kažkokios išmokos yra sudedamos į vieną dėžutę, perrišamos raudonu kaspinu ir pateikiamos kaip nauja parama", — teigia buvusi ministrė.

Planuojama, kad artimiausiu metu Finansų ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengs pakeitimus įtvirtinsiančių teisės aktų projektus, o rudenį, kartu su biudžetu, jie bus teikiami Seimui.

42
Tegai:
reforma, pridėtinės vertės mokestis (PVM), neapmokestinamųjų pajamų dydis (NPD), mokesčiai, Ingrida Šimonytė, Lietuva
Dar šia tema
Lietuvos Vyriausybė prakalbo apie cukraus mokestį
Lošimo namai negavo nekilnojamojo turto mokesčių lengvatų
Pradedantiesiems smulkiesiems verslininkams — 1 metų atostogos nuo mokesčių
Seimo narė siūlo netaikyti 15% mokesčio bedarbiams
Discussion